STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Bouzov a Mladečské jeskyně

Česká republika

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Bouzov a Mladečské jeskyně

Neoficiální popis ubytování

Bouzov a Mladečské jeskyně

Hrad Bouzov patří k nejromantičtějším hradům u nás. Znáte jej například z pohádky O princezně Jasněnce a létajícím ševci, natáčel se zde seriál Arabela, Kopretiny pro zámeckou paní a další. Hrad pochází z konce 13. století a dnešní podobu získal na sklonku 19. století díky arcivévodovi Evženovi Habsburskému, který přestavbu financoval. Sídlo s vysokou věží, cimbuřím, arkýři, chrliči a padacím mostem Vás okouzlí i prohlídkou luxusních interiérů.

Mladečské jeskyně se nacházejí v chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví. Podzemní prostory jsou bohatě zdobeny krápníky s atmosférou dávné minulosti. Jedná se o největší a nejstarší sídliště cromagnonského člověka ve střední Evropě.

Jak probíhá cesta autobusem:

Autobus sváží klienty téměř z celé Moravy. Svoz začíná brzy ráno. Naší snahou je vyjít vstříc Vám, našim klientům, a umožnit tak pohodlné cestování ze svého města. Upozorňujeme také na možnost přestupu do jiného autobusu na území ČR.

Program:

Dopoledne si prohlédneme Mladečské jeskyně a poté přejedeme na hrad Bouzov, kde následuje prohlídka rozsáhlejšího okruhu hradu - Arcivévodův okruh. Rozsáhlejší prohlídkový okruh vás provede reprezentačními a obytnými prostorami hradu.

Trasa okruhu:

stará kancelář, soukromé apartmá Evžena, schodišťová hala, Alžbětino křídlo, podsebití, kapitulní síň, rytířský sál, lovecká síň, jídelna pro hosty, rytířská chodba, kaple, zbrojnice.

Prohlídka trvá 60 minut a není vhodná pro děti do 8 let.

V závěru výletu zamíříme do Loštic, kde je možnost individuálně navštívit muzeum Olomouckých tvarůžků a netradiční tvarůžkovou cukrárnu.

Návrat ve večerních hodinách.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.