STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Selfie s Jadranem

Bosna a Hercegovina, Bosna a Hercegovina

Recenze

Recenzi k hotelům mohou přidávat všichni zákazníci, kteří si u nás zakoupili zájezd. Po návratu z dovolené je jim zaslán odkaz na webovou stránku, kde mohou recenzi na hotel přidat.

Hodnocení hotelů probíhá formou 1 – 10, kdy 1 znamená nejmenší spokojenost a 10 naprostou spokojenost. Výsledné skóre je vypočítáno průměrem všech hodnocení. Recenze se zobrazují podle data přidání od nejnovější po nejstarší.

Hodnocení hotelů neověřujeme.

U textových recenzí upravujeme gramatické a pravopisné chyby, jejich sdělení a obsah ponecháváme beze změny.

V rámci zachování bezpečnosti na internetu nezobrazujeme recenze, které:

  • Obsahují osobní a citlivé údaje
  • Obsahují nadávky, sexuální, rasové, diskriminační a další amorální narážky
  • Obsahují nevhodný, propagační a podvodný obsah nebo spam
  • Obsahují informace, které nesouvisí s pobytem

Vzhledem k neustálé modernizaci hotelů a vylepšování služeb si vyhrazujeme právo nezobrazovat recenze starší 48 měsíců.

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Selfie s Jadranem

Neoficiální popis ubytování

Neoficiální právně nezávazný popis ubytování má pouze informativní charakter. Popis ubytování a rozsah služeb se může u jednotlivých cestovních kanceláří lišit.
Popis hotelu

Hotely **/*** (celkem 7 nocí) v Chorvatsku, Bosně a Hercegovině a Černé Hoře Garantujeme většinu hotelů u moře.

Pokoje: funkčně vybavené dvoulůžkové pokoje (možnost přistýlky), všechny s koupelnou a ve většině hotelů s TV.

Vybavení: všechny hotely mají recepci, bar, restauraci, některé z nich mají bazén.

Strava: snídaně a večeře.

Náš názor: většina hotelů se nachází u moře, což dává možnost odpočinku po výletech.

Místní kategorie: **/***

Upozornění! Pro zájemce možnost prodloužení zájezdu o týdenní pobyt v Chorvatsku, Bosně nebo Černé Hoře.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem, letištní taxy, ubytování (7 nocí), všechny přejezdy klimatizovaným autokarem/autobusem, stravování: snídaně a večeře, služby průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).


Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, spropitné, systém Tour Guide - cena cca 146 EUR/os. (povinný poplatek placený průvodci na místě), pobytovou taxu cca 1,5-2 EUR/den/os. v závislosti na umístění hotelu, fakultativní výlety uvedené v programu, další jídla (která nejsou uvedena v ceně zájezdu) a jiné osobní výdaje.


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Název zájezdu v polském jazyce: Selfie z Adriatykiem

Program

Sveti Stefan - fotografické "must have" Černé Hory • západ slunce nad Bokou Kotorskou • Dubrovník - perla Jadranu • Split a Trogir - nejkrásnější města Dalmácie • Korčula - rodné město cestovatele Marca Pola • vyhlídková plavba kolem Kotorského zálivu • plavba na ostrov Panny Marie ve skalách


Den 1
Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Odlet na Balkán charterovým letadlem. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu setkání s průvodcem, transfer do hotelu, ubytování, večeře a přenocování.


Den 2
Selfie s Jadranem to je nabídka přizpůsobená současným trendům, která umožní navštívit nejkrásnější balkánská zákoutí, ponořit se do jejich jedinečné atmosféry a pořídit si fantastické cestovatelské fotografie. Dnes po snídani se vydáme do Bosny a Hercegoviny. Navštívíme Mostar a prohlédneme si jeden z nejoblíbenějších balkánských symbolů - Starý most. Tento most (zapsaný na seznamu Světového dědictví UNESCO) byl postaven v 16. století tureckým sultánem a je jednou z nejznámějších staveb na Balkánu. Byl zbořen během války a přestavěn v posledních letech, nyní opět spojuje obě strany města. Jeho fotografie zdobí mnohé balkánské průvodce, mapy, alba a dokonce i puzzle. Následně navštívíme mešitu Koski Mehmed Paše, turecký dům a čtvrť Kujundžiluk (tradiční řemeslné dílny, restaurace s místní kuchyní, mešity, z nichž přicházejí hlasy muezzinů vzývajících k modlitbě). Následně se vydáme do Blagaje - jednoho z nejtajemnějších míst v Bosně. Zde byl sultán uchvácen krásou místa a přikázal vytesat ve skále tekiju, čili dervišský klášter, který je dnes považován za jeden z nejkrásnějších a nejzajímavějších objektů v celé Bosně a Hercegovině. Malebná poloha kláštera na úpatí jeskyně, z níž řeka teče na povrch, je skvělým místem pro chvíle rozjímání a ideální scenérií k fotografování krajiny. Přejezd do hotelu v Černé Hoře, večeře a přenocování.


Den 3
Po snídani se vydáme za památkami, které začneme fotografickým "must have" Černé Hory čili ostrova Sveti Stefan. Hotel-ostrov, který je pro turisty zvenčí nepřístupný se stal nejznámější destinací Černé Hory. Abychom zachytili všem známý pohled zastavíme se na nejlepším vyhlídkovém místě. Následně navštívíme Budvu, v současnosti nejatraktivnější letovisko Černé Hory s krásným starým městem obehnaným obrannými hradbami z 15. století. Stará část Budvy to jsou také úzké, okouzlující uličky, náměstí a četné památky. Poté pojedeme do Cetinje - historického hlavního města země, které se nachází na úpatí masivu Lovćen. Nejpůsobivější budovou města je Národní muzeum krále Nikoly I., kdysi palác posledního krále Nikolaje I. Petroviće. Následně pojedeme do Njeguši, malé vesnice, kde se narodili první představitelé dynastie Petrovićů a která je dnes proslulá výrobou sýra a sušené šunky zvané pršut. Zde bude přestávka a ochutnávka těchto pochoutek. Následně přejedeme slavnými serpentinami - nazývanými kotorskými zavíracími špendlíky, abychom mohli obdivovat západ slunce nad Bokou Kotorskou. Přejezd do hotelu, večeře a přenocování.


Den 4
Po snídani se vydáme na neobvykle krásnou cestu Bokou Kotorskou. Oblast výjimečné přírodní krásy, kde strmé svahy hor sestupují do moře a krajina připomíná fjordy severu. Prohlídku zahájíme v Kotoru (UNESCO), středověkém městě obehnaném hradbami vysoko na skalách, které působí dojmem tajemného a poněkud nepřístupného místa. V programu mimo jiné: katedrála sv. Tripuna a symbol města - věž s hodinami ze 17. století. Následně přejedeme do městečka Perast - barokní perly Boky Kotorské, která se nachází v jejím samém srdci. Městečko jako z pohlednice leží na svazích fjordu. Je známé díky bohatství, architektuře a obyvatelům - vynikajícím námořníkům. Během návštěvy Perastu nesmíte zapomenout na plavbu na ostrov Panny Marie ve skalách, dalšího velmi charakteristického místa na Balkáně, které si musíte vyfotografovat. Zájemci mohou navštívit kostel na ostrově, hmatatelný důkaz moci městečka Perast. Přejezd do hotelu, večeře a přenocování.


Den 5
Po snídani se vydáme na návštěvu perly Jadranu neboli Dubrovníku (UNESCO) - jednoho z nejkrásnějších měst ve Středomoří, které uchvácí svou jedinečnou architekturou a malebnou polohou. Společně s průvodcem uvidíme mimo jiné: katedrálu Nanebevzetí Panny Marie, františkánský klášter z přelomu 14. a 15. století, Muzeum lékárny, palác Sponza a Rektorský palác. Dozvíme se také, co měl společného s Dubrovníkem král Richard Lví srdce, Robin Hood nebo hrdinové ze seriálu "Hra o trůny" a "Hvězdné války". Volný čas k samostatnému poznávání a fotografování města. Doporučujeme se vcítit do jeho atmosféry a projít se mezi úzkými kamennými uličkami nebo procházku podél obranných zdí, ze kterých je fantastický výhled na staré město, smaragdovou vodu, která jej obklopuje a na nedaleké ostrovy. Pro zájemce výjezd lanovkou na vyhlídkové místo na kopci Srđ, odkud je nádherný výhled na staré město a Jaderské moře. Pro zájemce nabízíme plavbu kolem hradeb Dubrovníku. Bude to skvělá příležitost vyfotografovat impozantní opevnění ze strany moře. Zakotvíme v dubrovnickém přístavu, volný čas. Přejezd do hotelu, večeře a přenocování.


Den 6
Po snídani přejezd na poloostrov Pelješac ve směru ostrova Korčula. Pelješac je jednou z nejlepších vinařských oblastí v zemi. Odtud pochází nejoblíbenější chorvatská vína Dingac a Plavac. Tento region v poslední době především oceňují polští turisté díky cestovatelským programům, které organizuje známý polský novinář a kulinářský kritik. Poloostrov Pelješac je také šancí pořídit výjimečné krajinářské fotografie, protože jen zde lze zachytit krásu Jaderského moře v kombinaci s kopci plnými vinné révy a olivovníků. Být na takovém místě a zastavit se na ochutnávku vína a olivového oleje je v našem programu samozřejmostí! Během cesty budeme obdivovat výhledy na Stonský záliv, který je známý chovem škeblí a ústřic. Následně krátký přejezd trajektem na ostrov, návštěva Korčule - rodného města slavného cestovatele Marca Pola. Uvidíme mimo jiné: pozůstatky rodného domu Marca Pola, obranné hradby ze 14.-15. století, goticko-renesanční katedrálu sv. Marka, paláce Arneri a Gabrielis. Korčula bývá nazývána ,,malým Dubrovníkem", je stejně okouzlující, snad kromě své velikosti. Volný čas, přejezd do hotelu, večeře a přenocování.


Den 7
V časných ranních hodinách se vydáme na trajekt do největšího města Dalmácie - Splitu. Ve Splitu, největším městě oblasti, navštívíme staré město, jehož budovy odrážejí bouřlivou historii regionu. Mísí se zde benátské, maďarské a rakouské vlivy. Prohlédneme si antický palác císaře Diokleciána, jeden z nejhezčích příkladů římské obranné architektury v Evropě (3. - 4. století), katedrálu, císařovo mauzoleum a malebný přístav. Zajdeme také na místní trh, kde se budeme moci nejen zásobit dalmatskými specialitami, ale také zachytit střípky dalmatského života, kultury a kuchyně. Následně přejedeme do Trogiru, jednoho z nejkrásnějších stylových měst, jehož staré město bylo zapsáno na seznam Světového dědictví UNESCO. Vydáme se na procházku malebným starým městem, uvidíme mimo jiné goticko-renesanční radnici a katedrálu sv. Vavřince ze 13. století. Následně přejezd do hotelu a večeře.


Den 8
Snídaně, vystěhování z hotelu, transfer:
- pro klienty zůstávající na druhý týden pobytu - přejezd do vybraného hotelu, pobyt a 15. den odlet do Polska.
- pro klienty, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště, odlet charterovým letadlem.


Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po městech a muzejních objektech.
- Dámy jsou žádány, aby si vzaly šátek na hlavu - ke vstupu do kostela/mešity.
- Realizaci tohoto zájezdu lze provést na základě občanského průkazu nebo cestovního pasu (dokumenty by měly být platné minimálně 3 měsíce od data návratu)!
- Prosíme o doplnění údajů z dokladů, na základě kterých budete během zájezdu cestovat. Pro realizaci programu to není nutné, ale výrazně to urychlí jeho průběh a zkrátí čas strávený na hraničních přechodech.


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

trip-detail:TripDetail.ShareTripByEmailForm.title

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.

Cookie předvolby

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Vlastní preference

Funkční soubory cookie

Tyto soubory cookie umožňují základní funkce webu, jako je například přihlášení a dokončení objednávky. Tyto soubory cookie neshromažďují osobní údaje pro marketingové účely a nelze je zakázat.

Soubory cookie pro zvýšení výkonu

Pomáhají sledovat počet návštěvníků a také z jakého zdroje provoz pochází, což nám umožňuje zlepšovat výkon stránky. Můžeme s nimi určovat, které stránky jsou nejoblíbenější a které nejsou oblíbené, a také sledovat, jakým způsobem se návštěvníci na webu pohybují. Všechny informace, které soubory cookie shromažďují, jsou souhrnné a anonymní. Pokud soubory cookie nepovolíte, nebudeme vědět, kdy jste navštívili naši stránku.

Cílené soubory cookie

Tyto soubory cookie mohou být využívány k uchovávání záznamů o určitém uživatelském chování nebo vašich preferencích, aby nabízený obsah lépe odpovídal vašim zájmům a aby se vám na ostatních webech zobrazovaly relevantní reklamy. Tyto soubory cookie mohou být nastaveny prostřednictvím našeho webu námi nebo našimi reklamními partnery. Neukládají přímo osobní údaje, ale využívají jedinečnou identifikaci vašeho prohlížeče a zařízení použitého pro přístup k internetu. Jestliže tyto soubory cookie zakážete, nabízené reklamy nebudou přizpůsobeny vašim zájmům.

Požadované soubory cookie

Tyto soubory cookie zajišťují pokročilejší funkce stránek. Tyto soubory cookie neshromažďují údaje, pomocí nichž by bylo možné určit identitu jednotlivých uživatelů.

Poskytnutí uživatelských dat za účelem reklam

Tato data napomáhají společnostem třetích stran, aby cílila relevantní reklamu a nezobrazovala obsah, který vás nezajímá.

Poskytnutí dat pro personalizovanou reklamu

Tímto souhlasíte, že se vám čas od času zobrazí reklamy na naše služby poté, co jste byli na našem webu.