STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

To nejlepší ze Solné komory a Berchtesgadenska

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

To nejlepší ze Solné komory a Berchtesgadenska

Neoficiální popis ubytování

Popis
ST. GILGEN • ST. WOLFGANG • SCHAFBERG • HITLEROVO "ORLÍ HNÍZDO" • KÖNIGSSEE • WATZMANN • BAD ISCHL • HALLSTATT
Cena zahrnuje
• dopravu autobusem • 2× ubytování ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím • 2× snídani • průvodcovské služby
Cena nezahrnuje
• jednolůžkový pokoj 750 Kč • 2x večeře 1.020 Kč • komplexní pojištění ERV včetně léčebných výloh a storna 116 Kč • připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa 290 Kč Předpokládaná částka na vstupy cca 140 €.
1. den
V ranních hodinách vyjedeme z Brna (cca 06:00), Mikulova, další nástupní místa (viz. trasy 1, 2, 3A, 3B): Žďár nad Sázavou 400 Kč, Jihlava 400 Kč, Velké Meziříčí 400 Kč, Velká Bíteš 300 Kč, Uherské Hradiště 400 Kč, Veselí nad Moravou 400 Kč, Strážnice 400 Kč, Hodonín 400 Kč, Břeclav 300 Kč, Zlín 500 Kč, Kroměříž 500 Kč, Olomouc 500 Kč, Přerov 500 Kč, Prostějov 500 Kč, Vyškov 400 Kč Kč. Kolem poledne přijedeme do Solné komory, kde nás přivítá jezero Wolfgangsee, přírodní klenot, po kterém plují výletní lodě. Naší první zastávkou bude kouzelná Mozartova vesnička St. Gilgen, která je oblíbeným prázdninovým letoviskem Helmuta Kohla a dalších významných osobností. Poté zamíříme do malebné vesničky St. Wolfgang, abychom se supícím parním vláčkem z časů Habsburků dopravili na vrchol Schafberg (1 783 m) a budeme žasnout, jak nádherný panoramatický výhled na 14 jezer, alpské pohoří i Šumavu se nám zde rozevře. Ti, kteří dají přednost lázeňské promenádě, se mohou vydat na procházku kolem jezera nebo se kochat pohledem na plující lodě v některé z místních kaváren u jezera. Večer se ubytujeme v typickém rakouském podhorském penzionu.
2. den
Dnešní den budeme věnovat oblasti Berchtesgadenu, kam přijedeme po snídani. Vyjedeme místním autobusem a výtahem na horu Kehlstein (1 834 m) k "Orlímu hnízdu" A. Hitlera a vychutnáme si pohled na panorama německých Alp. Budeme mít volno k procházkám nebo možnost posezení v horské restauraci. Po sjezdu výtahem budou moci zájemci o podrobné informace z historie Obersalzbergu navštívit nově otevřené Dokumentační centrum, kde je zcela nová expozice o osudech tohoto místa se smutnou historií. Průvodkyně zájemce doprovodí i k pozůstatkům Hitlerovy vily, které jinak zůstanou mnoha návštěvníkům skryty. Poté sjedeme k jezeru Königssee, které svou barvou a okolím připomíná norské fjordy. Po jezeře pojedeme výletní lodí kolem vodopádu ke kapli sv. Bartoloměje, ležící pod horou Watzmann (2 713 m). Možnost občerstvení v místních stáncích a výletních restauracích. Večer se vrátíme na naše ubytování.
3. den
Po snídani si prohlédneme alpské lázně Bad Ischl, jež dosáhly největšího věhlasu v 19. století díky pobytům císařské rodiny a tehdejší honorace. A jak se v císařské vile, která byla svatebním darem císařského páru France Josefa a císařovny Sissi žilo, zjistíme během její návštěvy. Na bábovku a typickou kávu Mellange se právě tak jako císař můžeme stavit v cukrárně Zaunners, která pravidelně dodávala císaři bábovky vždy, když návštěvou poctil svou múzu Kateřinu Schrattovou. Se Solnou komorou se rozloučíme návštěvou nejfotografovanějšího městečka Hallstatt, které je romanticky položeno u stejnojmenného jezera na úpatí horského masívu Dachstein. Před návratem domů se projdeme uličkami s pastelovými domy zdobenými záplavami květin. Podíváme se i k místnímu kostelíku s hřbitůvkem s tepanými kříži a zastavíme se i u vodopádu na Mlýnském potoce. Do Brna se vrátíme v pozdních večerních hodinách (cca 21:30).

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.