STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Paláce, zámky a zahrady v Bayreuthu

Německo, Ostatní

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Paláce, zámky a zahrady v Bayreuthu

Neoficiální popis ubytování

Město obklopené pahorky Fichtelgebirge, dějiště hudebních festivalů světového formátu, oblíbený turistický cíl s bohatou historií, ale i univerzitní město - takový je bavorský Bayreuth. Nejznámějším obyvatelem Bayreuthu byl bezesporu skladatel Richard Wagner.Nový bayreuthský palác
Přestože byl Starý palác impozantní stavbou 17. století, již nevyhovoval zvýšeným nárokům barokního dvora. Jeho zničení požárem v lednu 1753 urychlilo rozhodnutí ve prospěch výstavby nové budovy. Za markraběte Friedricha Braniborsko-Bayreuthského byl v roce 1753 postaven Nový zámek.
Za zmínku stojí zejména Kabinet střepů zrcadel, Salon se zlatým stropem, Japonský pokoj a Starý hudební pokoj. V jižním křídle paláce se nachází pravděpodobně nejvýznamnější prostorové umělecké dílo bayreuthského rokoka: vyřezávané a pozlacené palmy jsou umístěny na silně zrnitém ořechovém obložení, které jako by svými korunami sahaly až k nebi.


Opera v Bayreuthu
Markraběcí opera je nejzachovalejším příkladem samostatně stojícího barokního dvorního divadla. Jejím vzorem byly největší operní domy té doby ve Vídni a Drážďanech. Jako unikátní památka festivalové a hudební kultury 18. století byl v roce 2012 zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO.


Zahrada Fantaisie
Park kolem zámku Fantaisie, který vznikl za různých majitelů, kombinuje designové prvky z období rokoka, citlivosti a historismu. V letech 1993 až 1996 byly rekonstruovány živé plotové místnosti z 18. století východně od zámku, které se již nedochovaly, stejně jako bývalá kuchyňská zahrada s ovocnými ubikacemi. Kaskáda, která existovala pouze ve fragmentech, byla v letech 2003 až 2005 kompletně obnovena jako působivý vodní prvek.
Poznámka
Vstupné:
Nový palác + Markraběcí opera: 10 EUR
Zahrada Fantaisie: vstupné zdarma

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.