STUDENT AGENCY Dovolená

Kam vyrazit na dovolenou v roce 2023

Přemýšlíte, kam na dovolenou? Vybíráte zájezd pro rodinu a nejste si jistí, kam na dovolenou s dětmi vyrazit? Možnosti jsou nepřeberné. Přinášíme vám tipy na dovolenou, kam se letos vypravit.

Pokud hledáte kam na dovolenou k moři v létě, mezi nejoblíbenější dovolenkové destinace patří stálice jakými jsou Řecko, Chorvatsko, Bulharsko, Itálie a Španělsko. Další naše tipy na dovolenou u moře do vzdálenějších zemí, přesto ale stále dobře dostupných, jsou oblíbené zájezdy do Tunisu, Egypta, Emirátů či na Kanárské ostrovy.

Z exotických destinací jsou nejvyhledávanějšími destinacemi pro dovolenou snů Dominikánská republika, Maledivy, Kuba, Mexiko, Zanzibar, Omán či Thajsko.

Najděte si u nás i vy kam jet na dovolenou přesně dle vašich požadavků a představ. Hledejte v nejširší nabídce zájezdů českých a německých CK na trhu. Na dovolena.cz si každý vybere.

  Nejoblíbenější dovolenkové destinace

  Máme pro vás tipy na letní dovolenou, která znamená pro mnoho cestovatelů zájezd k moři. Mezi nejnavštěvovanější destinace léta dlouhodobě patří blízké Chorvatsko, levné Bulharsko, dostupná Itálie a malebné Řecko.

  A co dovolená mimo letní sezónu? Velmi populární jsou destinace, kde se ohřejete a vykoupete v moři i jindy, než o letních prázdninách. Oblíbené je království faraónů a pyramid Egypt, nevšední Emiráty a tajemné Tunisko. Mezi top exotické cíle pro dovolenou snů patří jedinečné Maledivy, uhrančivá Dominikánská republika, okouzlující Zanzibar a čím dál víc populárnější země přírodních krás, Omán.

  Kam jet na dovolenou v Evropě?

  Přemýšlíte, kam na dovolenou po Evropě? Evropa je plná krásných míst. Díky velkolepým metropolím, pohádkovým městečkům, strmým horským masivům a nádherným plážím existuje zdánlivě nekonečný seznam nádherných míst k prozkoumání. Evropa je domovem nejnavštěvovanějších památek světa a neuvěřitelných přírodních i lidských výtvorů. Římské ruiny, válečné památky, středověké hrady, nadčasové artefakty, velkolepé katedrály. Kamkoli se podíváte, najdete něco z minulosti s fascinujícím příběhem.

  Naše tipy na letní dovolenou zahrnují mnoho tradičních dovolenkových destinací a k tomu i spoustu krásných míst, které stojí za to objevovat. Do popředí pozornosti turistů se v poslední době dostává třeba Albánie, která nabízí moře, hory i památaky. Ve stínu Španělska se ukrývá cestovatelský klenot Portugalsko, s jedinečnou směsicí evropské a arabské kultury, kterou podtrhuje osobitá příroda. Unikátní destinací Evropy je výjimečný Island.

  Tipy na dovolenou v Asii

  Asie je domovem jedné z nejstarších kultur na světě, fascinující architektury, krásné přírody, vynikajících jídel a přátelských místních obyvatel. Pestrá Asie je ideální dovolenkovou destinací. Od vzrušujícího Bangkoku a Tokia až po senzační pláže Koh Phi Phi nebo Halong Bay, dobrodružství čeká všude, kam se během zájezdu do Asie podíváte. Každý region je jiný svoji kulturou a historií a vždy fascinující.

  Mezi naše tipy kam na dovolenou v Asii určitě patří Thajsko, Sri Lanka, úchvatné Maledivy, jedinečné Japonko či Izrael. Vydejte se za nezapomenutelnými zážitky do Asie.

  Kam jet na dovolenou v Africe?

  Afrika nabízí mnohem víc než jen neuvěřitelnou divokou přírodu. Objevte rozlehlá nádherná pobřeží, žhavé pouště, dechberoucí vodopády, úctyhodné horské štíty a dávnou historii. Stejně jako přívětivé lidi a bohaté kulturní tradice, které se v jednotlivých zemích Afriky liší. Afrika má mnoho pláží a je nemožné vybrat tu absolutně nejlepší. Mezi současně nejpopulárnější patří pláže Zanzibaru, který se nachází kousek od pobřeží tanzanského hlavního města Dar es Salaam. Tento malý ostrov je skvělým tipem na dovolenou, pyšní se průzračně čistou azurovou vodou, bílým korálovým pískem a spoustou příležitostí k potápění a šnorchlování, což z něj dělá ideální místo pro odpočinek po safari nebo túře na nejvyšší vrcholy Afriky, Kilimandžáro a Mount Kenya.

  Tipy na dovolenou v Americe

  Když se řekne Amerika, mnoho cestovatelům se na první dobrou vybaví legendární New York, město, které nikdy nespí, či hollywoodský glamour Los Angeles. Pak je to fascinující krajina Canyonlands, národních parků a Niagarských vodopádů. A surová krása Kanady, od zasněžených vrcholků Whistleru a malebného jezera Louise v Albertě až po Skalisté hory a okouzlující Maritimes. Atmosféra pestré Jižní Ameriky láká a je nakažlivá. Lidé, jejich oblečení, jídlo i památky hýří barvami. Ať už jde o přírodní krásy vodopádů a džungle, tradiční tkané látky na stáncích nebo ohnivě červené šaty na flamenco, na tomto nejbarevnějším kontinentu není nikdy nuda. Objevte starobylá archeologická naleziště, poznejte inspirativní kultury Brazílie, Argentiny, Chile a Peru, navštivte "alej sopek" a národní park Cotopaxi v Ekvádoru. K Americe neodmyslitelně patří světově nejoblíbenější turistické destinace, které jsou našimi hlavními tipy na dovolenou. Dominikánská republika, Kuba a Mexiko.

  Kam na dovolenou v Oceánii?

  Oceánie, region zahrnující Austrálii, Nový Zéland, Polynésii, Fidži a několik dalších zemí, to je dovolená v exotice, úchvatná příroda a dobrodružství pro téměř jakýkoli typ cestovatele a určitě jeden z nezapomenutelných zážitků vašeho života. V Oceánii můžete navštívit velká města, jako je Sydney, a užít si další městské oblasti, ale také se oprostit od rychlého tempa městského života a odpočinout si v přírodě. Od Zahrady spícího obra na Fidži až po termální prameny na Novém Zélandu s jeho divokou nedotčenou přírodou. Pokud hledáte skutečný tropický ráj, Oceánie jich nabízí hned několik. Legendární pláž Lalomanu na Samoe patří k nim. Navštívit můžete také atol Tetiaroa ve Francouzské Polynésii, pláž Tumon na Guamu nebo ostrov Ofu v Tongu. Pokud chcete prozkoumat některou z mnoha australských pláží, vyberte si klasiku, jako je popularizovaná městská pláž Bondi nebo soukromější pláž Whitehaven v Queenslandu.

  Tipy kam na dovolenou v Karibiku

  Dovolená v Karibiku je splněným cestovatelským snem. Karibik s dokonalým tropickým počasím, krásnými plážemi, tyrkysovou vodou a ostrovním vánkem je téměř po celý rok nejoblíbenějším místem pro dovolenou. V Karibském moři se nachází tisíce ostrovů, které jsou oblíbenými turistickými místy a každý z nich má svoji jedinečnou atmosféru a půvab. Karibik je předurčený pro dovolenou, na kterou nikdy nezapomenete.