STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Panama - Nikaragua - Kostarika

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Panama - Nikaragua - Kostarika

Neoficiální popis ubytování

Popis zájezdu

Fakultativní příplatky (nejsou povinné; objednat a uhradit je lze až na místě):

10. den: vstupné do Selvatura: od 55 USD dle programu, více na www.selvatura.com

11. den: vstupné do termálních lázní v La Fortuna: cca 35 USD

11. den: vstupné k vodopádům La Fortuna: 18 USD

Vstupy v rámci programu zájezdu, které jsou v ceně:

V Nikaragui vstupné do kostela La Merced a katedrály v Granadě a v Leónu, výlet lodí do Isla Juan Venado, noční výlet na sopku Masaya, exkurze do fabriky doutníků v Esteli.

V Kostarice do národních parků Arenal, Cahuita, přírodní rezervace Monteverde (Coricancha), zavěšené mosty v Mistico Park v Arenalu.

V Panamě celodenní výlet lodí v Bocas del Toro, celodenní výlet lodí do národního parku Chagres a komunity Embera, vstupné na zdymadla a do muzea Miraflores a Aguas Claras, pevnosti San Lorenzo a Panama Viejo.

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHA - PANAMA CITY - MANAGUA
Ráno odlet z Prahy do hlavního města Panamy - Panama City. Večer po příletu transfer do hotelu.

2. den PANAMSKÝ PRŮPLAV
Ráno přejezd na druhou stranu oceánu, návštěva zdymadel s vyhlídkovou terasou v nové rozšířené části Aguas Claras (pohledy na největší lodě světa a jezero Gatun) a pevnosti San Lorenzo, kterou Španělé vybudovali již v roce 1596 v ústí řeky Chagres do Karibiku. Cestou zpět do Panama City ještě krátká zastávka v přístavním městě Colón (koloniální architektura v rozkladu a obyvatelstvo převážně afrického původu). V odpoledních hodinách prohlídka Panamského průplavu včetně nejznámějšího zdymadla Miraflores a zajímavého muzea věnovaného stavbě kanálu.

3. den CHAGRES
Celodenní výlet do národního parku Chagres. Motorizovanou kánoí až do nitra deštného pralesa, který je domovem indiánského kmene Emberá. Návštěva jedné z odlehlých vesnic a seznámení se s jejich kulturou a tradicemi. Cestou také možnost pozorování ptactva, opic, lenochodů a další zvěře v panenské přírodě. Odpoledne návrat zpátky do civilizace, večer příjezd do hlavního města.

4. den PANAMA CITY - ODLET DO NIKARAGUI
Dopoledne prohlídka zbytků staré Panamy (Panama Viejo) zničené v roce 1671 britskými piráty vedenými Henry Morganem a koloniální Panamy (Casco Viejo) s úzkými uličkami, náměstí s barokními kostely (např. San Jose, Santo Domingo) a prezidentským palácem. Následně pak transfer přes moderní město s mrakodrapy na letiště a odlet do Nikaragui.

5. den MANAGUA - LEÓN
Přesun kolem jezera Xolotlán na úpatí sopky Momotombo (1.297 m) do univerzitního města León. Prohlídka města s dominantní bílou katedrálou, koloniální kostely a tržnice. Jedná se o bývalé hlavní město země a sandinovskou baštu, kterou také připomínají dramatické nástěnné malby. Odpoledne výlet k Pacifiku na pláž Las Peňitas nebo Poneloya, kam každoročně od července do ledna připlouvají naklást svá vejce karety. Návštěva přírodní rezervace Isla Juan Venado - výlet lodí mezi mangrovy, které jsou domovem mj. kajmana, mývala, leguána, kuandu a také více než 100 druhů ptáků (např. několik druhů volavek, kolpíci, ibisové, pelikáni, kormoráni, fregatky, rybaříci, ad.). Pozorování vodního ptactva při západu slunce, nocleh v Leónu.

6. den ESTELI - SELVA MEGRA (doutníky)
Přejezd do oblasti Esteli, známé pro své nekonečné plantáže tabáku a exkurze do fabriky doutníků, kterých je zde několik desítek. Poté přesun kopcovitou krajinou mlžných lesů a farem přes městečko Jinotega do oblasti Selva Negra.

7. den MATAGALPA (káva) - NP MASAYA
Ráno návštěva kávových plantáží nad městečkem Matagalpa, která je centrem produkce nikaragujské kávy. Ochutnávku čerstvě pražené kávy a domácích desertů. Poté přesun na jih do oblasti národního parku Masaya - výjezd až na vrchol aktivní sopky Masaya (634 m) a focení tekoucí lávy uvnitř kráteru. Nezapomenutelný zážitek.

8. den GRANADA
Granada - celodenní pobyt v nejkrásnějším městě Nikaragui, koloniální perle plné fotogenické elegance, položené na břehu jezera Nicaragua (Cocibolca) s přístupem do Karibského moře po řece San Juan. Prohlídka hlavního náměstí s katedrálou, kláštera San Francisco, kostela La Merced, z jehož zvonice jsou nejkrásnější pohledy na červené taškové střechy starého města v pozadí se sopkami Mombacho a Concepción. Dále zastávka na náměstí Xalteva, u bývalé pevnosti a skladiště střelného prachu La Polvora nebo také výstavním hřbitově, kde je pohřbeno 9 prezidentů Nikaragui.

9. den GRANADA - SANTA ELENA
Přesun kolem největšího jezera Střední Ameriky (Cocibolca) do Kostariky. Poté průjezd oblastí Guanacaste, která je domovem vzácného suchého lesa, krajinou s osamělými farmami mezi Kordillerami Guanacaste a Tilarán až do zapadlého městečka Santa Elena, které v 50.letech založili američtí kvakeři.

10. den MONTEVERDE
Monteverde, ráno návštěva proslulé přírodní rezervace, která je domovem rozmanitých druhů savců včetně jaguára, ocelota nebo tapíra, ptáků, mj. kvesala chocholatého, motýlů, ale také přes 2500 druhů rostlin včetně epifytů, orchidejí, prastarých kapradin a lián. Procházka mlžným pralesem, pozorování a focení až 14 druhů kolibříků. Pro zájemce fakultativně návštěva parku Selvatura s nejlepší Canopy Tour v Kostarice (lanové dráhy v korunách stromů, 15 lan, nejdelší měří 1 km), zavěšené mosty, zahrada až s 20 druhy motýlů, Herpetarium s plazy a obojživelníky vč. žab. Odpoledne přesun kolem jezera Arenal k vulkánu Arenal (1633 m), jednoho ze symbolů Kostariky, který se probudil po silném zemětřesení v roce 1968, poslední roky je však opět bez jakékoli aktivity.

11. den ARENAL
Pobyt v NP Arenal, 3km okruh tropickým deštným pralesem, během kterého se dostaneme i mezi koruny stromů díky 10 pevným a 6 zavěšeným mostům, které jsou dlouhé 48 až 98 metrů. Díky různorodosti mikroklima zde žije až 200 druhů ptáků. Pěší výlet parkem až ke zkamenělé lávě s vyhlídkami na majestátní sopku a jezero Arenal. Fakultativně návštěva vodopádů La Fortuna nebo termálních lázní, relaxace uprostřed tropických zahrad v bazénech s teplotami od 25 do 38°C.

12. den ARENAL - PUERTO VIEJO
Přesun na jih okolo důležitého přístavu Puerto Limón a dále podél pobřeží Karibiku až do surfařského ráje Puerto Viejo, ale jinak ospalé vesničky s obyvateli převládajíc s afro-karibskými kořeny. Odpoledne odpočinek u hotelového bazénu nebo na některé z pláží, koupání.

13. den CAHUITA
Návštěva národního parku Cahuita, který je znám bujnou vegetací s velmi bohatou faunou (mj. lenochodi, mýval, nosál, aguti a několik druhů opic) hned podél malebných pláží, koupání v Karibiku. Poté přejezd opět do Panamy, vodním taxi z přístavu Almirante do tropického ráje panamské ostrůvky Bocas del Toro, transfer do hotelu.

14. den BOCAS DEL TORO
Celodenní lodní výlet mezi souostrovím Bocas del Toro, jehož součástí je i národní park Marino Isla Bastimentos s unikátním ekosystémem. Pozorování delfínů, pláž s výskytem endemických červených žabiček, pozorování života na korálech těsně pod hladinou a samozřejmě návštěva panenských pláží s bílým pískem - koupání a možnost ke šnorchlování. Pozdě odpoledne návrat do hotelu.

15. den BOCAS DEL TORO - PANAMA CITY
Transfer na letiště a odlet do Panama City, přestup na leto do Evropy a Prahy.

16. den PŘÍLET DO PRAHY

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

 • leteckou přepravu a letištní poplatky
 • přelety: Panama City - Managua a Bocas del Toro - Panama City
 • 14x nocleh ve 3* a 4* hotelech se snídaní
 • 1x oběd
 • veškeré transfery během okruhu
 • vodní taxi Almirante - Bocas del Toro
 • všechny prohlídky a vstupy dle programu
 • služby česky hovořícího průvodce (min. 10 osob)

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

 • poplatek na hranici mezi Nikaraguou a Kostarikou cca 22 USD (platba v hotovosti)
 • fakultativní výlety a vstupy
 • spropitné
 • cestovní pojištění

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.