STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Tajemná Namibie - kulturní a přírodní poklady

Namibie, Namibie

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Tajemná Namibie - kulturní a přírodní poklady

Neoficiální popis ubytování

Proč jet na tento zájezd
Ač je Namibie jedna z nejméně zalidněných zemí na světě, přesto je kulturně velmi bohatá. V Africe byste jen těžko hledali zemi s takovou různorodostí jako můžete zažít právě v Namibii. Navštívíte místa, která jsou jak přírodními tak kulturními podklady této tajuplné země.
D1 Stručný přehled programu
1. den: WINDHOEK
Odpoledne se setkáte s místním průvodcem a vyrazíte do Katutury, kde se na tradičním trhu seznámíme s místními obyvateli a ochutnáme "kapanu", tradiční pikantní masový pokrm připravovaný na otevřeném ohni. Tuto pochoutku zapijete v místním "Shebeenu" ledovým namibijským pivem a v pozadí si vychutnáme rytmus africké hudby. Rozloučíte se s Katuturou a vydáte se do soukromého pivovaru Roof of Africa, kde ochutnáte vybraná místní piva. Zde den zakončíte chutnou večeří.
D2
2. den: NÁRODNÍ PARK ETOSHA
Vydáme se na hranici slavného a vyhlášeného ráje divoké zvěře - národního parku Etosha. Odpoledne je věnováno bohaté divoké zvěři, která se nachází v národním parku, jenž obklopuje vyprahlou solnou poušť známou jako Etosha Pan. Pozorování zvěře v parku se soustřeďuje především kolem vodních nádrží - lze vidět více než 114 různých druhů zvěře a více než 340 druhů ptáků. Pozdě odpoledne opustíte park a vydáte se na ubytování mimo park.
D3
3. den: NÁRODNÍ PARK ETOSHA
Vydáte se na pozorování zvířat do jiné části parku. Vyskytují se zde oblíbené druhy zvěře, jako jsou žirafy, pakoni, zebry, hyeny, lvi, levharti, různé druhy antilop jako například kudu, oryx, eland, a také některé z ohrožených druhů, například nosorožec černý, gepard a impala černohlavá. Rozsáhlá síť cest spojuje více než 30 napajedel.
D4
4. den: KAOKALAND
Pojedete parkem Etosha směrem ke Galtonské bráně, abyste prozkoumali severozápadní část parku. Pokračujete v cestě na sever směrem ke Kaokolandu, kde dorazíme do ubytování na vrcholu kopce kousek od Opuwo, rušného hlavního města Kaokolandu, který poskytuje nekonečné výhledy na hornatou buš severní Namibie. Vychutnejte si výhled z terasy svého pokoje nebo z okraje osvěžujícího bazénu.
D5
5. den: KAOKALAND
Po probuzení za zvuků nedotčené přírody vás čeká den plný poznávání místní kultury kmene Himba. Budete mít dostatek času se seznámit s jedním z posledních kočovných kmenů Afriky. Himbům se podařilo zachovat si velkou část svého tradičního životního stylu, možná proto, že země, kterou obývají, je mimořádně drsná a neúrodná, že ji kolonialisté a komerční zemědělci jen zřídkakdy pokryli. I dnes žijí Himbové stejně jako po staletí.
D6
6. den: DAMARALAND
Po snídani se vydáte dále na jih za západní hranici národního parku Etosha do rezervace Khoadi//Hoas. Lodge se nachází přímo v rezervaci, která je domovem bohaté zvěře, včetně slonů a lvů. Během odpoledne můžete absolvovat fakultativní safari. Nebo můžete zůstat v lodži odkud můžete zvěř také pozorovat, protože z restaurace a přilehlé terasy máte výhled na dvě napajedla.
D7
7. den: DAMARALAND
Cestou vás dnes čeká zastávka ve Twyfelfontein zapsaném na seznamu UNESCO, poté navštívíme živoucí muzeum kmene Damara. Po krátké cestě dorazíte na břeh řeky Ugab, která si klestí cestu Damaralandem, jednou z nejméně osídlených a geologicky nejrozmanitějších oblastí Afriky. Toto drsné skalnaté prostředí je domovem pouštního slona, černého nosorožce a volně se pohybujících druhů antilop.
D8
8. den: DAMARALAND
Brzy ráno se vydáte na vyhlídkovou jízdu přírodou přes místy nedotčenou divočinu v oblasti Otjimboyo Concession směrem k Brandbergu, nejvyšší hoře Namibie. Pokračujte do vyschlého koryta řeky Ugab, ve kterém se možná setkáte s nepolapitelným pouštním slonem. Cestou si vychutnejte lehký pikniknikový obědem. Po příjezdu zpět do tábora se můžete kochat krajinou nebo se vydat po některé z pěších tras.
D9
9. den: SWAKOPMUND
Brzký odjezd vás zavede přes Uis, kolem pohoří Erongo směrem na Spitzkoppe. Prozkoumejte velkolepou scenérii Spitzkoppe a její nádherné balvany. Po opuštění regionu Erongo pokračujete v cestě na západ směrem k Atlantickému oceánu. Přijedete do Swakopmundu, často s oblibou nazývaného "hřištěm Namibie".
D10
10. den: SWAKOPMUND
Swakopmund je směsicí německé architektury a afrických rytmů. Vychutnejte si pohodové tempo tohoto idylického pobřežního města v jedné z mnoha kaváren. Můžete také prozkoumat drsnou poušť během celodenního výletu nebo si prohlédnout toto úžasné prostředí ze vzduchu při vyhlídkovém letu.
D11
11. den: NAMIB
Dnes budete pokračovat na jih do srdce pouště Namib, také zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Naše cesta povede přes dva geologicky zajímavé kaňony (Kuiseb a Ghaub) a nekonečné pouštní pláně do okolí Sossusvlei.
D12
12. den: NAMIB
Ráno je třeba začít brzy. Uchvátí vás surrealistická Deadvlei obklopená jedněmi z nejvyšších dun na zemi a Sossusvlei, kde vyschlá řeka Tsauchab končí mezi dunami. Využijte příležitosti vystoupit na jednu z těchto majestátních dun a obdivovat pouštní krajinu pod ní. Poté navštívíte kaňon Sesriem, přírodní fenomén udržující život v srdci pouště Namib. Celý den zakončíte v místě nedaleko lodge, kde se sejdete na večeři pod otevřenou hvězdnou oblohou a vychutnáte si tradiční "namibijskou braai večeři".
D13
13. den: WINDHOEK
Po snídani se vracíte zpět přes neustále se měnící krajinu pohoří Naukluft, od bílých štěrkových plání přes křovinatou vegetaci až po savanu s keři, až dojedete do hlavního města v centru země. Windhoek je kosmopolitním město, kombinace evropské architektury s africkou kulturou. Budete vysazeni na vybraném místě (ubytování) nebo převezeni na letiště k odletu.
Cena zahrnuje
Veškerou pozemní přepravu dle programu
12x ubytování v lodžích či hotelech
12x snídaně včetně nápojů
9x večeře (bez nápojů)
1x piknikový oběd
Doprovod kvalifikovaného anglicky mluvícího průvodce/řidiče po celou dobu zájezdu
Vstupy do všech uvedených národních parků a rezervací
Aktivity a zajímavosti dle programu
Vstupy (pokud není uvedeno jinak):
- národní park Etosha
- návštěva vesnice kmene Himba
- skalní rytiny ve Twyfelfontein (UNESCO)
- živoucí muzeum kmene Damara
- Namib Naukluft National Park
Zákonné pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
Letenky do Namibie (rádi zajistíme)
Ubytování před a po programu (rádi zajistíme)
Vízum do Namibie (1 200 NAD, vyřizuje se po příletu)
Nápoje a další stravování, které není zahrnuto v ceně
Osobní výdaje a spropitné
Pojištění a připojištění (léčebné výlohy, storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu...)
Fakultativní aktivity

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.