STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Pieniny, Tatry a spišská gotická cesta

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Pieniny, Tatry a spišská gotická cesta

Neoficiální popis ubytování

Popis
4denní zájezd s denními přejezdy
Rychlý přehled
bez nočních přejezdů ubytování na jednom místě v hotelu 3* večeře a oběd na salaši v ceně
Počet dní
4denní zájezd s denními přejezdy
strucna_trasa
Vrbov Červený Kláštor Pieninský národní park vory Dunajec Stará Ĺubovna Kežmarok (UNESCO) Levoča Spišský hrad Sivá Brada Štrbské pleso Popradské pleso Krajinka u Ružomberku
1. den
Z Prahy vyjedeme v časných ranních hodinách. V odpoledních hodinách si odpočineme na termálním koupališti v obci Vrbov. V areálu se nachází 10 bazénů - z toho 4 dětské - s termální vodonaleckýu, která je podle zch posudků považována za nejléčivější vodu ve střední Evropě, a to jak k pití, tak ke koupání. Ubytování v hotelu 3* v Popradu. Hotel se nachází cca 1500 m od akvaparku. Nocleh.
2. den
Snídaně. Po snídani odjedeme do Červeného Kláštora na slovensko-polském pomezí, považovaného za vstupní bránu Pieninského národního parku. Divokou krásu parku budeme moci obdivovat v největším kaňonu střední Evropy z paluby dřevěných vorů při splavování řeky Dunajec. Naším dalším cílem bude mohutný středověký hrad Stará Ľubovňa, který byl postaven ve 13. století jako královský pohraniční hrad. Byl svědkem královských setkání i sejfem střežící polské korunovační klenoty! Cestou na ubytování navštívíme Kežmarok se zachovaným hradebním opevněním a artikulárním kostelem (UNESCO), jež byl postaven bez jediného kousku kovu. Historický vzhled a panorama Tater činí z tohoto starobylého města nejpřitažlivější turistický cíl na Spiši. Návrat na ubytování. Nocleh.
3. den
Snídaně. Prohlédneme si Levoču - město, o němž se říká, že je nejtřpytivějším kamenem ve spišské koruně. Uvidíme zde i jeden z největších gotických oltářů na světě - dílo Mistra Pavla z Levoče. Poté si prohlédneme církevní městečko Spišská Kapitula (UNESCO) považované za slovenský Vatikán a k němu přilehlou naučnou stezku Sivá Brada s travertinovými kupami a vývěry minerálních vod. Už několik desetiletí šíří Spišský salaš pod Spišským hradem tradici domácích jídel, jako jsou bryndzové halušky, bryndzové pirohy, domácí zabíjačka a jiné. I my si zde na těchto spišských specialitách pochutnáme (na výběr buďto bryndzové halušky nebo opékané vepřové koleno). Odpoledne navštívíme Spišský hrad (UNESCO) - největší hrad na Slovensku a též oceníme pěkný výhled z hradu do širokého okolí. Návrat na ubytování, individuálně možná prohlídka města Poprad nebo návštěva akvaparku, kde budete moci relaxovat ve 13 termálních a relaxačních bazénech. Nocleh.
4. den
Snídaně. Vydáme se do nejvýše položené tatranské osady, do Štrbského plesa. Projdeme se kolem stejnojmenného jezera a také si prohlédneme tzv. Areál snů s vyhlášenými skokanskými můstky. Podnikneme nenáročnou túru ze Štrbského plesa na Popradské pleso, kde si prohlédneme "Symbolický cintorín" věnovaný obětem hor. Při posezení u horského plesa se necháme unášet nádherným panoramatem tatranských štítů. Pěšky budeme pokračovat k autobusu. Cestou zpět do Brna se ještě zastavíme v originální salaši Krajinka u Ružomberku, v malebném prostředí krásné přírody dolního Liptova. I my se zde můžeme stát součástí této salaše s atmosférou starých bačů a pastýřů, protože zblízka uvidíme chov ovcí, dojení i zpracování ovčího mléka tradičním ručním způsobem. Všechny výrobky zde také budeme moci ochutnat a zakoupit. Návrat do Brna ve večerních hodinách, následně do Prahy a Plzně.
Cena zahrnuje
3 noci se snídaní v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), dopravu autobusem, 1 večeři, 1 oběd na salaši, průvodce
Cena nezahrnuje
pobytová taxa v hotelu cca 5 EUR/os./pobyt, komplexní pojištění
Minimální výměna na vstupy
50 EUR.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.