STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Po stopách čínských císařů

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Po stopách čínských císařů

Neoficiální popis ubytování

Program zájezdu
1. den: Odlet z Prahy do Pekingu

2. den:
 Přílet v ranních hodinách do „císařské metropole“ – Pekingu. Následuje okružní jízda městem pro základní seznámení se s městem. "Srdce Pekingu" náměstí Nebeského klidu Tianmen s Maovým mauzoleem (exteriér), ze kterého se dá volně projít do Zakázaného města – palácového komplexu čínských panovníků z dynastie Ming a Čching vystavěného v 15. století, Jingshan Park - pahorek s výhledem na centrum města, největší tibetský klášter mimo Tibet – lamaistický chrám Jong-che-gong, během dne oběd, odjezd na hotel, ubytování, individuální volno, nocleh.

3. den:
 Po snídani individuální volno nebo celodenní fakultativní výlet průsmykem Badaling, kde je zpřístupněná část Velké čínské zdi, jež se rozpíná v délce více než 6000 kilometrů. Následuje prohlídka hrobek Mingů (UNESCO) - podzemní krypty, kde je pohřbeno 13 ze 16 panovníků z dynastie Ming. K hrobkám vede 7 km dlouhá Cesta duchů, kterou zakončuje hrobka Chang Ling - hrobka Youngleho a zároveň první hrobka v údolí. Během dne oběd, cestou do hotelu foto zastávka u národního stadionu Birdnest (Ptačí hnízdo) a Watercube (Vodní kostky) - obě stavby byly postaveny pro Letní olympijské hry v roce 2008.

4. den:
 Po snídani návštěva největší ZOO v zemi s hlavní atrakcí a symbolem Číny pandou velkou, oběd v místní restauraci. Přejezd k malebnému jezeru Kunming s nádherným Letním palácem I-che-jüan – sídlo císařů z dynastie Quinq. Areál byl založen ve 12. století a nachází se zde mnoho unikátních staveb – např. Zahrada Ctnosti a harmonie, Palác radosti a dlouhého života, Most sedmnácti oblouků či na břehu se tyčíčí mramorová loď císařovny Cch´Si. Následuje Chrám Nebes, který byl postaven v roce 1420 a tvoří ho řada posvátných objektů obklopených zelení. Za návštěvu stojí např. Síň modliteb, Zeď ozvěn nebo Oltář Nebes … návštěva hedvábné dílny. Individuální volno, nocleh.

5. den:
 Po snídani se vydáme do autentických pekingských hutongů. Hutong je tradiční nízká stavba šedé barvy typická pro Peking. Všechny budovy jsou stavěny podle feng shu, 4 domy mají společný dvorek. Ve spletité síti hutongů všech možných názvů a velikostí, můžete najít mnoho tradičních autentických detailů včetně menších chrámů. Volný čas v Houhai a následuje rozloučení s Čínou v podobě večeře, kde ochutnáte tradiční čínskou specialitu - pekingskou kachnu, jejíž tradice sahá minimálně do 14. st. V nočních hodinách transfer na letiště.

6. den:
 Odlet z Pekingu do Prahy.
Fakultativní služby
• příplatek za jednolůžkový pokoj 3.990,- Kč

Informace
K rezervaci nutno dodat: datum narození, státní příslušnost, číslo pasu a platnost pasu do + sken (foto) pasu od každého účastníka.

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 8 osob.
Změna programu vyhrazena. 

VSTUPNÍ FORMALITY:
• Pro občany ČR i SR je pro vstup do Číny vyžadováno vízum. 
Dokumenty potřebné k vyřízení víza: itinerář k letu, zvací dopis z Číny, program a itinerář v angličtině, licenci partnerské CK a potvrzení z jednotlivých hotelů klient obdrží cca 4 týdny před odletem od svého prodejce. Po domluvě lze zaslat dříve. Pro vyřízení pokladů je nutno zaslat sken/ fotografii pasu každého cestujícího. 
• Po zaslání dokumentů si klient sám vyplní vízový formulář na webových stránkách čínské ambasády https://www.visaforchina.cn/PRG2_EN/ .
• Pro dokončení žádosti je nutno vložit sken pasu a fotografii. (Fotografie musí být na bílém pozadí, bez brýlí. Více informací je uvedeno na webu čínské ambasády.)
• Na konci vyplněného formuláře se nabídne termín schůzky, kam se klient v uvedený čas dostaví se všemi dokumenty. Zde je možnost využít služeb Asiany, která pasy za klienty odnese, následně je vyzvedne a klientům je dodá (způsob dodání pasů si zvolíte v objednávce).
• Pokud cestuje nezletilá osoba, musí mít navíc vyplněn Souhlas s vycestováním. 

CENA NEZAHRNUJE:
• spropitné (místní personál, průvodce, řidič)
• nápoje k jídlům 
• vstupy nezahrnuté v programu

DALŠÍ DOPORUČENÍ:
• Obligátní spropitné je v Číně při 10i cestujících je 10 EUR (USD)/os./den
• Oficiální měnou je čínský juan (CNY).
  1 Kč = cca 3,50 CNY
• Doporučená měna na cestu do Číny je USD nebo EUR.
• Výměnu peněz uskutečněte na letišti nebo v hotelu a to vždy v oficiální směnárně, pro případ zpětné výměny je vhodné mít potvrzení o směně. Při převzetí si bankovky zkontrolujte, zda nechybí např. jen růžek - tato bankovka nebude přijata ani v bance. V případě směny mimo oficiální místa riskujete, že můžete dostat i padělky, či jinou měnu.
• Do Číny není žádné povinné očkování, nicméně jsou zde některá doporučená (nutno konzultovat se svým lékařem s ohledem na věk a zdravotní stav či s hygienickou stanicí) - tetanus, břišní tyfus, virová hepatitida A + B.
Cena zahrnuje
• leteckou přepravu v turistické třídě včetně tax a příplatků Praha-Peking-Praha
• 3 noclehy se snídaní v hotelu***/**** + pozdní check-out
• vstupy dle programu
• obědy dle programu
• transfery dle programu
• služby česky mluvícího průvodce + místního průvodce
• pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.