STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená a zájezdy Emiráty 2023/24

Dovolená ve Spojených arabských emirátech, to je exotika s vůní orientu, kde vás ohromí moderní mrakodrapy, luxusní hotely s all inclusive službami na špičkové úrovni, křišťálově modré moře, pláže s bílým pískem, majestátní hory i písečné duny. Dovolená v Emirátech (SAE) vás prostě ohromí. Asi žádná jiná země se nemůže pyšnit tolika prvenstvími.

Unikátní projekty jako nejluxusnější hotel na světě, nejmodernější metro světa, nejvyšší světová budova, největší nákupní centrum na světě, to vše a mnoho dalšího naleznete jedině v Emirátech. Co takhle Emiráty all inclusive v nejvyšším patře Burj Khalifa?

Země, která nabízí celoročně slunečné počasí, bude ideální destinací pro vaši vysněnou dovolenou. Který z Emirátů bude vaším cílem, Dubaj, Ras al Khaimah, Abu Dhabi či snad Fujairah?

Perfektní dovolenou v Emirátech last minute můžete pořídit za přívětivé ceny. Z nejširší nabídky zájezdů českých a německých CK na jednom místě si každý vybere.

Rezervujte si váš pobyt včas.

  Pro koho je vhodná dovolená v Emirátech?

  Pro milovníky vysokého standardu a luxusu

  SAE jsou velmi bohatou zemí, což se odráží na místní kultuře a každodenním životě. Poznejte život v blahobytu a užijte si svoji dovolenou naplno.

  Pro ty, kteří chtějí poznat orient

  Emiráty tvoří sedm států a každý má co nabídnout. Ochutnejte místní kuchyni, vyzkoušejte vodní dýmku, projeďte se na velbloudech a smlouvejte na trhu.

  Pro ty, kteří mají opravdu rádi teplo

  Do Emirátů se jezdí spíše na podzim a v zimě. Proč? Protože v létě se tu teploty pohybují kolem 50°C. Pro teplomily doslova země zaslíbená.

  Nejoblíbenější místa Emirátů

  Spojené arabské emiráty jsou jednou z nejpopulárnějších turistických destinací na světě. Nabízí neuvěřitelnou směs moderní architektury, historických památek a krásné přírodní krajiny. Dubaj je jedno z nejznámějších měst na světě a není divu, proč. Město plné luxusu je domovem nejvyšší budovy světa, Burj Khalifa, a největšího nákupního centra na světě, Dubai Mall.

  Navštivte také Dubajskou fontánu, která se nachází před Burj Khalifou a nabízí úchvatnou vodní a světelnou show. Dubaj také nabízí širokou škálu aktivit pro akční turisty, třeba akvaparky, lyžařské centrum, jízdy na vodních skútrech nebo projížďky po poušti na velbloudech.

  Abú Dhabí je hlavním městem Spojených arabských emirátů a pyšní se mnoha historickými památkami, například palác Qasr Al Watan nebo muzeum Zayed, poskytující návštěvníkům pohled na tradiční arabskou architekturu a historii. V okolí najdete nádhernou přírodní krajinu, pláže a oázy, a mnoho možností pro outdoorové aktivity, plachtění, jízdy na čtyřkolkách a další. Ras Al Khaimah je nejsevernějším emirátem Spojených arabských emirátů s krásnou přírodní krajinou, horami a dlouhými písečnými plážemi. Navštívit můžete také historické památky, jako je staré město Julfar s tradiční architekturou a typickým arabským způsobem života.

  Zájezdy do Emirátů all inclusive

  Stahuji data

  Nejlépe hodnocené zájezdy Emiráty

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Emirátů?

  Dovolená ve Spojených arabských emirátech vedle sluníčka, vysokých teplot a krásných pláží, které lemují luxusní hotely a moderní mrakodrapy, nabízí i výlety do pouště nebo na beduínské trhy. Na své si tu ale samozřejmě přijdou i vyznavači potápění nebo zábavných vodních sportů, golfisté si tu pak mohou zahrát na skvěle udržovaných hřištích. Pozornost si jistě získá i moderní architektura vysokých mrakodrapů. Především dámy asi neodolají největšímu nákupnímu centru Dubai Mall, které ale kromě obchodů ukrývá také sjezdovku, kde si můžete zalyžovat, i když venku panují tropy.

  Až si budete myslet, že už vás v Emirátech nic nepřekvapí, objevíte uměle vytvořené ostrovy ve tvaru palem nebo obří zábavní parky se spoustou atrakcí nejenom pro děti. Cestou do Spojených arabských emirátů strávíte v letadle při letu z Prahy do Dubaje nebo Abu Dhabi pouhých 6 hodin.

  Tato nádherná země je z Evropy jednoznačně nejrychleji dosažitelnou exotickou destinací. Pro vstup do země čeští turisté nepotřebují žádné vízum ani speciální očkování, proto nic nebrání v cestě do tohoto exotického ráje. Spojené Arabské Emiráty se mohou pyšnit nejenom luxusem, ale také bezpečností, patří totiž mezi nejbezpečnější země na světě. Kromě toho bývají turisté často překvapeni také čistotou, pořádkem a vysokou úrovní služeb. Emiráty si vás zkrátka budou hýčkat přesně tak, jak je obzvláště na dovolené potřeba.

  Dovolená Spojené arabské emiráty | STUDENT AGENCY

  Kam se v Emirátech podívat?

  Navštivte nejvyšší budovu na světě Burj Khalifa a podívejte se na úchvatný výhled na město z nejvyššího vyhlídkového patra. Vyrazte na poušťové safari a zažijte adrenalinovou jízdu po dunách na terénním vozidle, obdivujte představení tradičních tanců a užijte si večeři pod hvězdami.

  Navštivte velkolepou mešitu Grand Mosque v Abu Dhabi, která je jednou z největších na světě a obdivujte její nádhernou architekturu. Nezapomeňte na Dubai Miracle Garden a procházejte se neuvěřitelnou květinovou zahradou. Palm Jumeirah je turstická povinnost, podívejte se na uměle vytvořený ostrov a užijte si luxusní pláže, hotely a restaurace.

  Prozkoumejte největší nákupní centrum na světě Dubai Mall, kde najdete nejen obchody, ale i zajímavé atrakce, jako je akvárium a ledová plocha. V Sharjah Arts Museum objevte umělecké díla od místních umělců a poznejte kulturu Spojených arabských emirátů. Nezapomeňte na naprosto unikátní Muzeum budoucnosti a až si budete chtít odpočinout od města, vyrazte se podívat do hor Hata.

  Dovolená Spojené arabské emiráty | STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí v Emirátech

  Spojené arabské emiráty se nacházejí přímo na obratníku raka, proto zde slunce svítí téměř po celý rok a panuje tu velmi horké klima. V letních měsících jsou teploty často až extrémní, můžou dosahovat až 50 °C, tato horka jsou doprovázena velmi vysokou vlhkostí vzduchu, která je na pobřeží Perského zálivu téměř 100%.

  I zimy bývají teplé, pouze mírně se ochlazuje v noci. Pokud prší, tak spíše v zimních měsících, především v únoru a březnu, jedná se však pouze o krátké intenzivní přeháňky. V létě se pak vyskytují lokální bouřky.

  Ideálním obdobím pro dovolenou v Emirátech jsou především jarní a podzimní měsíce, kdy nehrozí extrémní horka, ale užijete si tu teploty okolo 30 °C. I moře je ideální na koupání, jeho teplota se pohybuje okolo 24 °C.

  V letních měsících, kdy panují extrémní teploty, se nedoporučuje cestovat do Spojených arabských emirátů lidem, kteří mají problémy se srdcem. Také rodiny s dětmi a senioři by měli pro svoji dovolenou vybírat termíny spíše v zimních měsících.

  Dovolená Spojené arabské emiráty | STUDENT AGENCY

  leden

  23 °C

  únor

  24 °C

  březen

  27 °C

  duben

  30 °C

  květen

  34 °C

  červen

  36 °C

  červenec

  38 °C

  srpen

  39 °C

  září

  37 °C

  říjen

  33 °C

  listopad

  31 °C

  prosinec

  26 °C

  Základní informace

  Stát: Spojené Arabské Emiráty
  Hlavní město: Abu Dhabi
  Jazyk: arabština
  Orientační délka letu z ČR: 6 hodin
  Používané jazyky: angličtina
  Mezinárodní předvolba: +971
  Měna: AED
  Napětí el. proudu: 220 V, zásuvky typu G (3 obdélníkové kolíky)
  Časové pásmo: UTC+4 (+3h oproti ČR)
  Dovolená Spojené arabské emiráty

  Informace o destinaci Spojené arabské emiráty

  Spojené arabské emiráty leží v jihovýchodní části Arabského poloostrova. Ze západu je omývají teplé vody Perského zálivu a z východu Ománský záliv. SAE sousedí se třemi státy, Saudskou Arábií z jihozápadu, Ománem z východu a Katarem ze západu. Rozlohou jsou Spojené arabské emiráty zhruba stejně velké jako Česká republika.

  Jejich povrch činí přibližně 83 600 km2, většinu území zabírá poušť, která je však uměle vytlačována stavebními úpravami a technickým pokrokem. Při pobřeží se nachází desítky, většinou neobydlených, malinkých ostrůvků. Přesto jsou v Emirátech budovány umělé ostrovy ve tvaru palem, které s pobřežím spojuje silnice ve tvaru palmového kmene.

  SAE jsou federací 7 emirátů. Každý emirát má své stejnojmenné hlavní město. Za hlavní město celých Arabských emirátů je považováno Abu Dhabi, kde žije asi 1,2 milionů obyvatel z celkového počtu téměř devíti a půl milionů. Úředním jazykem je arabština, ale velmi rozšířená je také angličtina. Státním náboženstvím je zde islám, vyznávání jiných náboženství se toleruje, přesto je ale šíření jiné víry než islámu zakázáno.

  Místní kuchyně

  Spojené arabské emiráty se pyšní rozmanitou kuchyní, ve které se mísí prvky nejenom arabské, ale také evropské, indické, čínské nebo libanonské. V tradičních pokrmech většinou nechybí ryby, plody moře nebo velbloudí maso. Každý pokrm obsahuje také velké množství zeleniny, nejčastěji se používají okurky, rajčata, mrkev nebo lilek. Oblíbeným kořením je pak zázvor, šafrán, muškát a také kmín. Místní speciality můžete ochutnat ve zdejších malých stáncích, kde připravují jídla poctivě a podle tradičních receptur.

  Oblíbené je například kořeněné jehněčí maso matchbous, cizrnová pomazánka hummus nebo maso na špejli zvané ghuzi. Tradičním zákuskem je esh asaryu, neboli tvarohovo-sýrový koláč s krémem. V SAE najdete i typické arabské kavárny a čajovny, kde si můžete dopřát silnou arabskou kávu, mátový čaj, anebo si můžete zakouřit z vodní dýmky zvané šiša. Konzumaci vepřového masa nebo alkoholu mají muslimové zakázáno, takže jeho nabídka v restauracích je velice omezená. Koupit se dá v některých obchodech, ale za vyšší ceny.

  Ceny v Emirátech

  Emiráty nejsou nejlevnější zemí pro strávení dovolené, ale to nejspíš nikdo nečeká. Ve velkých městech jsou ceny potravin o dost dražší než u nás, v restauracích pak zaplatíte i mnohonásobně více. Pokud zvolíte menší město a přímořská letoviska, pak se ceny příliš neliší od těch našich. Drastické jsou tu ceny za alkohol, ostatně jako ve všech muslimských zemích. Za půllitr piva na baru tu necháte i pětistovku, takže pokud máte hluboko do kapsy, alkohol raději vynechte. V obchodech a na tržištích seženete většinu věcí poměrně levně, především pokud dokážete být neodbytní a na tržištích si vysmlouváte cenu podle sebe.

  Víza do Emirátů

  Na základě Dohody mezi Evropskou unií a Spojenými arabskými emiráty o zrušení vízové povinnosti pro krátkodobé pobyty mohou držitelé cestovních, diplomatických i služebních pasů ČR od 7. 5. 2015 pobývat na území SAE bez víza po dobu nejvýše 90 dnů během jakéhokoli období 180 dnů. Dohoda se nevztahuje na osoby cestující za účelem výdělečného pobytu.

  Pro vstup do SAE je po občanech České republiky vyžadován cestovní pas platný minimálně 6 měsíců od data vstupu do země a cestovní zdravotní pojištění na dobu pobytu. Více informací o vstupních formalitách do SAE

  Zdravotní informace/očkování

  Pro cestu do Spojených arabských emirátů není vyžadováno žádné speciální očkování.

  Mezi doporučená očkování patří:

  • břišní tyfus – očkování 1 dávkou vakcíny nejpozději 14 dní před odjezdem
  • hepatitida A – očkování jednou dávkou vakcíny nejpozději 7 dní před odjezdem

  Další informace o zdravotní péči v SAE naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

  Důležitá telefonní čísla:

  • Policie: 999
  • První pomoc: 998
  • Hasiči: 997

  Státní svátky ve Spojených arabských emirátech:

   1. leden - Nový rok
   1. květen – Lailat Al Miraj
     1. červenec – Eid Al Fitr
   1. září – Day of Arafat
   1. září – Eid Al Adha
   1. říjen – Al Hijra
   1. listopad – Martyr´s Day
   1. prosinec – UAE National Day
   1. prosinec – Milad Un Nabi