STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Spojené arabské emiráty - Ras al Khaimah

Ras al-Khaimah je pro turisty oblíbeným emirátem, kam vás nalákají písčité pláže s klidným mořem, pouštní duny i pohoří Hadžar. V luxusních hotelových resortech se soukromými plážemi strávíte prvotřídní dovolenou plnou opalování a koupání.

Aktivnější mohou vyzkoušet některé z místních golfových hrišť nebo vyrazit na túru do hor. Večery jsou jako stvořené pro romantické procházky i návštěvy místních vyhlášených podniků.

Naplánujte si dovolenou do Ras al Khaimah!

Perfektní dovolenou v Emirátech můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, z nabídky kvalitních hotelů si zde vybere každý.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Ras al Khaimah

  Ras al-Khaimah je emirátem, který nabízí tolik možností, jak trávit čas, že nenechá žádný prostor pro nudu.

  Prohlédněte si velbloudí závody, zkuste potápění či vodní lyže, vyrazte se podívat na pouštní safari nebo si udělejte výlet do pohoří Hadžar. Uniknout by vám neměla ani nejkrásnější část tohoto emirátu, poloostrov Musandam, v jehož vodách můžete spatřit velryby i delfíny.

  V oblasti Ras al-Khaimah si každý vytvoří nezapomenutelné vzpomínky na dovolenou v SAE, tak si prohlédněte nabídku našich výhodných last minute zájezdů a přesvědčte se o kráse nejsevernějšího ze Spojených arabských emirátů.

  Dovolená Ras Al Khaimah Spojené arabské emiráty | STUDENT AGENCY

  Počasí v Ras al Khaimah

  Milovníci slunce a vysokých teplot si v této oblasti přijdou na své v podstatě celoročně. V létě tu panují opravdu extrémní horka, která nemusí být pro každého. Obzvláště pro seniory nebo malé děti jsou teploty přesahující 40 °C úmorná. Proto doporučujeme vyrazit sem mimo letní měsíce.

  Vysokých teplot a sluníčka se tu dočkáte třeba i během zimy, kdy je moře, které má více než 20 stupňů, stále ideální pro koupání.

  Dovolená Ras Al Khaimah Spojené arabské emiráty | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Město Ras Al Khaimah

  Přímo v hlavním městě emirátu Ras al-Khaimah se můžete pokochat zajímavou architekturou, a to jak tou novodobou, tak i klasickou. Ve staré části najdete mešitu i domy v arabském stylu. V nové části zase uvidíte moderní stavby, které tu vyrostly v posledních letech.

  Pohoří Hadžar

  Do emirátu Ras al-Khaimah zasahuje pohoří Hadžar, s horou Jebel Jais, která je nejvyšším vrcholem celé země. Dobrodruzi a milovníci přírody v horách naleznou klid a krásné výhledy na moderní a rušná města. Na nejzajímavější místa pohoří vede bohatá síť turistických i cyklistických stezek.

  Vesnice Al Jazirah Al Hamra

  Této opuštěné rybářské vesničce se přezdívá město duchů. Zhruba před čtyřiceti lety z tohoto dříve prosperujícího městečka z neznámých důvodů odešli všichni obyvatelé. Místo opředené spoustou legend a tajemství dnes láká všechny zvědavé turisty.

  Oblast Khatt Springs

  Uprostřed oázy s olivovými palmami v rezortu Khatt Springs můžete relaxovat i léčit kožní nebo revmatická onemocnění v horkých pramenech bohatých na minerální látky. V místních wellness lázních si také dopřejete léčbu horkými kameny nebo ajurvédské procedury.

  Dovolená Ras Al Khaimah Spojené arabské emiráty | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Spojené Arabské Emiráty
  Hlavní město: Abu Dhabi
  Jazyk: arabština
  Orientační délka letu z ČR: 6 hodin
  Používané jazyky: angličtina
  Mezinárodní předvolba: +971
  Měna: AED
  Napětí el. proudu: 220 V, zásuvky typu G (3 obdélníkové kolíky)
  Časové pásmo: UTC+4 (+3h oproti ČR)
  Dovolená Spojené arabské emiráty

  Dále v Emirátech doporučujeme