STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Benátky, Verona a zámek Miramare

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Benátky, Verona a zámek Miramare

Neoficiální popis ubytování

Popis
MIRAMARE • BENÁTKY (UNESCO) • VERONA
Doprava
Plánovaný odjezd z Brna - 07:00, předpokládaný příjezd do Brna 22:30. Uvedené údaje jsou předpokládané. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem.
Cena zahrnuje
• dopravu autobusem • 2x ubytování ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím • 2x snídani • průvodcovské služby
Cena nezahrnuje
• jednolůžkový pokoj 1.790 Kč • vstupy do navštívených objektů • pobytová taxa (platba v hotelu) • komplexní pojištění ERV včetně léčebných výloh a storna 116 Kč • připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa 290 Kč Předpokládaná částka na vstupy cca 80 €.
1. den
Z Brna, Mikulova odjedeme v brzkých ranních hodinách do Rakouska Další nástupní místa (viz. trasy 2, 3A, 3B, 4, svoz Kuřim a Tišnov zdarma, Praha 600 Kč): Uherské Hradiště 400 Kč, Veselí nad Moravou 400 Kč, Strážnice 400 Kč, Hodonín 400 Kč, Břeclav 300 Kč, Zlín 500 Kč, Kroměříž 500 Kč, Vyškov 400 Kč, Přerov 500 Kč, Olomouc 500 Kč, Prostějov 500 Kč, Ostrava 600 Kč, Frýdek-Místek 600 Kč, Nový Jičín 600 Kč, Hranice na Moravě 600 Kč, Lipník nad Bečvou 600 Kč. Odpoledne přijedeme do Itálie, kde nás na skalních útesech nad mořem přivítá zámek Miramare - pohádková stavba na pobřeží Jadranu obklopená krásným parkem. Novogotický zámek Miramare proslul nezvykle temnou minulostí. V jeho zdech a okolních překrásných anglických zahradách se začal odvíjet tragický příběh císaře Maxmiliána "Mexického" a jeho manželky Charlotty. Častým hostem zde byla také císařovna Sissi a její syn - korunní princ Rudolf. Majitelem zámku byl svého času i arcivévoda František Ferdinand d'Este. Ve večerních hodinách přijedeme na ubytování.
2. den
Podle mnohých jsou BENÁTKY (UNESCO) nejkrásnějším městem světa. Po celá staletí okouzlují tisíce návštěvníků, přicházejících do neustále se měnící laguny, která je živoucí alegorií lidského důmyslu a pýchy před tváří pomíjivosti věků. Na vrcholu rozkvětu se z Benátek stala bohatá republika ovládající celé východní Středomoří. I dnes Benátky zůstaly světem stvořeným pro umění, krásu, eleganci a snění. Během naší procházky uvidíme chrám sv. Marka, prohlédneme si budovy prokurací a Dóžecí palác s vězením, vyjedeme na vyhlídku zvonice sv. Marka. Projdeme si nejkrásnější benátská náměstí, kostely a paláce, obchodní uličky i slavný most Rialto. Projedeme se po Canal Grande, hlavní dopravní tepně italských Benátek, kolem nejslavnějších paláců. Tato vodní cesta je dlouhá téměř 4 km a na světě údajně neexistuje krásnější městská dopravní tepna, než je právě Canal Grande. Ve večerních hodinách se vrátíme zpět na ubytování.
3. den
Po snídani navštívíme VERONU (UNESCO), město příběhu tragické lásky Romea a Julie. Město je proslulé nejen pro Shakespearův námět s milostným příběhem, ale také pro impozantní budovy staré několik staletí, které zůstaly zachovány ve skoro nezměněné podobě. Spatříme proslulý římský amfiteátr z 1. století, dnes využívaný k operním představením, půjdeme po stopách Julie Capuletové, dojdeme na tržiště Piazza Erbe - srdce města, zavítáme také ke skvostné románské bazilice San Zeno Maggiore. V poledne se vrátíme k autobusu a odjedeme do ČR. Příjezd do Brna v nočních hodinách.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.