STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Spojené arabské emiráty - Fujairah

Fujairah patří k menším emirátům a od těch nejznámějších se také výrazně odlišuje. Prožijete tu poklidnou dovolenou daleko od nejrušnějších velkoměst, rozhodně ale nepřijdete o luxusní hotely, slunečné počasí ani krásné pláže s teplým mořem. Místo tradiční pouště se tu rozkládá pohoří Hadžar, kam můžete podniknout túru za krásnými výhledy na celé široké okolí.

Naplánujte si dovolenou do Fujairah!

Perfektní dovolenou v Emirátech můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, z nabídky kvalitních hotelů si zde vybere každý.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Fujairah

  Oblast Fujairah si zamilují obdivovatelé přírodní krás, kteří se tu budou kochat pohledem na majestátní pohoří, bělostné pláže i zelenou flóru.

  Neobyčejné poklady se ale ukrývají také pod mořskou hladinou. Není proto divu, že je tato lokalita velmi vyhledávaná u potápěčů, kteří sem jezdí obdivovat korály, hejna pestrobarevných ryb nebo chobotnice. Podobným dobrodružstvím, i když ze zcela jiného soudku, může být i návštěva místního trhu, kde budete s trhovci smlouvat o zboží za výhodné ceny.

  Nevynechejte ani tradiční restaurace s typickými arabskými pochoutkami. Dovolená ve Fujairah, jednom z nejkrásnějších ze Spojených arabských emirátů, splní veškerá očekávání těch, kteří touží po poklidnější lokalitě.

  Dovolená Fujairah Spojené arabské emiráty | STUDENT AGENCY

  Počasí ve Fujairah

  V emirátu Fujairah panují celý rok vysoké teploty. V létě v maximech šplhají i přes 40 stupňů, srážky jsou v tomto období zcela výjimečné a moc se neosvěžíte ani ve vodě, protože teplota moře dosahuje i 33 °C. Tohle extrémní počasí ocení opravdu jen ti největší milovníci slunce.

  Ostatní by do této destinace měli zavítat spíše na jaře nebo na podzim, kdy si budou užívat slunečného počasí a zhruba třiceti stupňů.

  Ani v zimě tu ale nebudete ochuzeni o opalování a koupání, protože teplota vody se i v zimních měsících pohybuje nad 20 stupni.

  Dovolená Fujairah Spojené arabské emiráty | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Fujairahská pevnost

  Pouhé dva kilometry od města Fujairah se nachází pevnost, která tu byla postavena v roce 1670. Jedná se o nejstarší pevnost v Emirátech, která sloužila jako opevnění a byla také sídlem vládnoucí rodiny. Během dvacátého století byla stavba poničena Brity, naštěstí se ale dočkala rekonstrukce.

  Park Ain Al Madhab Gardens

  Na zhruba padesáti hektarech se rozkládá oblíbený park, který je místem, kde se konají zajímavé festivaly, nachází se tu i léčivé prameny a krásná příroda. Za návštěvu stojí i nedaleký skanzen s tradičními domky a zemědělskými nástroji.

  Mešita Al-Badiyah

  Asi 40 kilometrů od hlavního města najdete mešitu Al-Gadiyah, nejstarší mešitu v celých Spojených arabských emirátech, která pochází pravděpodobně z 11. století. Stavba s nadčasovými architektonickými prvky je velmi oblíbenou turistickou atrakcí.

  Muzeum Fujairah

  Pokud se chcete seznámit s historií Spojených arabských emirátů, která sahá až o tři tisíce let nazpět, nenechejte si ujít zajímavé expozice v muzeu Fujairah. Prohlédnout si tu můžete exponáty starých zbraní, šperky, nebo třeba to, jak v minulosti vypadaly místnosti v sídle šejka.

  Dovolená Fujairah Spojené arabské emiráty | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Spojené Arabské Emiráty
  Hlavní město: Abu Dhabi
  Jazyk: arabština
  Orientační délka letu z ČR: 6 hodin
  Používané jazyky: angličtina
  Mezinárodní předvolba: +971
  Měna: AED
  Napětí el. proudu: 220 V, zásuvky typu G (3 obdélníkové kolíky)
  Časové pásmo: UTC+4 (+3h oproti ČR)
  Dovolená Spojené arabské emiráty

  Dále v Emirátech doporučujeme