STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Černá Hora, národní park Durmitor a Albánie

Černá Hora, Černá Hora

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Černá Hora, národní park Durmitor a Albánie

Neoficiální popis ubytování

Popis
Uvidíme přímořské oblasti na jihu, zalesněné a strmé skalní svahy na severu a nebudou chybět ani kaňony, horská jezera a historická města.
Rychlý přehled
11denní zájezd
strucna_trasa
Durmitor • řeka Tara • NP Biogradská Gora • NP Lovčen • Njegušovo mauzoleum • Cetinje • Kotor • Budva • Bečiči • Skadarské jezero • Stari Bar • Shkorda • Dubrovník
1. den
Odjezd v dopoledních hodinách.
2. den
Příjezd do NP Durmitor (UNESCO) - vysokohorské krasové vápencové pohoří, které patří k nejzajímavějším v Evropě. Procházka kolem malebného Černého jezera, na jehož jižní straně se zdvíhají vysoké vrcholy. Možnost prodloužení túry až na rozmezí vrstvy jehličnatých lesů a kosodřeviny, ze kterého jsou již vrcholy masivu Durmitoru jako "na dlani". Večeře a nocleh.
3. den
Snídaně. Vnitrozemím Černé Hory dojedeme až na pobřeží. Průjezd divokým vnitrozemím (vysoké hory, kaňony) do Durmitoru. Vrcholem cesty je průjezd kaňonem řeky Tara, který je nejhlubším v Evropě. Strmé skály kaňonu se zde vypínají nad modrozelenou vodou řeky Tary. Krátká túra v NP Biogradská Gora kolem stejnojmenného jezera, kde okolní hluboký prales přispívá k tajuplnosti místa. Návštěva kláštera Morača, jedné z nejdůležitějších středověkých památek země. Večeře a nocleh.
4. den
Snídaně. Odpočinek na pláži. Večeře a nocleh.
5. den
Snídaně. Brzy ráno se vydáme do NP Lovčen, jehož strmé vápencové svahy spadají do Boky Kotorské a k černohorskému pobřeží. Výstup k symbolu černohorské nezávislosti Njegušovu mauzoleu, odkud se naskýtá nádherný výhled. Návštěva prvního hlavního města Cetinje (Cetinjský klášter, Etnografické muzeum aj.), které leží na krasové náhorní plošině. Večeře a nocleh.
6. den
Snídaně. Výlet do Boky Kotorské, jedno z nejkrásnějších míst na pobřeží, záliv podobající se skandinávským fjordům zařezávající se do strmých svahů pohoří Orjen a Lovčen. Prohlídka historického města Kotor - nejzachovalejší středověké město v Černé Hoře, které je zapsáno do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Prohlídka centra městečka Budva - starobylé město se spletí úzkých a křivolakých uliček, průchodů a malých náměstí. Koupání na pláži v Bečiči, která získala "modrou vlajku". Večeře a nocleh.
7. den
Snídaně. Skadarské jezero - nejkrásnější balkánské jezero, domov mnoha vzácných ryb i ptáků. Projížďka lodí kolem ostrůvků na jezeře. Návštěva "města duchů" Starý Bar. Večeře a nocleh.
8. den
Snídaně. Celodenní výlet do Albánie. Návštěva kupeckého města Shkorda. Večeře a nocleh.
9. den
Snídaně. Odpočinek na pláži. Večeře a nocleh.
10. den
Snídaně. Odjezd do Dubrovníku (UNESCO), jehož staré město je doslova architektonickým muzeem a který je pro svou jedinečnou krásu nazýván "perla Jadranu". Fakultativně možnost výletu lodí na ostrov Lokrum. Večer odjezd do ČR.
11. den
Příjezd v odpoledních hodinách.
Cena zahrnuje
8 nocí (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), 8 polopenzí, dopravu klimatizovaným autobusem, průvodce.
Cena nezahrnuje
Pobytová taxa 1,5 EUR/osoba/den (platba na místě). Komplexní pojištění.
Minimální výměna na vstupy
160 EUR.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.