STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Residence Ore Felici

Itálie, Jaderské pobřeží (Adriatická a Palmová riviéra), Lignano, Lignano Sabbiadoro

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Residence Ore Felici

Neoficiální popis ubytování

poloha / pláž
Lignano / Sabbiadoro - centrum, pláž - 700 m
vybavenost a služby
výtah, vyhrazené garážové parkovací stání, wi-fi připojení k internetu (max. 2 přístroje)
sport a relaxace
2 jízdní kola / apartmán, na pláži plážový servis (1 slunečník, lehátko a plážové křeslo / apartmán) v ceně
popis apartmánů
trilo 6/7: 1 ložnice s manželskou postelí, 1 ložnice s manželskou postelí a 1 samostatným lůžkem, obývací pokoj s kuchyňským koutem a rozkládacím gaučem (možno i typ "šuplík") pro 2 osoby, sociální zařízení se sprchovým boxem, balkon
#trilo 7+: 1 ložnice s manželskou postelí, 1 ložnice s palandou a 1 samostatným lůžkem, obývací pokoj s kuchyňským koutem a rozkládacím gaučem (možno i typ "šuplík") pro 2 osoby, sociální zařízení se sprchovým boxem, velký balkon; 2 parkovací místa
vybavenost apartmánů
klimatizace, TV sat., trezor, mikrovlnka, kávovar, myčka, pračka, ložní a koupelnové prádlo (případná výměna za poplatek)
Upozornění
pobytová taxa ve výši 1,00 € / den / osoba od 12 let; platí se max. 10 nocí
Vzdalenost od moře
700
Výhody a nevýhody
luxusní residence nabízející maximální komfort#plážový servis i klimatizace v ceně#prostorné, moderně vybavené apartmány#pláž dostupná za 10 minut, na kole za 5 minut (2 kola k dispozici zdarma)#vyšší cenová náročnost, která odpovídá předkládané kvalitě (-)
Popis střediska
BENEFITY
 • zaslouženě nejoblíbenější letovisko severního Jadranu
 • dlouhodobě nejnavštěvovanější letovisko tohoto regionu
 • malá vzdálenost z České republiky, množství atrakcí pro všechny věkové kategorie a dokonalý turistický servis
 • poloostrov se širokými písečnými plážemi o délce 8 km
 • pozvolný vstup do moře, ideál rekreace pro rodiny s dětmi
 • výběr z několika značně odlišných částí letoviska
 • Lignano Sabbiadoro známé neustále pulzujícím životem
 • klidnější částí Lignano Pineta, rezidenční čtvrť v zeleni
 • nejklidnější částí Lignano Riviera krytá porostem borovic
 • zoologická zahrada a populární akvapark Aquasplash
 • golfistům k dispozici mistrovské 18jamkové hřiště
Lignano - nejoblíbenější letovisko severního Jadranu

Lignano, úspěšná nedávná novinka naší letní nabídky v rámci středisek severního Jadranu, patří již tradičně a dlouhodobě k nejnavštěvovanějším letoviskům tohoto regionu. A to z několika prostých důvodů: malá vzdálenost z České republiky, množství atrakcí pro všechny věkové kategorie a dokonalý turistický servis.

Poloostrov s ideálními písečnými plážemi

Lignano leží v oblasti Friuli na samé hranici s regionem Veneto na poloostrově omývaném ze tří stran Jaderským mořem a lagunou Marano. Téměř 8 kilometrů dlouhá a značně široká písčitá pláž se pozvolně noří do teplých a klidných vod Jadranu, nabízí ideální místo rekreace nejen pro rodiny s dětmi, i když právě ty ocení toto místo dozajista nejvíce.

Výběr z několika značně odlišných částí letoviska

Lignano se skládá ze tří částí. Nejrušnějším místem, nacházejícím se na východním cípu poloostrova, je zcela nepochybně Lignano Sabbiadoro vyznačující se neustále pulzujícím denním a nočním životem. V této části naleznete největší množství nejrůznějších obchodů, butiků, kaváren, barů i restaurací. Její osou je téměř 4 kilometry dlouhá promenáda žijící dlouho do nočních hodin. Relativně klidnější části je Lignano Pineta, spíše rezidenční čtvrť. Jak již název napovídá, je protkána borovicovými parky a alejemi. A konečně nejzelenější a nejklidnější částí Lignana je Riviera, jež je stejně tak jako Pineta hustě pokryta borovicovým porostem. Rovněž zde naleznete dostatečné množství obchodů a restaurací, za zábavou, nákupy a rušným nočním životem však doporučujeme zajet do Sabbiadora.

Pestrá škála zábavy pro děti i dospělé

Kromě dokonalé pláže nabízí Lignano ve srovnání s jinými středisky severního Jadranu nejširší možný výběr zábavy nejen pro děti. Vyhlášená je místní, téměř k dokonalosti udržovaná, zoologická zahrada a zejména pak hojně navštěvovaný a známý akvapark Aquasplash, jeden z největších svého druhu v celé Evropě. Každé pondělí do Lignana zavítá rovněž tradiční italský trh s nejširší možnou nabídkou od nejrůznějších místních specialit přes oblečení a obuv až po kompletní výbavu na pláž. Golfistům je k dispozici mistrovské 18jamkové hřiště a opomenout nesmíme ani lázně Lignano Terme v místní části Riviera, specializované na thalassoterapii, tedy procedury s použitím mořské vody.

Skvělý výchozí bod pro poznávání zajímavého okolí

Lignano však nenabízí pouze moře a zábavu. Je zároveň ideálním výchozím bodem pro poznávání místní bohaté kultury a historie. Jen pár kilometrů do vnitrozemí naleznete malebná historická města římského původu Portogruaro, Concordia Sagittaria či Aquileia. O nabídce a atraktivitě Benátek či Terstu snad ani netřeba se zmiňovat.

Kombinace rozsáhlé písečné pláže, piniových parků, nejpestřejší možné škály letních volnočasových aktivit a množství památek v jeho blízkosti řadí Lignano k místům, které by neměly uniknout Vaší pozornosti. Sečteno a podtrženo, Lignano se může díky své komplexnosti právem pyšnit nálepkou nejoblíbenějšího letoviska severního Jadranu, a pokud se pro něj rozhodnete, jistě nebudete zklamáni ani Vy.

Moře a pláže

Místní moře je čisté, u břehu však může být zkaleno zvířeným pískem. Je převážně zcela klidné, není však vhodné pro potápění a nežijí v něm nebezpeční živočichové. Pláž je tvořena výhradně velmi jemným světlým pískem, je dlouhá téměř 8 km a místy až 150 metrů široká. Je vyhlášená zejména díky svému pozvolnému a bezpečnému vstupu do moře, absolutně ideální je pro děti, ale i zdravotně postižené a neplavce. Pláž je jak veřejná, tak i soukromá, rozdělená do několika na sebe navazujících částí, kde je možno zakoupit si plážový servis dle vlastního uvážení. Pláž je samozřejmě každodenně udržována a je střežená plavčíky. Maximálně každých 200 metrů je možno narazit na bar či restauraci s bohatým výběrem občerstvení a naleznete na ni všechny atrakce, které k letní dovolené u moře neodmyslitelně patří: hřiště pro plážový volejbal a fotbal, minibasketbal, stolní tenis, půjčovny vodních šlapadel, kánoí, skútrů, dětské houpačky a prolézačky, animační programy atd. Důkazem výše nastíněné kvality je fakt, že se Lignano již několik po sobě následujících let řadí k přímořským střediskům, která se mohou pochlubit tzv. Evropskou modrou vlajkou. Ta je udělována pouze lokalitám, které se pečlivě starají o dokonalou čistotu svých pláží.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.