STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Slow life - Bijagos

Recenze

Recenzi k hotelům mohou přidávat všichni zákazníci, kteří si u nás zakoupili zájezd. Po návratu z dovolené je jim zaslán odkaz na webovou stránku, kde mohou recenzi na hotel přidat.

Hodnocení hotelů probíhá formou 1 – 10, kdy 1 znamená nejmenší spokojenost a 10 naprostou spokojenost. Výsledné skóre je vypočítáno průměrem všech hodnocení. Recenze se zobrazují podle data přidání od nejnovější po nejstarší.

Hodnocení hotelů neověřujeme.

U textových recenzí upravujeme gramatické a pravopisné chyby, jejich sdělení a obsah ponecháváme beze změny.

V rámci zachování bezpečnosti na internetu nezobrazujeme recenze, které:

  • Obsahují osobní a citlivé údaje
  • Obsahují nadávky, sexuální, rasové, diskriminační a další amorální narážky
  • Obsahují nevhodný, propagační a podvodný obsah nebo spam
  • Obsahují informace, které nesouvisí s pobytem

Vzhledem k neustálé modernizaci hotelů a vylepšování služeb si vyhrazujeme právo nezobrazovat recenze starší 48 měsíců.

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Slow life - Bijagos

Neoficiální popis ubytování

Neoficiální právně nezávazný popis ubytování má pouze informativní charakter. Popis ubytování a rozsah služeb se může u jednotlivých cestovních kanceláří lišit.
Popis hotelu

Hotely 2*/3*

Pokoje: dvoulůžkové pokoje s koupelnou (sprcha, WC).
Hotely během poznávací části nemají oficiální kategorizaci.
Pokoje jsou vybaveny základním vybavením: koupelnou (sprcha, WC, skříň, stůl). Nemají klimatizaci.
Může se stát, že v noci od 22:00 do 7:00 a během dne od 11:00 do 18:00 nebude elektřina. (V některých hotelech fungují generátory, není stálý přístup k elektřině).
Vzhledem k malé hotelové základně si CK v extrémních případech vyhrazuje právo na ubytování skupiny v několika hotelech ležících vedle sebe.

Strava
V hotelových restauracích jsou servírovány kontinentální snídaně (káva a čaj v ceně) a večeře podobné evropským. Během výletu se podávají hlavně čerstvé ryby a mořské plody - jako hlavní chody. Nápoje k večeři za příplatek.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem, letištní taxy, ubytování v hotelech dle popisu - ve dvoulůžkových pokojích (s možností přistýlky), ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování: snídaně a večeře, turistický program (viz níže), plavba pirogou, přejezdy na ostrovech Bijagos, výlet džípy 4x4, transfery: letiště - hotel - letiště, přejezdy 18-20 místným klimatizovaným autobusem (se zavazadly na střeše), služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, průvodce - vedoucího skupiny během poznávaní Gambie, Senegalu a Guineje-Bissau, místního průvodce - vedoucího skupiny, další místní průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: povinné místní poplatky, včetně vstupného, vízum do Guineje-Bissau - cca 220 EUR/os. (poplatek placený průvodci na místě). Letištní poplatek 40 USD/os.

Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Slow life - Bijagos
Kód zájezdu: GSM

Víza - informace pro prodejce

Vízum do Gambie
- občané ČR nepotřebují vízum.

Vízum do Guineji-Bissau
- vízum bude vystaveno v průběhu výletu (cena cca 80 EUR/os.).
Požadovaná doba platnosti cestovního pasu musí být min. 6 měsíců od data návratu. Zapotřebí jsou 3 volné strany v cestovním pasu.

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.

Jiné

Očkování
Žádné očkování není požadováno. Místa, která navštívíme, prakticky nejsou ohrožena takovými chorobami jako žlutá zimnice. Světová zdravotnická organizace (WHO) nicméně informuje o preventivním očkování proti žluté zimnici (jedna injekce každých 10 let). Výjimkou jsou klienti, kteří jezdí do zemí ohrožených touto chorobou, pak je vyžadováno očkování. V oblasti Senegalu, Gambie a Guiney-Bissau se doporučuje antimalarická prevence (perorální léky, repelentní přípravky s vysokým obsahem DEET, oblečení pokrývající tělo, zejména ve večerních hodinách a v noci).

Program

Guinea Bissau - nádherná příroda • souostroví Bijagos - více než 80 malých ostrovů roztroušených po Atlantiku, panenská krajina, jedinečná kultura, rituální kostýmy, masky - návštěva u přátelských animistů • odpočinek na krásných plážích souostroví • let malým letadlem nad souostrovím Bijagos

Den 1
Sraz na letišti u stanoviště CK. Přelet do Banjulu charterovým letadlem. Přílet do Banjulu, transfer do hotelu, večeře a přenocování. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den 2
Po snídani odjezd z Banjulu směrem k hranici s jižním Senegalem. Během cesty přes 3 země: Gambii, Senegal a Guinea-Bissau budeme moci sledovat měnící se krajinu a budovy těchto tří bývalých kolonií: britské, francouzské a portugalské. Pozdě odpoledne dorazíme do hlavního města Guineji-Bissau - města Bissau. Následně se vydáme do přístavu, odkud poplujeme motorový člun na ostrovy Bijagos. Jedná se o jedno z mála nekomerčních míst na světě, jehož krása je srovnávána cestovateli a badateli se vzdálenými Polynéskými souostrovími. K ostrovům ukrytým cca 60 km od pevniny Guineji-Bissau se turisté zřídka dostanou. Ubytování na ostrově Bubaque nebo Rubane, večeře a přenocování. (Trasa cca 300 km - po pevnině a cca 70 km - lodí po oceánu)

Den 3
Po snídani výlet na ostrov Bubaque. V programu návštěva jedné z okolních vesnic, přejezd auty 4x4 nebo tuk tuky na rajskou pláž ve městě Brousse. Čas na opalování a relaxaci. V Brousse jsou dvě restaurace, kde si lze objednat chutný oběd. Odpoledne návrat do hotelu. Volný čas. Večeře a přenocování.

Den 4
Po snídani půldenní výlet na jižní ostrovy. Čtyři malé ostrovy: Meio, Jao Vieira, Poilao a Cavalo tvoří Guinejský mořský národní park, jež je ochrannou oblastí pro mořské želvy a některé stěhovavé ptáky. Park je nedílnou součástí Biosférické rezervace a byl v roce 2001 prohlášen WWF "Darem pro Zemi". Divoká vegetace je podobná ostatním ostrovům. Jsou zde mangrovy, palmové lesy, baobaby, kapokové stromy a ostrov Poilão je považován za třetí nejdůležitější místo na světě, pokud jde o hnízdění mořských želv. Tyto ostrovy mají posvátný význam pro místní společenství Bijagosů, jsou sotva přístupné a jen zřídka navštěvovány zahraničními cestovateli. Během výletu doporučujeme procházku po ostrově Meio, piknik a opalování na jeho pohádkových plážích. Návrat do hotelu, volný čas, večeře a přenocování.

Den 5 a 6
Snídaně. Volný den. Čas na odpočinek, opalování, koupání. Možnost využití místních atrakcí, jako např.: Rybolov atlantských ryb s rybářským průvodcem (pro profesionály nebo amatéry) je cena od 50 EUR za půl dne. Hotel má k dispozici rybářské vybavení od firem: Ioda, Shimano, Penn. Pro profesionální rybáře jsou možné všechny způsoby rybolovu, tzn.: jigging, spinning, trolling, rybolov u břehu. Rybáři zaznamenali následující rekordy výlovu: Kobia 44 kg, Tarpon 120 kg, Barakuda 36 kg, Karas 20 kg a žralok 300 kg. Pro zájemce možnost výletu na ostrov mořských hrochů Orango (cena od 100 EUR). Přelet malým letadlem nad souostrovím (15 minut letu od 100 EUR). Kajaky, vodní banány, masáže atd. Večer večeře.

Den 7
Po snídani výlet na ostrov Caniabaque, kde se projdeme panenskou africkou buší. Dojdeme do malebné vesničky, ve které se setkáme s jejími mimořádnými obyvateli. Během dne je také možno se projít s místním průvodcem po ostrově Rubane, večer energické folklorní představení. Večeře a přenocování.

Den 8
Po snídani přejezd motorovým člunem do Bissau, následně zpáteční cesta do Banjulu. Po příjezdu je možnost pronájmu hotelového pokoje se sprchou (za příplatek cca 20 EUR/pár) v jednom z hotelů v Banjulu, pokud bude mít hotel volná místa. Transfer na letiště a návrat do Polska. Klienti, kteří si zakoupili prodloužení zájezdu o týdenní pobyt v Gambii, budou mít transfer do vybraného hotelu. (Trasa cca 70 km - lodí po oceánu a cca 300 km - po pevnině).

Den 9
Přílet do Polska.

Upozornění k programu
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
- Vzhledem ke specifikaci tohoto výletu se budeme plavit motorovým člunem a pirogou po oceánu. Proto doporučujeme tento program zejména pro dospělé a nikoliv pro ty, jež trpí mořskou nemocí (cesta na vlnách může být spojena s určitým nepohodlím).
Doporučujeme zabezpečit vybavení, dokumenty a další cenné věci.
Doporučujeme vzít s sebou malá zavazadla pohodlná k nošení, obuv do vody, abyste mohli projít pár kroků ve vodě, pohodlné oblečení spolu s pokrývkou hlavy zavázanou pod bradou, krémy s vysokým ochranným faktorem. Hlavní zavazadlo zůstane v Bissau pod dohledem našeho zástupce.
- Tento program zahrnuje návštěvu nekomerčních míst, proto budou některé body programu realizovány v menších skupinách. Guinea-Bissau je jednou z nejméně navštěvovaných zemí na světě. Je typická především panenskou přírodou, na většině míst nedotčenou civilizací.
- Do Guineji-Bissau a Senegalu doporučujeme vzít s sebou EUR.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

trip-detail:TripDetail.ShareTripByEmailForm.title

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.

Cookie předvolby

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Vlastní preference

Technické soubory cookie

Tyto soubory cookie umožňují základní funkce webu, jako je například přihlášení a dokončení objednávky. Tyto soubory cookie neshromažďují osobní údaje pro marketingové účely a nelze je zakázat.

Soubory cookie pro zvýšení výkonu

Pomáhají sledovat počet návštěvníků a také z jakého zdroje provoz pochází, což nám umožňuje zlepšovat výkon stránky. Můžeme s nimi určovat, které stránky jsou nejoblíbenější a které nejsou oblíbené, a také sledovat, jakým způsobem se návštěvníci na webu pohybují. Všechny informace, které soubory cookie shromažďují, jsou souhrnné a anonymní. Pokud soubory cookie nepovolíte, nebudeme vědět, kdy jste navštívili naši stránku.

Cílené soubory cookie

Tyto soubory cookie mohou být využívány k uchovávání záznamů o určitém uživatelském chování nebo vašich preferencích, aby nabízený obsah lépe odpovídal vašim zájmům a aby se vám na ostatních webech zobrazovaly relevantní reklamy. Tyto soubory cookie mohou být nastaveny prostřednictvím našeho webu námi nebo našimi reklamními partnery. Neukládají přímo osobní údaje, ale využívají jedinečnou identifikaci vašeho prohlížeče a zařízení použitého pro přístup k internetu. Jestliže tyto soubory cookie zakážete, nabízené reklamy nebudou přizpůsobeny vašim zájmům.

Požadované soubory cookie

Tyto soubory cookie zajišťují pokročilejší funkce stránek. Tyto soubory cookie neshromažďují údaje, pomocí nichž by bylo možné určit identitu jednotlivých uživatelů.