STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Spojené arabské emiráty - Abu Dhabi

Největší a nejbohatší emirát Abu Dhabi se pyšní především stejnojmenným hlavním městem. Moderní metropole Abu Dhabi láká turisty z celého světa, kteří tu obdivují vysoké mrakodrapy i zelené parky přímo uprostřed města.

Samozřejmostí jsou také rozlehlé pláže s jemným bílým pískem, kde si pod slunečníkem na lehátku užijete ten pravý dovolenkový relax, který navíc doplní luxusní hotely a all inclusive stravování.

Naplánujte si dovolenou do Abu Dhabi!

Perfektní dovolenou v Emirátech můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, z nabídky kvalitních hotelů si zde vybere každý.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Abu Dhabi

  Abu Dhabi je proslavené především moderními stavbami, přesto si dokázalo zachovat to nejkrásnější ze svojí minulosti.

  Obdivovat tu tak můžete nádherné mešity a paláce, z nichž je asi nejvýznamnějším palác Al-Husn. Okouzlí vás ale také kontrast velkoměsta, které nikdy nespí, a tiché vyprahlé pouště, kde se můžete projet po písečných dunách nebo navštívit beduínskou vesnici.

  Tradiční arabskou atmosféru spolehlivě nasajete na rušných tržištích, kterým tu říkají súky. Abu Dhabi je zkrátka magickým místem, z něhož si odvezete dokonalé vzpomínky na dovolenou ve Spojených arabských emirátech.

  Dovolená Abu Dhabi Spojené arabské emiráty | STUDENT AGENCY

  Počasí v Abu Dhabi

  V Abu Dhabi se teploty celoročně drží velmi vysoko.

  Ideální pro dovolenou plnou opalování a koupání je jaro a podzim, kdy se teploty pohybují okolo 30 stupňů a voda má přes pětadvacet. Léta jsou ve znamení velkého horka, které už nemusí být pro každého příjemné.

  Naproti tomu v zimě si užijete počasí, které je vhodné na koupání, ale také výlety a objevování krás země.

  Dovolená Abu Dhabi Spojené arabské emiráty | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Zábavní park Ferrari World

  Oblíbeným místem v Abu Dhabi je neuvěřitelný zábavný park, kde se můžete projet na nejrychlejší horské dráze na světě. Za vyzkoušení rozhodně stojí i desítky dalších atrakcí. Milovníci rychlých aut budou nadšeni z obrovské galerie vozů značky Ferrari.

  Vodní park Yas Waterpark

  Cílem rodin s dětmi je obrovský vodní park, kde čeká na čtyřicet tobogánů, skluzavek a dalších atrakcí pro děti i dospělé. Nechybí tu samozřejmě ani divoká řeka nebo umělé vlnobití. Po dni plném adrenalinu je pak nejlepší odpočinout si na nafukovací matraci plující po líné řece.

  Velká mešita šejka Zayda

  Stavba, kterou rozhodně nelze přehlédnout, je Velká mešita šejka Zayda vyrobená z bělostného mramoru. Výstavba trvala celých 11 let a podílelo se na ní více než tři tisíce dělníků z celého světa. Monumentální budovu zdobí minarety a kupole, uvnitř se nachází například největší lustr na světě.

  Promenáda Corniche

  Asi šest kilometrů dlouhá pěší zóna vedoucí při pobřeží je ideálním místem pro procházku, běh i projížďku na kole. Na tomto místě můžete obdivovat vysoké mrakodrapy a krásné parky i nádhernou pláž, ti aktivnější si můžou zasportovat na některém z hřišť.

  Dovolená Abu Dhabi Spojené arabské emiráty | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Spojené Arabské Emiráty
  Hlavní město: Abu Dhabi
  Jazyk: arabština
  Orientační délka letu z ČR: 6 hodin
  Používané jazyky: angličtina
  Mezinárodní předvolba: +971
  Měna: AED
  Napětí el. proudu: 220 V, zásuvky typu G (3 obdélníkové kolíky)
  Časové pásmo: UTC+4 (+3h oproti ČR)
  Dovolená Spojené arabské emiráty

  Dále v Emirátech doporučujeme