STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Vuleta

Chorvatsko, Střední Dalmácie, Makarska

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Vuleta

Neoficiální popis ubytování

poloha / pláž
Makarska, centrum - 900 m, pláž / oblázková s pozvolným vstupem do vody - 150 m
vybavenost a služby
soukromé parkoviště*

* služby za příplatek
popis pokojů
Standard 2: pokoj s manželskou postelí, sociální zařízení se sprchou, balkon
#Studio 2: pokoj s manželskou postelí a malým kuchyňským koutem, sociální zařízení se sprchou, balkon s výhledem na hory
#Studio 2+1: pokoj s manželskou postelí a malým kuchyňským koutem, přistýlka pro dítě do nedovršených 12 let, sociální zařízení se sprchou, balkon
vybavenost pokojů
klimatizace, TV sat., wi-fi připojení k internetu, fén, lednička
Upozornění
soukromé parkování je možné pouze na vyžádání v CK a poplatek
dítě do nedovršených 2 let zdarma bez nároku na lůžko a služby
délka pobytu
libovolně dlouhé pobyty od 4 nocí v období do 15.06 a od 14.09. do 28.9., od 5 nocí v období od 15.06. do 13.07. a od 24.08. do 14.09., od 7 nocí v období od 13.07. do 24.08.
Vzdalenost od moře
150
Výhody a nevýhody
široká nabídka zábavy a nákupních možností v blízkosti vily #klimatizace v ceně#centrum města pouhých 900 m
Popis střediska

Střední Dalmácie je všeobecně spolu se svými ostrovy pokládána za nejkrásnější oblast východního Jadranu a mnozí její věrní návštěvníci dokonce tvrdí, že je to nejkrásnější přímořská oblast na světě, a to pro unikátní harmonii přírody a výtvorů lidských rukou. Příroda k ní byla opravdu štědrá: členité pobřeží s kouzelnými zátokami, zářícími svými bělostnými drobnými oblázky a pískem, malebné siluety menších i větších ostrovů, nízkých i vysokých, s nesčetnými poloostrovy a zálivy, horská hradba pohoří Biokovo vyrůstající přímo z pobřeží, těsně nad rušnými letovisky, zeleň rozsáhlých borových lesů, udivující bohatství uměleckých památek zdejších měst a městeček, z nichž Trogir a Split jsou dokonce zapsány do listiny světového kulturního dědictví organizace UNESCO či svéráz přímořských i podhorských vesnic.

Mnohá ze zdejších letovisek mají starou tradici přímořských rekreačních pobytových míst, sahající většinou do období po první světové válce. Právě čeští turisté byli i v této oblasti pionýry cestovního ruchu a některé ubytovací objekty přežily po přestavbě až do dnešní doby. Proslulé jsou dalmatské pláže s kombinací hrubého písku a drobnějších oblázků, kterou pokládá většina návštěvníků za příjemnější, než jsou istrijské pláže kamenité. Táhnou se mnohdy celé kilometry a rozsáhlé borové lesy jim poskytují tolik žádaný stín. Zdejší bohatá a všudypřítomná vegetace je bezpochyby jedním z významných aspektů půvabu a obliby zejména Makarské riviéry, jež je nejznámější součástí Střední Dalmácie. Po stránce zábavy, sportovních příležitostí a kultury se zdejší letoviska v posledních letech usilovně snaží dotáhnout náskok západoistrijských středisek. Nepřehlédnutelnou předností letovisek Střední Dalmácie je skutečnost, že vyrostla a žijí jako součást zdejších osad, vesnic, městeček a měst. Výrazný dalmatský kolorit ovlivňuje život na celém pobřeží. Pro značnou část návštěvníků je přínosem neustálý kontakt s místními obyvateli, poznávání jejich života a svérázných zvyků. Automobilisté z České republiky navíc uvítají rychlejší a pohodlnější silniční spojení, které umožňuje nově dokončená dálnice Záhřeb - Split. Nelze se nezmínit ještě o nedozírných možnostech výletů do okolí. Historický Šibenik, Trogir a Split, vodopády řeky Krka, rafting na řece Cetině, výlet lodí na ostrovy Brač a Hvar, to je jen pár tipů na jedinečné zážitky, které pozvednou Vaši dovolenou do další dimenze.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.