STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Reina

Chorvatsko, Kvarner, Crikvenica

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Reina

Neoficiální popis ubytování

Kladné stránky

blízko pláže
klimatizace v ceně
wi-fi v ceně
česky mluvící delegát v místě

Záporné stránky

vratná kauce 30€/pokoj (placeno na místě)
polopenze se podává v penzionu Mudražija

Destinace
Proč právě Crikvenica?

Pouhých 620 km od českých hranic a 25 km jihovýchodně od chorvatského města Rijeka se nachází město Crikvenica, které je zároveň vyhledávaným prázdninovým letoviskem. Crikvenica společně s městečky Dramalj, Jadranovo a Selce, tvoří tzv. Crikvenickou riviéru. Se svými 11 tisící obyvateli, je největším turistickým letoviskem na Chorvatském přímoří. Crikvenická riviéra se rozprostírá na východním pobřeží omývaná vodami Kvarenského zálivu Jaderského moře. Promenáda spojující všechny části riviéry se táhne od Jadranova na severu až po Selce na jihu a jsou kolem jí soustředěny všechny turistické služby - obchody, restaurace, pláže, zábava a další služby. Crikvenica jako taková má bohatou lázeňskou historii - roku 1906 byla prohlášena klimatickými přímořskými lázněmi - a i současnosti se zde nachází několik léčebných ústavů a zotavoven. Příjemné je také prostředí města, které je upravené, má mnoho zeleně, udržované parky a pulzující promenády. Crikvenica je vyhledávaným pobytovým místem hlavně rodinami s dětmi, a to díky možnostem koupání i pro nejmenší a krásnými plážemi.

V Crikvenici se určitě nudit nebudete, kromě koupání můžete zažít některou ze zábavních akcí, přehlídek či soutěží, které se pořádají během hlavní turistické sezóny. Jestliže jste milovníky nočního života, také nebudete zklamáni. Crikvenica je letním střediskem zábavy s množstvím diskoték a plážových a nočních barů.

Pláže a moře:

Jestli má Crikvenica nějakou přednost, tak jsou to bezesporu její pláže. Ty jsou výborně upravené a udržované, čisté, ale i vybavené podle potřeb i těch nejnáročnějších návštěvníků. Pozvolný vstup a azurové moře jsou samozřejmostí. Najdete zde jak pláže oblázkové, tak i pláž písečnou.

Aktivity v okolí:

Celá Crikvenická riviéra, táhnoucí se od Jadranova až po Selce je vhodná pro vyjížďky na kole nebo kolečkových bruslích o čemž svědčí i neuvěřitelných 300 km cyklostezek. Milovníci pěší turistiky bezpochyby zaujmou výlety do okolních kopců a lesů. Oblíbenou zábavou je v této lokalitě potápění, šnorchlování, jachting nebo rybolov, wakeboarding, windsurfing či parasailing jsou jen malou ochutnávkou toho, co můžete na zdejších plážích zažít. Během hlavní turistické sezóny se ve městě koná řada kulturních akcí, kdy oblíbené jsou Rybářský týden v Crikvenici nebo Dny Crikvenice. Pokud jste nadšenci gastronomie určitě Vás potěší Měsíc modré ryby, kdy ve zdejších restauracích můžete ochutnat tradiční rybí speciality. Koná se zde i řada různých akci pro děti.

Doprava:

Odjezdy z Moravy autobusem CK. Z hlavního odjezdového místa v Hodoníně cesta trvá cca 7 hodin. Jedeme přes Rakousko a Slovinsko.

Villa REINA

Villa Reina je dvoupodlažní budova v krásné zelené zahradě. Nachází se ve vyhledávaném prázdninovém městečku Crikvenica, 25 km jihovýchodně od chorvatského města Rijeka. Společně s městečky Dramalj, Jadranovo a Selce, tvoří Crikvenica tzv. Crikvenickou riviéru. Ta se se rozprostírá na východním pobřeží omývaná vodami Kvarenského zálivu Jaderského moře. Promenáda spojující všechny části riviéry se táhne od Jadrova na severu až po Selce na jihu a jsou kolem ní soustředěny všechny turistické služby - obchody, restaurace, pláže, zábava a další služby. Na jihu volně navazuje Vinodolská riviéra s hlavním střediskem Novi Vinidolski. Město jako takové má bohatou lázeňskou historii - roku 1906 bylo prohlášeno klimatickými přímořskými lázněmi a i v současnosti se zde nachází několik léčebných ústavů a zotavoven. Příjemné je také prostředí města, které je upravené, má mnoho zeleně, udržované parky a pulzující promenády. Crikvenica je vyhledávaným pobytovým místem hlavně rodinami s dětmi, a to díky možnostem koupání i pro nejmenší a krásným plážím. V Crikvenici se určitě nudit nebudete, kromě koupání můžete zažít některou ze zábavních akcí, přehlídek či soutěží, které se pořádají během hlavní turistické sezóny. Jestliže jste milovníky nočního života, také nebudete zklamáni. Crivkvenica je letním střediskem zábavy s množstvím diskoték a plážových a nočních barů. V tomto oblíbeném letovisku si na své přijdou opravdu všichni. Letovisko se může pyšnit také stabilním počasím a vysokým počtem slunečních dní.

Pokoj pro 2 osoby (P 2)

místnost se dvěma pevnými lůžky s možností až 2 přistýlek (pevné lůžko). 3 pokoje jsou se společnou terasou a zahradním nábytkem, ostatní pokoje mají společné terasy s posezením v objektu vily. Není možnost vlastního vaření a součástí ubytování je lednice, rychlovarná konvice, klimatizace, wi-fi (zdarma), TV/SAT a vlastní sociální zařízení (koupelna se sprchovým koutem a WC).

Domek pro 2 - 5 osob (P2)

přízemní domek v zahradě villy Reina, nabízí ubytování ve třech oddělených pokojích (ve dvou pokojích jsou dvě pevná lůžka, v jednom pokoji je jedno pevné lůžko). Součastí domečku je lednice, rychlovarná konvice, klimatizace (v každém pokoji), wi-fi (zdarma), TV/SAT a vlastní sociální zařízení (koupelna se sprchovým koutem a WC). Vedle domečku je terasa s posezením. Neni zde možnost vlastního vaření.

Stravování

polopenze. Cena nezahrnuje nápoje. Polopenze probíhá v penzionu Mudražija, který se nachazí 270 m od Villy Reina.

Vzdálenosti

pláž 200 m, nákupní možnosti 180 m, centrum 900 m.

Pláž

písečná i oblázková s pozvolným vstupem do moře. Ty jsou výborně upravené a udržované, čisté a vybavené podle potřeb i těch nejnáročnějších návštěvníků. Snad úplnou samozřejmostí jsou sprchy, toalety, převlékárny či plážový servis.

Zábava a sport

Celá Crikvenická riviéra, táhnoucí se od Jadrova až po Selce je vhodná pro vyjížďky na kole nebo kolečkových bruslích o čemž svědčí i neuvěřitelných 300 km cyklostezek. Milovníci pěší turistiky bezpochyby zaujmou výlety do okolních kopců a lesů. Letovisko nabízí 7 přehledně značených turistických stezek. A pokud jste vyznavači adrenalinu určitě Vám doporučíme vyzkoušet Adrenalinový park Crikvenica. Oblíbenou zábavou je v této lokalitě potápění (najdete zde i potápěčskou školu - Dive City Crikvanica), kde pod dohledem instruktora budete pozorovat svět pod hladinou. Šnorcholování, jachting nebo rybolov, wakeboarding, windsurfing či parasailing jsou jen malou ochutnávkou toho, co můžete na zdejších plážích zažít. Mimo vodní sporty si na pevnině můžete užít minigolf, tenis, stolní tenis, plážový volejbal či badminton, nebo si můžete vypůjčit kolo a projet se po okolí. A pokud se budete cítit opravdu v kondici, můžete se zúčastnit Crikvenického mezinárodního plaveckého maratonu. Mezi další vyhledávané atrakce patří crikvenické Akvárium nebo již zmíněný Adrenalinový park. Na zvážení jsou i výlety lodí se skleněným dnem, které Vám ukážou okolí z paluby. Během hlavní turistické sezóny se ve městě koná řada kulturních akcí, kdy oblíbené jsou Rybářský týden v Crikvenici nebo Dny Crikvenice. Pokud jste nadšenci gastronomie, určitě Vás potěší Měsíc modré ryby, kdy ve zdejších restauracích můžete ochutnat tradiční rybí speciality. Koná se zde i řada různých akci pro děti. Pokud jde o památky doporučijeme navštívit Muzeum města Crikvenice či Opevněný zámek - Kaštel.

Tak vidíte, nudit se zde nemůže opravdu nikdo.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.