STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Norsko Je V Červnu Nejkrásnější

Norsko, Norsko

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Norsko Je V Červnu Nejkrásnější

Neoficiální popis ubytování

Popis

OBLÍBENÝ ZÁJEZD. KVALITNÍ HOTELY NA KRÁSNÝCH MÍSTECH, VŠECHNY SNÍDANĚ A VEČEŘE V CENĚ.

Letecký zájezd do Norska pro všechny, kteří rádi pobývají v nádherné severské přírodě, na čerstvém vzduchu a baví je nenáročná turistika.

Zájezd je vhodný i pro rodiny s malými dětmi a pro aktivní seniory. Oproti jiným zájezdům do Norska ujedeme méně kilometrů po silnici, budeme však mít možnost mnoha krátkých i několikahodinových vycházek - každý podle vlastní chuti a výkonnosti. Ačkoliv se budeme pohybovat jen v řídce osídlené krajině, nebudou nám chybět vymoženosti civilizace.

Zažijeme mj. plavbu po fjordu, výlet k ledovci, jízdu vysokohorskou železnicí a pozorování pižmoňů (viz příplatky), uvidíme divoké řeky, vodopády, jezera v národních parcích Rondane a Jotunheimen, navštívíme Lillehammer.

K poklidnému průběhu zájezdu přispěje i způsob ubytování - více nocí za sebou strávíme v jednom hotelu. V ceně jsou snídaně i večeře.

V termínu od 15. 6. se budeme vracet z Oslo do Prahy přes Kodaň, kde bude možnost navštívit rozsáhlé mořské akvárium Blĺ Planet.

Program

1. den: Ráno odlet z Prahy na norské letiště Gardermoen. Dlouhým údolím Hallingdalen se vydáme na cestu ke fjordům. Krátce se zastavíme u vodopádu Rjukandefossen. Navečer si z venku prohlédneme nejkrásnější norský sloupový kostel Borgund stavkirke, postavený v nádherné krajině. Projdeme se po cestě Vindhellavegen, která je součástí tzv. Královské stezky. Na ubytování a večeři se přesuneme do nedalekého Laerdalu do hotelu na břehu fjordu (2 noci).

2. den: Dnešní den strávíme v samotném srdci fjordů, které představuje obec Flĺm. Projedeme 26 km dlouhým silničním tunelem a z Flĺmu se vydáme na plavbu po úzkém Nćroyfjordu (UNESCO), klikatícím se mezi vysokými stěnami fjordu až do obce Gudvangen. Plavba je v ceně. V Gudvangenu budeme mít možnost navštívit repliku vikinské vesnice. Odpoledne se můžeme vydat na jízdu jednou z nejstrmějších železnic světa Flĺmsbana, která stoupá od moře až do horského střediska Myrdal (za příplatek, nutno objednat předem). Alternativně se lze projít po některé z horských stezek. Večer návrat do Laerdalu.

3. den: Jeden z nejdelších fjordů světa Sognefjorden (204 km) přeplujeme trajektem. Dnešek bude opět ve znamení fjordů a největšího ledovce evropské pevniny Jostedalsbreen. Kolem Lustrafjordu a proti proudu ledovcové řeky dojedeme na dosah nádherného ledovcového splazu Nigardsbreen. Nejprve se přeplavíme lodičkou po ledovcovém jezeře a následně dojdeme až na dohled mohutného čela ledovce. Po silnici Sognefjellvegen vyjedeme do nejvyššího silničního sedla v Norsku (1 440 m n. m.). Odtud jsou fantastické pohledy na nejvyšší skandinávské pohoří Jotunheimen a jeho přilehlé ledovce. Příjezd na ubytování v podhůří.

4. den: Ráno se v městečku Lom zastavíme u starobylého sloupového kostela (stavkirke). Následně se podíváme k divoké řece Sjoa a k ledovcovému jezeru Gjende. Nad ním, přes hřeben Bessegen, vede tzv. norská národní túra. Zájemci mohou vystoupat dle vlastních schopností po horském chodníku na výhledy na jezero Gjende, případně se jen krátce projít v krásné krajině. Přesun na ubytování do stylového hotelu v pohoří Rondane (3 noci).

5. den: Dnešní den strávíme na dosah národních parků Rondane a Jotunheimen. Mnohé stezky vedou po okrajích jezer či podél řek. Zdatnější mohou vystoupat během 2 až 3 hodin na některý z vyhlídkových vrcholů. Průvodce je k dispozici pro vycházku hlavní skupiny klientů.

6. den: Po snídani pojedeme východní stranou NP Rondane na sever. Za dobrého počasí nabízí silnice č. 27 krásné výhledy na nejvyšší vrcholky tohoto pohoří. Dnešním cílem však bude rozsáhlý NP Dovrejell - Sunndalsfjell. Díky minerálně bohatému skalnímu podloží je park doslova botanickou zahradou norských hor, kde žije také mnoho druhů ptactva, sobi a vzácný tur Pižmoň severní. Pižmoni byli reintrodukováni do Dovrefjellu v minulém století z Grónska a jejich populace se úspěšně rozrůstá. S místním průvodcem se můžete vydat na středně náročnou túru za pozorováním pižmoňů (za příplatek, výlet na 3-6 hodin, nutno objednat předem) nebo na lehčí okruh (cca 6,5 km) ptačí rezervací Fokstumyra (vstup zdarma). Náš průvodce bude k dispozici pro vycházku větší části klientů. Po setkání obou skupin návrat na ubytování.

7. den: Ráno se vydáme na cestu údolím Gudbrandsdalen a rozloučíme se atraktivní krajinou prastarých pohoří. Pak již zamíříme do oblasti ZOH 1994. V Lillehammeru, ležícímu u největšího norského jezera Mjřsa (po několik let zde žila norská spisovatelka Sigrid Undsetová - autorka románu Kristina Vavřincová), navštívíme olympijské můstky a přes 100 let starý skanzen Maihaugen. Odjezd na ubytování na dosah letiště.

8. den: Ráno odlet do Prahy (termín od 23. 6. 2024). V termínu od 15. 6. ráno odlet do Kodaně. Zde budete mít možnost navštívit rozsáhlé mořské akvárium Blĺ Planet, které se nachází nedaleko letiště. V časných odpoledních hodinách odlet z Kodaně do Prahy.

Poznámky
  • V současné situaci CK doporučuje cestovat s cestovním pasem i v zemích EU a Schengenského prostoru.
Minimální počet účastníků
30

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.