STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Nepoznané perly Jižní Ameriky (Kolumbie, Ekvádor)

Kolumbie, Kolumbie

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Nepoznané perly Jižní Ameriky (Kolumbie, Ekvádor)

Neoficiální popis ubytování

Popis zájezdu

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY
Odlet z Prahy do Guayaquilu, největšího města Ekvádoru. Po příletu transfer do hotelu.

2. den GUAYAQUIL
Guayaquil - prohlídka hlavního přístavu v zemi, který leží nedaleko místa, kde se vlévá řeka Guayas do Pacifiku. Restaurované molo Malecón 2000 s památníkem Simona Bolívara a umělecké čtvrti Las Peňas s mnoha barevnými domy, jejíž stáří je až 400 let. Poté přejezd od pobřeží lemovaného kávovými a banánovými plantážemi do hor, cestou návštěva vysokohorského národního parku Cajas s ledovcovými jezery, průzračnými říčkami a zvláštního druhu stromu rodu Polylepis. Ubytování ve městě Cuenca.

3. den CUENCA
Cuenca, prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst Ekvádoru, historické centrum s mnoha kostely, koloniálními domy a květinovým trhem. Exkurze do manufaktury na světoznámé panamské klobouky. Návštěva muzea Pumapungo v místech, kde dodnes stojí ruiny inckého komplexu Tomebamba. Odpoledne individuální volno.

4. den INGAPIRICA - RIOBAMBA
přesun krásnou kopcovitou krajinou do Riobamby, zastávka na vyhlídce jednoho ze stavebně nejtěžších železničních úseků světa "Nariz del Diablo" nedaleko městečka Alausí. Cestou také prohlídka nejznámější incké památky v Ekvádoru - Ingapirca a také návštěva u nejstaršího kostela v Ekvádoru - Balbanera (1534), nedaleko laguny Colta.

5. den COTOPAXI
národní park Cotopaxi, pobyt u jedné z nejvyšších sopek světa Cotopaxi (5.897 m), procházka okolo jezera Limpiopungo (3.600 m). Za hezkého počasí a také v případě, že nám to sopka dovolí (v září 2015 se znovu probudila…), vystoupáme ještě o něco výše. Odpoledne sjezd k "Avenidě de los Volcanos" na ubytování.

6. den QUILOTOA
výlet k laguně zatopeného kráteru Quilotoa (3.800 m), pěší túra podél hrany kráteru, zdatnější mohou obejít celý kráter, případně sestoupit až k laguně. Dopoledne návštěva původního indiánského trhu ve vesničce Saquisili, kam se sjíždějí místní domorodci z celého okolí, aby prodali nebo nakoupili nejen ovoce a zeleninu, ale také zvířata nebo ponča. Kromě výhodného nákupu je to úžasná podívaná. Cestou budeme pozorovat překrásnou horskou krajinu s políčky a ve vesnicích se zase setkáme s místními Indiány, kteří nám dají nakouknout do života pod kouřícími vulkány. Tato oblast je známá po celém Ekvádoru pro své pestrobarevné malby na ovčí kůži. Odpoledne přesun do Quita - hlavního města Ekvádoru.

7. den QUITO
Quito - prohlídka historického centra (náměstí Plaza de la Independencia s presidentským a arcibiskupským palácem, katedrála s hrobkou ekvádorského hrdiny generála Sucre, koloniální skvosty - klášter San Francisco a kostel La Compaňía, v jejichž interiérech bylo použito neskutečné množství zlata, poté návštěva vrchu Panecillo, odkud je krásný pohled na celé město a okolní sněhem pokryté vulkány. Poté se vydáme k památníku Mitad del Mundo, které nabízí velice zajímavé etnografické muzeum nebo Intiñan zase důkazy o tom, že jsme skutečně na rovníku.

8. den QUITO - BOGOTA
odlet z Quita do Bogoty (2.600 m) - hlavního města Kolumbie. Prohlídka historického centra s koloniální čtvrtí La Candelaria s příkrými dlážděnými uličkami, barevně natřenými domy a uměleckými graffiti, jimiž je stará část města poseta, náměstí Plaza Bolívar s národním Kongresem, justičním palácem a katedrálou, kostel San Francisco. Dále návštěva světoznámého Muzea zlata, jehož kolekce je považována za nejvýznamnější sbírku svého druhu na světě, případně také Muzea Botero, která ukazuje sbírku neslavnějšího kolumbijského umělce a milovníka všeho buclatého).

9. den NEMOCON - VILLA LEYVA
dopoledne návštěva podzemního solného dolu v obci Nemocón, kde hra barev a světel v odrážející se klidné hladině vody vytváří úžasné záběry. Poté přejezd do hotelu v historickém centru Villa de Leyva.

10. den VILLA DE LEYVA - ARMENIA
Ráno prohlídka koloniálního městečka Villa de Leyva, jehož historie sahá do roku 1572 a kde jakoby se zastavil čas. Místní dlážděné uličky, úchvatné náměstí Plaza Mayor s pečlivě restaurovanými koloniálními domy s červenými doškami a klášter jsou jedinečnými památkami v Jižní Americe. Odpoledne transfer na letiště v Bogota a odlet do města Armenia, které je jednou ze vstupních bran do tzv. kávového trojúhelníku.

11. den VALLE DEL CORCORA - SALENTO
Ráno výlet do údolí Valle del Cocora - pěší výlet k nejvyšším palmám světa (až 60 m) rostoucích pouze na západním úpatí And ve výšce 1.800 až 2.200 m, Ceroxylon quindiuense neboli vosková palma je národním stromem Kolumbie. Odpoledne prohlídka kouzelného městečka Salento s mnoha barevnými domky a obchody s rukodělnými výrobky. Možnost ochutnávky místní delikatesy - čerstvého pstruha připravovaného na desítky způsobů.

12. den KÁVOVÉ PLANTÁŽE - CARTAGENA - ISLA MARINA
Ráno návštěva kávové plantáže s odborným výkladem o pěstování a zpracování kávy, ke kterému nebude chybět ani degustace cafe arabica. Kolumbijská káva patří mezi nejlepší na světě... Zdejší malebná kulturní krajina s kávovými políčky byla dokonce zapsána v roce 2011 na seznam UNESCO. Poté transfer na letiště Popayán a odlet do Cartagena de Indias. Po příletu transfer do přístaviště a přesun lodí asi 35 km od Cartageny do malého hotýlku Coralina Island na ostrově Isla Marina, který je součástí asi 27 korálových ostrůvků Islas del Rosario v národním parku Corales del Rosario y de San Bernardo. Během pobytu je zajištěna plná penze.

13. den ISLA MARINA
Celodenní pobyt na ostrově Isla Marina v Karibském moři. Koupání a odpočinek. Na hotelu si lze půjčit kajak, paddleboard, případně vybavení ke šnorchlování. Fakultativně lze případně zajistit výlet lodí na některou z písečných pláží na nedalekém ostrově, nebo navštívit oceanárium.

14. den ISLA MARINA
Dopoledne individuální volno na ostrově, poté přesun lodí zpět do Cartageny, největšího přístavu v zemi a zároveň nejúchvatnějšího města v celé karibské oblasti. Město založené roku 1533 Španěly, kteří zde vybudovali nedobytné hradby a řetěz pevností před nájezdy pirátů patří k perlám Kolumbie. Ubytování v historickém centru města. Noční procházka.

15. den CARTAGENA
Cartagena de Indias, prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst celé Jižní Ameriky. Dlážděné uličky, výstavní koloniální domy s barevnými dřevěnými balkóny porostlými květy bougenvilií, staré čtvrtě El Centro a San Diego obehnané hradbami, impozantní pevnost Castillo de San Felipe de Barajas, starobylé kláštery, bohatě zdobené kostely, paláce a výstavní náměstí. Pozdě odpoledne transfer na letiště a odlet do Evropy.

16. den PŘÍLET DO PRAHY

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

• leteckou přepravu a letištní poplatky

• místní přelety a letištní poplatky

• 14x nocleh ve 3* a 4* hotelech se snídaní

• 1 x oběd a večeře

• veškeré transfery během okruhu

• všechny prohlídky a vstupy dle programu

• služby česky hovořícího průvodce (min. 10 osob)

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

• fakultativní výlety a vstupy

• spropitné

• cestovní pojištění

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.