STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

To Nejlepší Z Jižního Maroka

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

To Nejlepší Z Jižního Maroka

Neoficiální popis ubytování

abstract

Agadir
Ouarzazate
Po stopách slavných filmů
Pouštní město Erfoud
Marakeš

Program zájezdu
1.DEN
Odlet Agadiru. Transfer do hotelu, ubytování. Volný čas (v závislosti na čase příjezdu). Večeře, nocleh.

2.DEN OUARZAZATE
Snídaně. Odjezd směrem k městu Ouazazate. První zastávka je TAROUDANT. Je  to město v údolí Sous v jihozápadním Maroku. Nachází se východně od Agadiru na cestě do Ouarzazate v saharské poušti jižně od Marrákeše. Město je také nazývané jako "Malá Marrakech".Další zastavkou je město Taliouine. TALIOUINE je proslulý produkcí šafránu a je jedním z hlavních vývozců tohoto koření po celém světě.
Příiezd do AIT - BANHADDOU - překrásného ksaru, který byl prosvoji jedinečnost, ucelenost a stupeň zachování  v roce 1987 zapsán na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Přijezd na hotel, večeře, nocleh.

3.DEN  ZAGORA
Snídaně. Návštěva historické pevnosti KASBAN TAOUIRIRT. Tato pevnost byla kdysi domovem místních vládců a dnes je oblíbenou turistickou atrakcí. Možnost  se projít úzkými uličkami a obdivovat tradiční architekturu. Poté přesun do studií Atlas Studios. ATLAS STUDIOS jsou  jsou největším filmovým studiem v severní Africe a jsou známé pro své kulisy, které byly použity v mnoha známých filmech, jako je Gladiátor nebo Hvězdné války. Jsou jsou největší turistickou atrakcí v Ouarzazate a jsou ideálním místem pro filmové fanoušky. Odpoledne odjezd na jih přes údolí a Kasbahy do Zagory s možností návštěvy keramiky dílny Tamegroute. Město ZAGORA se rozkládá ve vnitrozemí Maroka v údolí řeky Draa. Tato oblast je známá jako „země datlí“. Místo nabízí krásný výhled na zelené údolí řeky, kde společně žijí Arabové, Berbeři, Židé a potomci mauritánských otroků. Příjezd na hotel, večeře, nocleh.

4.DEN ERFOUD
Snídaně. Přejezd se jednou z nejmalebnějších tras v jižním Maroku směrem na ERFOUD s zastávkou v městečku Tazzarine. Cestou minete četné palmové háje i architekturu typickou pro tuto část země, sestávající z opevněných vesnic a berberských sýpek začleněných do krajiny oáz a hor. Městose rozšířilo se z bývalého sídla pohraniční vojenské posádky v jednu z největších oáz na Sahaře. Bylo významným překladištěm zboží na karavanních stezkách na jihu Maroka. Volný čas, večeře,nocleh.

5.DEN TINEGHIR
Snídaně. /Možnost vyrazit brzy ráno jeepy na východ slunce do dun Merzouga/ Odjezd směrem do města TINGHIR po jedné z nejmalebnějších tras v jižním Maroku podél údolí Dades. Oblast je známá pěstováním extrémně aromatické růže Rosa damascena a výrobou parfumů. Príjezd TINGHIRU, obklopený palmovým hájem, do soutěsky TUDRA, která je dlouhá několik set metrů a její stěny se zužují a dosahují výšky 300 m.Prejezd do Ouarzazate. Večeře, nocleh na hotelu.

6.DEN MARAKEŠ
Snídaně. Přejezd do MARRAKEŠE, bývalého císařského hlavního města Maroka, zvaného Perla jihu, s budovami v okrové barvě a působivými městskými hradbami z 12. století. Možnost navštívit mešitu Qutoubia z 12. století (prohlídka zvenčí/ – jednu z největších mešit v západním islámu nejvyšší stavba v marakéšské medíně, chloubu města a nejvýznamnější dominantu, Majorelle Garden s domem slavného módního návrháře Yves Saint-Laurent s tropickou atmosférou bugenvileí, bambusů a ibišku a s nespočtem kaktusů, palác El-Bahia z 19. století, nejkrásnější rezidenci ve městě. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

7.DEN MARAKEŠ
Snídaně. Volný čas. Podvečerní odjezd do Agadiru. Věčeře, nocleh na hotelu.

8.DEN
Snídaně. Volný čas (v závislosti na čase odletu), transfer na letiště a odlet do cílové destinace. Klienti, kteří mají zakoupený navazující pobyt, transfer na letiště a poté mají transfer z letiště do vybraného hotelu.

Fakultativní služby
Večeře v typické marocké restauraci v Marrakech: cca 13 EUR
Příplatek plné penze (5 x oběd Dny: 2+3+4+5): cca 40 EUR /domluva na místě/

Informace
Povinné poplatky na místě:
vstupenky, místní průvodci, taxy, poplatky splatné na místě u průvodce: cca 45 EUR.
Spropitné: cca 5 EUR/osob
Návštěva náboženských míst vyžaduje správné oblečení: zakrytá kolena a ramena.
Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 20 osob.
Změna programu vyhrazena.
Cena zahrnuje
7 noclehů v hotelu  *** s polopenzí
stravování dle programu na místě
česky mluvícího průvodce 
transfery letiště - hotel - letiště
leteckou přepravu v turistické třídě včetně tax a příplatků
pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.
Tipy pro správnou volbu
* Exkluzivně u Čedoku:  Prodlužte si dovolenou v Maroku a zarezervujte si navazující pobyt u moře v hotelu dle Vašeho výběru.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.