STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Z Ománu do Dubaje a Abú Dhabí

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Z Ománu do Dubaje a Abú Dhabí

Neoficiální popis ubytování

Program zájezdu
1. DEN 
Přímý let do Muscatu. Transfer do hotelu, ubytování, večeře a nocleh.

2.DEN MUSCAT
Snídaně.  Návštěva MUSCATU: přejezd k Velké mešitě sultána Kábúse, která se vyznačuje mimořádnou architekturou. Budova zachovává dokonalou rovnováhu mezi estetikou, kulturou a hluboce zakořeněnou islámskou tradicí. Poté přejezd do Royal Opera House – návštěva jednoho z technicky nejvyspělejších operních divadel na světě. Odpoledne procházka po promenádě Mutrah, táhnoucí se přibližně 3 km podél pobřeží, s výhledem na starý Muscat včetně mešity Mutrah, jejímž poznávacím znamením je modrá kupole. Každý večer je  zde promenáda plná místních obyvatel a turistů procházejících se nebo posedávajících v místních restauracích. Průjezd kolem nejslavnějších pevností Maskat: Jalali, Mirani a Al Alam Palace. Transfer do hotelu poblíž Nizwy. Ubytování, večeře, nocleh.

3.DEN NIZWA - JAABREEN - AL HAMRA
Snídaně. Návštěva nádherného bazaru ve městě NIZWA, známého místními, uměleckými výrobky ze stříbra a mědi. Poté přejezd do málého města JABREEN – kde se nalézá jedna z  nejpůsobivější pevnosti Ománu. Pevnost nechal postavit na konci 17.století imán Bil Arab bin Sultan Jaaruba jako svůj sídelní hrad. Tato třípatrová stavba se dvěmi věžemi a 55 mistnostmi se řadí mezi největší památky Ománu.Přejezd do starobylého města  Al Hamra.  Přejezd směrem do Spojených arabských emirátů na hraniční přechod  Mezyad. Transfer do hotelu nedaleko Dubaje. Ubytování, večeře a nocleh.

4.DEN DUBAJ
Snídaně. Přejezd do Bastakiya - staré čtvrti DUBAJE. Jízda tradiční dřevěnou lodí Abra, lodě využívající se k přepravě osob přes dubajský záliv. Navštěva  čtvrťi Deira známá možností nákupu jedinečných suvenýrů, zlata a koření na jedinečném bazaru. Návštěva Dubai Mall – největšího nákupního centra na světě. Fakultativně (za příplatek na místě): výjezd do 124. patra Burdž Chalífa, odkud můžete obdivovat nádherné panorama města. Volný čas. Odpolední jeep safari: jízda džípem s pojená s možností obdivování malebného západu slunce. Návštěva beduínského tábora kde je připravená večeře na grilu spojena s poslechem tradiční hudby v rytmech tradiční hudby. Návrat do hotelu, nocleh.

5.DEN DUBAJ
Snídaně. Přejezd do čtvrti Jumeirah. Krátká zastávka u Velké mešity, luxusního hotelu Burj Al Arab ve tvaru plachty nebo hotelu Atlantis na umělém ostrově The Palm. Přejezd do moderní čtvrti Marina, známé svými monumentálními mrakodrapy, luxusními apartmány a hotely. Přejezd a návštěva Miracle Garden - největší botanické zahrady na světě (cca 45 mil. rostlin). Transfer do hotelu poblíž Abu Dhabi. Ubytování, večeře a nocleh.

6.DEN ABU DHABI
Snídaně. Návštěva hlavního města Spojených arabských emirátů - ABU DHABI. Součástí programu je mimo jiné: návštěva jedné z největších mešit na světě - Sheikh Zayed, která pojme cca 40 000 lidí věřících a řadí se mezi jednu z nekrásnějších mešit na světě. Poté návštěva "Heritage Village" - skanzenu ukazujícího život místního obyvatelstva před objevem ropy. Odpoledne průjezd čtvrti Corniche, exkluzivní čtvrti s nablýskanými bílými mešitami, prosklenými mrakodrapy a elegantními apartmány. Posledním bodem dne je Yas Island, kde se nalézá trať závodů Formule 1 a taktéž první Ferrari zábavní park na světě. Transfer do hotelu směrem Al Ain. Ubytování, večeře, nocleh.

7.DEN AL AIN
Snídaně. Přejezd do  města AL AIN, jednoho z nejstarších měst ve Spojených arabských emirátech. Po tisíce let to byla důležitá zastávka pro karavany putující obchodními cestami po Blízkém východě. Návštěva největšího velbloudího trhu v zemi. Návštěva nejvýznamějších paláce  regionu, taktéž míst narozeníSheikha Zayed Bin Sultan Al Nahyan - zesnulého prvního prezidenta Spojených arabských emirátů, jak i  rodiště šejka Mohameda Bin Zayeda Al Nahyana - emíra z Abu Dhabi. Návštěva pevnosti Jahili, jedné z největších pevností v Emirátech. Přejezd zpět do Ománu přes hraniční přechod v Mezyad. Transfer do hotelu u Muscatu. Ubytování, večeře, nocleh

8.DEN
Odlet do cílové destinace. Klienti, kteří mají zakoupený navazující pobyt, odjezd na letiště a poté transfer do vybraného hotelu.
Fakultativní služby
Burdž Chalífa: cca 55 USD/os.
Informace
Povinné poplatky na místě:
vstupenky, místní průvodci, taxy, poplatky splatné na místě průvodce: cca 145 EUR
spropitné: cca 7 USD/os./den.
Cena zahrnuje
7 nocí v hotelech***
dvoulůžkové pokoje se sociálním zařízením
stravování: 7 snídaní, 7 večeří
český průvodce
transfery
pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.
Tipy pro správnou volbu
* Exkluzivně u Čedoku:  Prodlužte si dovolenou  a zarezervujte si navazující pobyt u moře v hotelu dle Vašeho výběru.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.