STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Krásy Wroclawi a zámek Książ - sídlo Adolfa Hitlera

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Krásy Wroclawi a zámek Książ - sídlo Adolfa Hitlera

Neoficiální popis ubytování

Krásy Wroclawi a zámek Książ - sídlo Adolfa Hitlera

Během tohoto víkendu navštívíme Polsko, oblast Dolního Slezska, jež je díky svým historickým památkám a přírodním scenériím oblíbeným cílem mnoha turistů z celého světa. Blízko našich hranic najdeme mnohá historická místa spojená s českými dějinami.

Obecné informace

1.den, sobota: odjezd z ČR v brzkých ranních hodinách, dopoledne příjezd malebného města Klodzsko, které bylo vybudováno jako obchodní centrum u řeky Kladská Nisa. Jako v dalších městech a vesnicích kraje se zde střídali majitelé skoro každých sto let. Byli zde Češi, Rakušané a Prusové a po druhé světové válce se město vrátilo zpět Polsku. Navštívíme zde kostel Nanebevzetí Panny Marie, zde je pohřben Arnošt z Pardubic. Díky strategické poloze bylo majestátně opevněno, hradby se zachovaly dodnes. Nad městem se rozprostírá monstrózní pevnost a mnoho návštěvníků míří do Klodzska, aby si ji prohlédli. Pevnost byla vybudována za rakouské vlády v 17. století, jedná se o unikátní labyrint chodeb. Klodszko se řadí mezi nejkrásnější města Dolního Slezska.

Odpoledne přejezd a prohlídka jednoho z nejkrásnějších zámků v Polsku Książ, ležícího jen pár kilometrů za českou hranicí. Za války byl tajným místem Adolfa Hitlera, součást projektu Riese. Dochovaly se chodby, které nechal vybudovat jako továrnu na munici a protiletecký kryt. Během prohlídky se seznámíme s historii zámku, která se začala psát již v 10. stol. za vlády Piastovců. Následuje přejezd na ubytování na okraji Wroclawi, individuálně večeře, nocleh.

2. den, neděle: po snídani začneme prohlídkou města Wroclaw, které bývalo dlouhé roky součástí českého království. Určitě vás zaujmou nejen kostely ve stylu cihlové slezské gotiky, ale i všudypřítomní trpaslíci - ozdoba města posledních let. Z věže katedrály Sv. Jana se můžeme pokochat pohledem na město protnuté řekou Odrou. Na hlavním náměstí budete obdivovat monumentální radnici, jenž byla svědkem návštěv mnohých českých králů. V místní krčmě, jejíž historie sahá až do 12. stol. budeme moci ochutnat lokální pivo. Po cestě zpět se ještě zastavíme ve Swidnici prohlédnout si dřevěný evangelický kostel Míru. Návrat zpět do ČR ve večerních/nočních hodinách podle výstupního místa.

Vstupy a nepovinné poplatky: (uvedené vstupy jsou orientační, mohou se mírně lišit)

Zámek Ksiaz a podzemí zámku: kombinovaný lístek je 94 PLN/osoba, zlevněný potom 84 PLN/osoba

Kostel míru ve Svídnici dospělý (včetně seniorů) je 12 PLN/osoba, děti, mládež 8 PLN/osoba

Wroclaw

Ubytování: Boutique Hotel's Wrocław, moderní hotel 4 km od historického centra.

Ubytování v jednolůžkových, dvoulůžkových a třílůžkových pokojích, snídaně formou bufetu.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.