STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Německá Hanza a Dánsko s luxusní miniplavbou do Osla

Německo, Ostatní

Recenze

Recenzi k hotelům mohou přidávat všichni zákazníci, kteří si u nás zakoupili zájezd. Po návratu z dovolené je jim zaslán odkaz na webovou stránku, kde mohou recenzi na hotel přidat.

Hodnocení hotelů probíhá formou 1 – 10, kdy 1 znamená nejmenší spokojenost a 10 naprostou spokojenost. Výsledné skóre je vypočítáno průměrem všech hodnocení. Recenze se zobrazují podle data přidání od nejnovější po nejstarší.

Hodnocení hotelů neověřujeme.

U textových recenzí upravujeme gramatické a pravopisné chyby, jejich sdělení a obsah ponecháváme beze změny.

V rámci zachování bezpečnosti na internetu nezobrazujeme recenze, které:

  • Obsahují osobní a citlivé údaje
  • Obsahují nadávky, sexuální, rasové, diskriminační a další amorální narážky
  • Obsahují nevhodný, propagační a podvodný obsah nebo spam
  • Obsahují informace, které nesouvisí s pobytem

Vzhledem k neustálé modernizaci hotelů a vylepšování služeb si vyhrazujeme právo nezobrazovat recenze starší 48 měsíců.

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Německá Hanza a Dánsko s luxusní miniplavbou do Osla

Neoficiální popis ubytování

Neoficiální právně nezávazný popis ubytování má pouze informativní charakter. Popis ubytování a rozsah služeb se může u jednotlivých cestovních kanceláří lišit.
Popis
CELLE • BRÉMY (UNESCO) • HAMBURK • LÜBECK (UNESCO) • EUTIN • KRONBORG (UNESCO) • KODAŇ • ROSKILDE (UNESCO) • MINI CRUISE KODAŇ - OSLO - KODAŇ
Cena zahrnuje
• dopravu autobusem, trajekty během programu • 4× ubytování v 2lůžkových pokojích v hotelích 3* • 6× snídaně • 4× večeře (2 večeře na lodi jsou formou bufetu) • 1× obědový balíček na cestu (Moravský řízek, chléb) • 1× degustační skleničku na víno • Mini Cruise Kodaň - Oslo - Kodaň - 2x ubytování ve standardních vnitřních 2lůžkových kajutách bez oken (palanda, vlastní sprcha a WC) • průvodcovské služby
Cena nezahrnuje
• jednolůžkový pokoj 11.690 Kč • komplexní pojištění ERV včetně léčebných výloh a storna 890 Kč • připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa 290 Kč • připojištění Extra+ k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa včetně osobní karantény 540 Kč Doporučená částka na vstupy cca 40 EUR + cca 500 DKK (v závislosti na výběru)
1. den
V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna (cca 05:15) přes Prahu (cca 08:15), Ústí nad Labem - Trmice do Německa, další nástupní místa (viz. trasy 1, 2, 3A, 3B, 5 - mimo Plzeň) : Žďár nad Sázavou 400 Kč, Jihlava 400 Kč, Velké Meziříčí 400 Kč, Velká Bíteš 300 Kč, Uherské Hradiště 400 Kč, Veselí nad Moravou 400 Kč, Strážnice 400 Kč, Hodonín 400 Kč, Břeclav 300 Kč, Zlín 500 Kč, Kroměříž 500 Kč, Olomouc 500 Kč, Přerov 500 Kč, Prostějov 500 Kč, Vyškov 400 Kč, Jihlava-Pávov 0 Kč, Velké Meziříčí - dálnice 0 Kč, Velká Bíteš - dálnice 0 Kč. Před příjezdem na naše ubytování se zastavíme v romantickém Celle s podmanivým historickým jádrem se stovkami hrázděných domů a půvabným renesančním zámečkem. Cestou se nám možná poštěstí uvidět i fialově kvetoucí vřesoviště v jeho okolí. Večer dojezd na ubytování.
2. den
Po snídani navštívíme starodávné Brémy (UNESCO), které se staly členem hanzy již roku 1358. Dnes městu vévodí historické jádro kolem Marktplatzu, kde si prohlédneme velkolepý dóm, renesanční radnici, půvabné štítové domy nebo cechovní dům Schütting z 16. století. Odpoledne strávíme v druhém největším německém městě v Hamburku, kdysi vůdčím městě Hanzy. Naše seznámení s tímto městem započneme v nejmodernější čtvrti Hafen City u víceúčelové reprezentační budovy Labské filharmonie. Díky jedinečné architektuře se tato nedávno postavená 110m vysoká budova stala nejfotografovanějším objektem celého města. Navštívíme také starý Hamburk, zamíříme k radnici, jejíž interiéry jsou pýchou hamburské střední třídy, ke gotickému kostelu sv. Petra a ke kostelu sv. Jakuba, kde se ve fascinujícím interiéru vyjímají největší barokní varhany v severním Německu. Z náměstí Rathausmarkt budeme moci dojít noblesní pasáží k rozlehlému městskému jezeru Binnenalster, které vzniklo přehrazením řeky Alster. Večer se ubytujeme v okolí Hamburku.
3. den
Po snídani nás čeká vyjížďka do města označovaného jako "Krále hanzy", do rodiště Thomase Manna, ve středověku nejvýznamnějšího města na Baltu - do Lübecku (UNESCO). Za klenoty Lübecku jsou považovány gotický cihlový mariánský kostel a dóm, Holštýnská brána i nejproslulejší cihlová radnice v Německu se svými neobvykle řešenými zdmi a věžičkami. Knihomilové by neměli vynechat dům Buddenbrookových ukrývající muzeum věnované rodině Mannových a milovníci sladké mandlové pochoutky návštěvu Niederegger Café, kde se nachází marcipánové muzeum s marcipánovými sochami v životní velikosti a kde můžeme nakoupit pravý lübecký marcipán. Odpoledne budeme projíždět krajinou Holštýnského Švýcarska. Množství malebných domů i paláce vdov nás okouzlí při zastávce v Eutinu. Scenérie jako z pohádky nás doprovodí až na konec ostrova Fehmarn, odkud se přeplavíme do Dánska, kde budeme projíždět ostrovy Lolland a Falster až na Sjælland. Večer přijedeme na ubytování u Kodaně.
4. den
Po snídani si uděláme výlet do Kronborgu, jehož proslulý zámek je dnes po celém světě znám díky Shakespearovi jako "zámek Hamletův" (UNESCO). Zámek Frederika II. je jak elegantním renesančním sídlem, tak i úžasným příkladem středověké pevnosti. Uvidíme zde renesanční a barokní interiéry s nejatraktivnějším 62 m dlouhým tanečním sálem i nádherně zachovalou kaplí. Většinu dne pak strávíme v hlavním městě. Prohlédneme si dánskou metropoli Kodaň, sídlo královny, projdeme se nejdelší pěší zónou světa Stroget až k idylickému přístavu Nyhavn, kde žil Hans Christian Andersen a kde budeme mít možnost nasednout na lodičku a vydat se po přístavních kanálech až k pohádkové "Malé mořské víle" i nedaleké historické přístavní pevnosti Kastellet ze 17. století. Slavnou minulost malého skandinávského království nám připomenou zámky Rosenborg, Christiansborg a Amalienborg, který hlídají vojáci v historických uniformách. Známý zábavní park Tivoli najdou zájemci přímo v centru Kodaně. Večer se vrátíme na ubytování.
5. den
Po snídani pojedeme do univerzitního Roskilde s cihlovou katedrálou sv. Lukáše (UNESCO), která se stala tradičním pohřebním místem dánských králů, je zde pohřbeno 22 panovníků a 17 královských manželek. Katedrále hrdě konkuruje i další atrakce Roskilde, tou je expozice vikingských lodí, které byly vyzvednuty ze dna přilehlého fjordu. Lodě pocházející přibližně z 10. století, mezi nimi i válečná loď, kterou Vikingové užívali k nájezdům do Anglie, byly podle všeho záměrně potopeny místním obyvatelstvem, které se tak snažilo ochránit před nepřátelskými nájezdy. Poté se vrátíme zpět do Kodaně, abychom se v přístavu nalodili na luxusní Minicruise a absolvovali nezapomenutelnou plavbu po moři do hlavního města Norska - Osla. Norsko je domovem jedněch z nejúchvatnějších scenérií na světě s oblastmi ohromujících přírodních krás. Uprostřed této severské scenérie, obklopené nádherným fjordem a bujnými lesy, leží Oslo, uvolněné, moderní a kosmopolitní hlavní město Norska. Vychutnáme si luxusní plavbu na moderní lodi vybavené restauracemi bary i duty free ochody. Naše plavba se uskuteční v období "Bílých nocí", o to krásnější bude pozorování západu slunce z paluby lodi, které zapadne až před půlnocí. Ať už budeme na lodi jen relaxovat nebo třeba i tančit, všichni propadneme dechberoucím výhledům nejen na fascinující oblohu, ale také okolní norskou krajinu.
6. den
Ranní návrat sluníčka umocní již tak úchvatné výhledy při příjezdu po Oslofjordu do norské metropole. Po snídani připlujeme do Osla, které je přitažlivou směsí starého a nového, kde zelené ulice a náměstí starého centra města kontrastují s odvážnou novou výstavbou od předních architektů z celého světa. Ústředním bodem přestavby nábřeží v Oslu je budova opery, která stojí v čele kampaně Osla za to, aby se Oslo stalo kulturním městem světové úrovně. Vyznavači umění si na své moou přijít v Národní galerii a prohlédnout si slavná díla světoznámých severských umělců, jako je Edvard Munch. Anebo byste rádi na vlastní oči navštívili můstek a muzeum Holmenkollen, které se nachází v zalesněných kopcích mimo centrum města? Výtah vás vyveze téměř až na vrchol věže, ale odtud je to na vrchol dalších 114 strmých schodů. Z vrcholu je panoramatický výhled na město. Obdivovatelé Thora Heyerdhala mají jedinečnou příležitost zavítat do muzea Kon-Tiki a Fram nebo do muzea Vikingských lodí, kde najdete nejúplnější sbírku vikingských lodí, nástrojů a artefaktů ve Skandinávii. Možná dáte přednost procházce do slavného parku Vigeland, kde najdete okolo dvouset soch z bronzu, granitu či železa. Po dni prožitém v Oslu se odpoledne opět všichni sejdeme na "naší" lodi a vydáme se přes Oslofjord na zpáteční plavbu. Možnost návštěvy restaurací, barů, tanečního baru.
7. den
Po snídani připlujeme do přístavu v Kodani. Po vylodění, nasedneme do autobusu, který nás v přístavu bude očekávat. Odtud budeme pokračovat do dánského přístavu Gedser, kde se nalodíme na trajekt a absolvujeme příjemnou 2 hodinovou plavbu do německého Rostocku. Odtud nás čeká cesta přes Německo do Prahy, kam přijedeme v cca 01:00 (8. den - 28. 7.), následně do Brna.

trip-detail:TripDetail.ShareTripByEmailForm.title

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.

Cookie předvolby

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Vlastní preference

Technické soubory cookie

Tyto soubory cookie umožňují základní funkce webu, jako je například přihlášení a dokončení objednávky. Tyto soubory cookie neshromažďují osobní údaje pro marketingové účely a nelze je zakázat.

Soubory cookie pro zvýšení výkonu

Pomáhají sledovat počet návštěvníků a také z jakého zdroje provoz pochází, což nám umožňuje zlepšovat výkon stránky. Můžeme s nimi určovat, které stránky jsou nejoblíbenější a které nejsou oblíbené, a také sledovat, jakým způsobem se návštěvníci na webu pohybují. Všechny informace, které soubory cookie shromažďují, jsou souhrnné a anonymní. Pokud soubory cookie nepovolíte, nebudeme vědět, kdy jste navštívili naši stránku.

Cílené soubory cookie

Tyto soubory cookie mohou být využívány k uchovávání záznamů o určitém uživatelském chování nebo vašich preferencích, aby nabízený obsah lépe odpovídal vašim zájmům a aby se vám na ostatních webech zobrazovaly relevantní reklamy. Tyto soubory cookie mohou být nastaveny prostřednictvím našeho webu námi nebo našimi reklamními partnery. Neukládají přímo osobní údaje, ale využívají jedinečnou identifikaci vašeho prohlížeče a zařízení použitého pro přístup k internetu. Jestliže tyto soubory cookie zakážete, nabízené reklamy nebudou přizpůsobeny vašim zájmům.

Požadované soubory cookie

Tyto soubory cookie zajišťují pokročilejší funkce stránek. Tyto soubory cookie neshromažďují údaje, pomocí nichž by bylo možné určit identitu jednotlivých uživatelů.