STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Dobrodružství se šejkem z Abú Dhabí s českým průvodcem

Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Dobrodružství se šejkem z Abú Dhabí s českým průvodcem

Neoficiální popis ubytování

Popis hotelu

K dispozici pro hosty

V hotelu se nachází restaurace, bar a recepce.

Ubytování

Hotely se standardem odpovídajícím *** v hodnocení organizátora (celkem 7 započatých hotelových nocí).

Apartmány: vybavené koupelnou s WC, klimatizací, často TV.

Strava: snídaně a za příplatek večeře (v uvedené dny, obvykle v hotelových restauracích); nápoje k večeři za příplatek.

.


Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery klimatizovaným autokarem nebo autobusem, ubytování v hotelech dle programu (7 nocí), stravování: snídaně; služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta během poznávací části, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).


Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, rezervační poplatky, služby místních průvodců, spropitné a systém Tour Guide - ve výši cca 270 USD/os. (povinný poplatek placený průvodci), fakultativní výlety uvedené v programu; pobytovou taxu v Abu Dhabi (cca 20 USD/pokoj/poznávací část - platí se v hotelu) a při výběru druhého týdne pobytu (taxa a záloha) - výše pobytové taxy a zálohy závisí na hotelu; další osobní výdaje

V emirátech (při prodloužení zájezdu v pobytové části) se platí pobytová taxa na místě: ve 3* hotelech cca 10 AED/pokoj/noc, ve 4* hotelech cca 15 AED/pokoj/noc, v 5* hotelech cca 20 AED/pokoj/noc.


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Název zájezdu v polském jazyce: Przygoda z szejkiem z Abu Dhabi

Program

Dubaj - nejdražší stavby světa • Burj Khalifa - nejvyšší mrakodrap na světě • Abú Dhabí - impozantní mešita šejka Zayeda a prezidentský palác Qasr Al Watan • Indický oceán

Den 1
Sraz u stanoviště CK 2 nebo 3 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Abu Dhabi. Po příletu celní a pasové odbavení. Transfer do hotelu v Abú Dhabí (nebo okolí). Ubytování a přenocování. Tento den není v hotelu večeře.


Den 2
Po snídani přejezd do Abú Dhabí, hlavního města Spojených arabských emirátů. Během prohlídky navštívíme důležité místo tohoto města - mistrovské dílo islámské architektury, Velkou mešitu šejka Zayeda, lesknoucí se bílým mramorem a třpytící se barvami drahých kamenů. Následně přejezd do přepychového prezidentského paláce Qasr Al Watan, který je odrazem emirátského bohatství a zároveň poctou arabskému dědictví. Během projížďky promenádou Corniche budeme míjet nádherné zahrady a velkolepé mrakodrapy stojící v místě, kde se ještě před půl stoletím žilo ve stanech. Navštívíme také slavný trh s datlemi ležící ve východní části ostrova. Poté zastavíme u slavného Louvre Abu Dhabi - největšího muzea na Arabském poloostrově, jehož kopule okouzluje odvážným řešením a lehkostí konstrukce. (Trasa cca 300 km)
Upozornění: Qasr al Watan je oficiálním palácem prezidenta Spojených arabských emirátů. To znamená, že někdy z důvodů, které kancelář nemůže ovlivnit, může být návštěvníkům nedostupný. V tomto případě nabízíme návštěvu jiného objektu.
Odpoledne volný čas; pro zájemce doporučujeme půldenní výlet na pouštní safari (6místnými terénními vozidly s pohonem všech 4 kol). V rámci safari mimo jiné: projížďka vozidly po dunách, projížďka na velbloudech, tetování hennou, ukázka břišních tanců, večeře s grilovanými pokrmy. Cena cca 90 USD/os. Večer návrat do hotelu v Abu Dhabi (nebo okolí), přenocování. Tento den není v hotelu večeře. (Trasa cca 100 km)


Den 3
Po snídani návštěva dalších části Abú Dhabí - začneme speciálním druhem sokolí nemocnice. Tento pták je symbolem mnoha zemí Perského zálivu a v minulosti byl také využíván k lovu. Během návštěvy se seznámíme s léčebnými postupy a pomocí, která je těmto důstojným ptákům poskytována. Následně přejezd k Etihad Tower - z vyhlídkové terasy lze obdivovat panorama hlavního města SAE. Poté zastavíme na ostrově Yas Island, kde byla postavena závodní dráha F1, a nakonec zastavíme v Masdar City - což je unikátní projekt čtvrti budoucnosti vybudované podle vzorů zelené energie. Ve čtvrti je minimalizována doprava, energie se získává z obnovitelných zdrojů a recykluje se voda. Odpoledne možnost fakultativního výletu do Emirates Palace - palác nám otevře své brány. Během procházky budeme moci navštívit veřejné části hotelu a na závěr si v hotelové kavárně vypijeme "zlaté cappuccino" ochucené pravými zlatými vločkami. Ke kávě sladké občerstvení. (Cena cca 70 USD)
Večer návrat do hotelu v Abú Dhabí nebo okolí k přenocování (fakultativně večeře v hotelu). (Trasa cca 100 km)


Den 4
Po snídani prohlídka nových čtvrtí Dubaje. Navštívíme Marinu - čtvrť s nejvyššími apartmány na světě. Pro zájemce možnost plavby jachtou kanály mezi mrakodrapy - nejlepší možnost obdivování této čtvrti (za poplatek cca 30 USD/os.). Následně přejedeme na slavné souostroví uměle vytvořených ostrovů ve tvaru palmy - Palm Jumeirah, na jehož konci se nachází luxusní hotel Atlantis. Navštívíme v něm obrovské akvárium "Lost Chambers", ve kterém žije cca 65000 zvířat. Na pevninu se vrátíme magnetickým vláčkem Mono Rail, z něhož lze dobře vidět panorama ostrova "Palm Jumeirah" a jeho budovy. Během přestávky v Nakheel Mall (fakultativně) možnost výjezdu na vyhlídkové místo "The View" odkud lze perfektně vidět ostrov ve tvaru palmy a nedalekou čtvrť mrakodrapů - Marinu (cena cca 45 USD). Navštívíme také komplex Madinat Jumeirah, nazývaný "dubajskými Benátkami", odkud lze vyfotografovat jednu z nejznámějších ikon města - hotel Burj Al Arab připomínající svým tvarem lodní plachtu. Následně přejezd do finanční čtvrti Dubaje. Navštívíme největší nákupní centrum světa - Dubai Mall, ve kterém se projdeme kolem největších atrakcí, mimo jiné: akvária, kluziště, vodopádu s můstky. Vyjedeme také na vyhlídkovou terasu nejvyššího mrakodrapu na světě - Burj Kalifa (fakultativně, za poplatek cca 70 USD). Večer návrat do hotelu v Abu Dhabi (nebo okolí), přenocování. Fakultativně večeře v hotelu. (Trasa cca 300 km)


Den 5
Po snídani přejezd do města Al Ajn - krásné zelené oázy uprostřed pouště, ze které pocházel první prezident Spojených arabských emirátů, šejk Zayyed. Během prohlídky města uvidíme přírodní oázu datlovníků a navštívíme velbloudí trh. Navštívíme také místa spojená se zakladatelem SAE - Al Ain Palace, Qasr Al Muwaji a pevnost Al Jahili. Přejezd do hotelu v emirátu Fudžajra přes emiráty Šardžá a Rás al-Chajma, ubytování (město Al Aqah nebo Al Faqeet). Večeře (fakultativně) a přenocování. (Trasa cca 250 km)


Den 6
Po snídani se vydáme na krátký výlet podél pobřeží Indického oceánu. Zastavíme u nejstarší mešity v zemi Al Badiyah. Následně dorazíme do města Chor Fakkan, které úřady Emirátů plánují proměnit ve svou hlavní turistickou atrakci. Prohlédneme si amfiteátr odkazující na římskou architekturu, podíváme se i na místní promenádu, podél které vede krásný park. Následně dojedeme do města Fudžajra, ve kterém uvidíme pevnost na vrcholu skály a také mešitu šejka Zayeda, postavenou podle vzoru chrámu Hagia Sopia. Zastavíme také u přehrady Rafiha Dam - přehrady, která vytvořila oázu zeleně mezi pohořím Hajar. Návrat do hotelu na večeři (fakultativně) a přenocování. (Trasa cca 100 km)

Den 7
Snídaně v hotelu, volný čas ke koupání a opalování na pláži ve Fudžajře (v jednom ze sedmi emirátů, který se nachází v Indickém oceánu). Pro zájemce možnost využití fakultativního výletu - plavby podél ománského poloostrova Musandam (cena cca 100 USD/os.). Přenocování v hotelu ve Fudžajře, večeře (fakultativně).


Den 8
Vystěhování z hotelu (odhlášení z hotelu do 10:00 hodiny) a transfer na letiště v Abu Dhabi. Odlet do Polska.
Pro klienty, kteří si prodloužili pobyt - transfer do vybraného hotelu. V závislosti na hodině odletu snídaně v hotelu (nebo balíček na cestu). Odlet do Polska.

Pro zájemce existuje za příplatek možnost prodloužit svou dovolenou o týdenní pobyt v hotelech ve Spojených arabských emirátech. Popisy hotelů v sekci "Pobyt ve Spojených arabských emirátech" a v rezervačním systému.


Upozornění k programu
- Program je rámcový. Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
- Časy odletů/návratů se mohou změnit. Prosíme o ověření hodin před odletem na R.pl/rozklady.
- Nejlépe směnitelnou měnou na místě je americký dolar (USD). Akceptovány jsou bankovky vydané po roku 2006.
- Elektrické zásuvky ve většině hotelů vyžadují adaptér (k dispozici na recepci, lze také zakoupit v místních obchodech, cca 5 USD).
- Při vstupu do některých objektů je vyžadováno odpovídající oblečení: dlouhé kalhoty, košile s krátkým rukávem (s límečkem) a plné boty pro muže a pro ženy dlouhé sukně (ke kotníkům), halenky zakrývající ruce (k zápěstí) a šátky jako pokrývky hlavy.
- Vzhledem ke specifické náboženské kultuře země, zejména v období svátků (místní státní a náboženské svátky, např. Ramadán 10.3.-8.4.2024) se může změnit organizace poznávací a pobytové části (např. pořadí prohlídek, otevírací hodiny muzejních objektů a chrámů, hodiny servírování pokrmů a jejich složení).
- Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů a průvodců.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Při vstupu do mešity Sheikha Zayeda v Abu Dhabi - je nutností mít oblečení, které zakrývá celé tělo, oblečení nesmí být těsné, průhledné ani proti světlu, nejlépe bez jakýchkoliv vzorů, potisků. Bílá barva bez ohledu na odstín a texturu materiálu je považována za průhlednou a nepřijatelnou. Při vstupu do mešity nesmí být viditelné tetování nebo známky náboženské příslušnosti k jiné než islámské tradici. Ženy musí mít povinně zakryté vlasy. Není možno si půjčit vhodné oblečení, ale pouze zakoupit za cenu cca 20-30 USD. Obuv není podstatná, protože do mešity se vchází bosky nebo v ponožkách.


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Víza - informace pro prodejce

Spojené arabské emiráty zrušily s platností od 7. května 2015 vízovou povinnost pro obyvatele České republiky. Tato dohoda se vztahuje na krátkodobé pobyty. Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.