STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Plavba z Porta údolím řeky Douro s pobytem v Lisabonu

Portugalsko

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Plavba z Porta údolím řeky Douro s pobytem v Lisabonu

Neoficiální popis ubytování

Program zájezdu
1. DEN: Lisabon
Individuální transfer do Lisabonu. Ubytování v 4* hotelu v Lisabonu. Večer individuální volno. Večeře na hotelu a nocleh.

2. DEN: Lisabon
Snídaně na hotelu. Ranní prohlídka Lisabonu s průvodcem. Oběd a odpolední panoramatická projížďka po Lisabonu autobusem. Můžete vidět hrad Sao Jorge, který se tyčí na kopci nad pastelově zbarvenými domy ve čtvrti Alfama nebo malebné uličky vedoucí k řece Tajo. Večerní návrat do hotelu, večeře a individuální volno.

3. DEN: Lisabon – Coimbra – Porto
Snídaně na hotelu. Odjezd z hotelu v Lisabonu autobusem do Coimbry, středověkého hlavního města Portugalska, a také místa největší portugalské univerzity. Oběd. Nalodění na palubu lodi v přístavu v Portu. Ubytování v kajutách a následné představení posádky lodi a uvítací drink.
Možnost zakoupení fakultativního výletu – Prohlídka nočního Porta.
Jedinečná příležitost obdivovat město Porto v noci při panoramatické prohlídce autobusem. Zamilujete si staré, zachovalé čtvrti tohoto města. Porto není pouze město bohaté a slavné minulosti, ale také také hlavním městem regionu, který se vyznačuje výrobou vína.
Večeře a nocleh na lodi.

4. DEN: Porto – Regua
Individuální volno nebo možnost zakoupení jednoho z fakultativních výletů:
1. Prohlídka Porta, jednoho z nejstarších měst v Evropě, jehož historické centrum bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Do centra Porta vás zaveze autobus. První zastávkou je prohlídka kostela sv. Františka, který se nachází nedaleko řeky Douro a patří mezi nejsymboličtější budovy v Portu. Následně zamířite k Bolsa Palace (známého také jako "Burzovní palác"). Jedná se o nádherné neoklasicistní sídlo v srdci historického centra, které bylo postaveno v 19. století a je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. V paláci vystoupáte po nádherném mramorovém a žulovém schodišti, abyste mohli navštívit Zlatý pokoj a Arabský pokoj, kde se konají oficiální recepce. Další zastávkou bude dílna modrobílé krásy Portugalska "Azulejos" - modré fresky, které můžete vidět po celé zemi a jsou uměleckou formou, která se datuje od muslimského dobytí Pyrenejského ostrova. 

2. Prohlídka Porta tramvají a návštěva tramvajového muzea.
Během tohoto výletu nastoupíte do jedné z městských tramvají, která vás zaveze až k ústí řeky Douro. Součástí výletu je návštěva muzea tramvají - Museu do Carro Eléctrico, které se nachází v bývalé elektrárně. V muzeu můžete vidět sbírku od nejstarších vozů tažených koňmi "Americanos" až po tramvaje z 50. a 60. let 20. století. Výlet je zakončen ochutnávkou některých místních specialit. Návrat zpět na loď autobusem.
Po fakultativních výletech návrat na palubu lodi. Plavba z Porta do Regua plná odpolední a večerní zábavy.

5. DEN: Regua – Pinhao – Vega de Terron (Španělsko)
Individuální volno nebo fakultativní výlet do zahrad paláce Mateus a Vily Real.
Vila Real je místem, kde si aristokraté v 16. a 18. století stavěli velkolepé paláce a architektura sakrálních staveb je zde mimořádně pestrá. Čeká vás panoramatická prohlídka města autokarem, po které následuje ochutnávka místního pečiva Cristas de Galo. Poté se vydáte do Mateova paláce, nejkrásnějšího panství v celém severním Portugalsku. Tento palác z 18. století je zasazen do kopcovité krajiny a pozoruhodná je subtilní směs žuly, bílých stěn a prvky z doby osvícenství, jako jsou římsy pokryté sochami a barokní pilastry. Za panstvím se nachází nádherná zahrada s živými ploty, sochami, a také velkolepým cedrovým tunelem. Po prohlídce návrat zpět na loď.
Tematický španělský večer.

6. DEN: Barca D‘Alva – Salamanca – Senhora Da Ribeira
Individuální volno nebo možnost zakoupení jednoho z fakultativních výletů:
1. Salamanca
Odjezd autobusem do Salamancy. Od roku 1988 je staré město Salamanca zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Navštívíte katedrálu, jejiž postupné dostavby vytvořily směsici slohů od pozdní gotiky po baroko včetně renesance. Dále navštívíte jednu z nejstarších univerzit na světě "Escuelas Mayores", která byla poprvé otevřená již v roce 1218. Knihovna univerzity překypuje starými rukopisy z doby před 19. stoletím. Oběd a odpolední volno k procházce městem. 

2. Salamanca tapas tour
Odjezd autobusem do Salamancy a setkání s místním průvodcem. Během tohoto výletu budete mít možnost ochutnat tapas v několika resturacích v centru města a objevit širokou škálu španělských lahůdek. Mezi nejznámější patří patatas bravas, saláty a různé typy uzenin (chorizo, lomo, Jamón ibérico). Vše chutná ještě lépe, když se tapas podává společně se sklenkou španělského vína. Oběd vás čeká také v místní restauraci. Odpolední volno k procházce městem.

Návrat na palubu lodi.

7. DEN: Senhora Da Ribeira – Ferradosa – Folgosa – Leverinho
Individuální volno nebo možnost fakultativního výletu – Pinhão a degustace portského vína. Odpolední plavba a večer plný tradiční a lidové zábavy.

8. DEN: Leverinho – Porto
Poslední snídaně na lodi. Vylodění v přístavu v Portu okolo 9:00.
Informace
Vlastní doprava. Možnost zajištění dopravy na vyžádání.

Zájezd je organizován v angličtině. Na palubě lodi se však domluvíte i francouzsky, německy, španělsky nebo italsky. 

V každé kajutě se nachází: vlastní koupelna se sprchovým koutem a toaletou, dvojlůžková postel, nastavitelná klimatizace, televize, trezor, telefon, Wi-Fi, toaletní potřeby, povlečení, ručníky, zásuvky pro napájení 220V.

Loď MS Miguel Torga byla postavena v roce 2017. Má celkem 4 paluby: 
- Sluneční paluba s bazénem
- Horní paluba - relaxační zóna
- Prostřední paluba - recepce, bar, terasa
- Hlavní paluba - restaurace
Cena zahrnuje
2 noci na 4* hotelu v Lisabonu.
5 nocí na lodi MS Miguel Torga.
Snídaně, obědy i večeře.
Nápoje v ceně k jídlu a na baru (neplatí na nápoje ze speciální nabídky).
Wi-Fi na palubě zdarma.
Přístavní poplatky.
Prohlídka měst Lisabon a Coimbra. 
Transfer z Lisabonu do Porta.
Uvítací drink na palubě.
Oficiální přivítání od kapitána a posádky.
Palubní aktivity.
Sluchátka během výletů.

Cena nezahrnuje:

- Česky mluvící průvodce
- Fakultativní výlety:
   - Prohlídka nočního Porta - cca 34 €, doba trvání cca 1h 15 min
   - Prohlídka Porta a degustace vína - cca 76 €, doba trvání cca 4h
   - Prohlídka Porta tranvají a návštěva muzea tramvají - cca 132 €, doba trvání cca 4h
   - Vila Real a palác Mateus - cca 80 €, doba trvání cca 4h
   - Prohlídka Salamancy - cca 102 €
   - Salamanca tapas tour - cca 146 €
   - Pinhão a degustace portského vína - cca 62 €, coba trvání cca 4h

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.