STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Kouzlo Perského zálivu

Spojené arabské emiráty

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Kouzlo Perského zálivu

Neoficiální popis ubytování

Popis zájezdu
 • Dress code Abu Dhabi, Sharjah- dlouhé rukávy a dlouhé kalhoty nebo sukně, do mešity šátek pro ženy.
 • V rámci jednoho dne mohou být jednotlivé zastávky a prohlídky v odlišném pořadí v závislosti na dopravní situaci.
 • Možné příplatky:
 • fakultativní výlet Dhow cruise s večeří 1.700,- Kč /osoba (cena při min.10ti účastnících)
 • All Inclusive Ras Al Khaimah 5.400,- Kč / osoba
 • Zip line - bude upřesněno
 • v rámci jednoho dne mohou být jednotlivé zastávky a prohlídky v odlišném pořadí v závislosti na dopravní situaci.

Program zájezdu:

1. den Praha -Dubaj
Sraz na Letišti Václava Havla v Praze, odbavení a odlet do Spojených arabských emirátů. Přílet, transfer do hotelu, nocleh v Dubaji.

2. den Dubaj
Po snídani se vydáte na celodenní prohlídku Dubaje. Vaše cesta povede do historické části města, kde navštívíte čtvrti Al Fahidi a Deiru, ve které se nachází nejznámější trh se zlatem tzv. Golden souk. Během vaší cesty uvidíte sídlo místního šejka Zabeel Palace a fotogenickou rozhlednu Dubai Frame. Pojedete kolem Jumeirah Beach residence, která je nejprestižnější adresou ve městě. Následuje foto-zastávka u sedmihvězdičkového hotelu Burj Al Arab na pláži Jumeirah. V komplexu hotelu Madinat Jumeirah, kde se snoubí vodní kanály s arabskou architekturou, navštívíte Madinat Souk (moderní tržiště) a vychutnáte si neobyčejné výhledy na Burj Al Arab. Dále se vydáte na The point of view, místo, odkud je nádherný pohled na nejznámější umělý ostrov The Palm s ikonickým hotelem Atlantis. Podél pobřeží se přesunete do čtvrti Dubai Marina, kosmopolitní částí města, která se nachází kolem uměle vytvořeného kanálu. V této oblasti nemůžete vynechat foto-zastávku u mrakodrapu Cayan tower a umělý ostrov Bluewaters s největším vyhlídkovým kolem světa - Dubai Ain. Během prohlídky Dubaje se podíváte do obchodního domu Mall of the Emirates, jehož součástí je umělý Ski areál. Následuje cesta k Dubai Mall, nejrozlehlejšímu obchodnímu domu. Z Dubai Mall projdete kolem zpívající fontány přímo k nejvyšší budově světa Burj Kalifa, kde se ze 124 patra pokocháte pohledem na pulsující metropoli. Následuje přesun do vašeho hotelu a nocleh v Dubaji. Večer možnost fakultativního výletu lodí "Dhow cruise" v oblasti Marina s večeří.

3. den Dubaj - Abu Dhabi
Snídaně, transfer podél pobřeží do hlavního města Spojených arabských emirátů a také do nejbohatšího emirátu Abu Dhabi. Po cestě projedete kolem největšího uměle vytvořeného přístavu Jabel Ali. První zastávkou na fotografování bude Yas Island, na kterém se nachází ikonický Ferrari World. Dále budete směřovat do samého centra metropole, pobřežní promenády tzv. Cornish, kolem které se nachází nejvyšší mrakodrapy Abu Dhabi. Přesunete se do Heritage Village, která Vám přiblíží místní tradice a historii. Po obědě budete mít zastávku u hotelu Emirates Palace, připomínající palác z Tisíce a jedné noci. Navštívíte nádherný Qast Al Watan stále sloužící jako prezidentský palác. Poté si prohlédnete úchvatnou mešitu Sheik Zayed, která je třetí nejrozsáhlejší mešitou na světě. Pro vstup do mešity je zapotřebí dodržet předepsaný dress code. Následuje přesun do hotelu v Abu Dhabi, ubytování večeře a nocleh.

4. den Abu Dhabi - Al Ain
Snídaně, následuje odjezd do charismatického pouštního města Al Ain, známého jako zastávka karavan uprostřed rozlehlé pouště. Al Ain je nazýváno také jako město zahrad. Je druhým největším městem emirátu Abu Dhabi a narodil se zde první prezident Sheik Zhayed. Al Ain je zapsán jako památka světového dědictví UNESCO. Podíváte se do zahrad Hili Gardens s archeologickými artefakty, seznámíte se s unikátním zavlažovacím systémem "Falaj". Místní tradice vám budou představeny v Al Ain National Muzeum. Po obědě budete hosty královské rodiny v pevnosti Al Ain Palace Museum, která bývala domovem oblíbeného vládce Sheikha Zayeda. Navštívíte nejznámější trh s velbloudy, tzv. Camel market a vyjedete na horu Jabel Hagfeet, odkud je fantastický pohled na pouštní město a jeho okolí. Následuje ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

5. den Al Ain - Sharjah - Ajman- Ras Al Khaimah
Po snídani pojedete do emirátu Sharjah, který byl označen za kulturní centrum islámského světa (UNESCO). Projedete městem, kde se nachází rozlehlá universita, muzea a galerie. Sharjah je také živé město plné barevných tržišť. Prohlídnete si vyhlášený Souq Al Markazi s nejlepšími zlatnictvími ve městě, zastavíte se na živém tržišti s čerstvou zeleninou a rybami. V Muzeu Islámské Civilizace se dozvíte, proč byla právě Sharjah zvolena za hlavní město islámské kultury. Poté budete pokračovat podél pobřeží do emirátu Ajman, kde navštívíte pevnost Ajman Fort. Dále projedete přes emirát Um Al Quain do emirátu Ras Al Khaimah. Zde budete ubytováni přímo u pláže na uměle vytvořeném ostrově Marjan Island. Následuje pobyt, večeře a nocleh v hotelu.

6. den Ras Al Khaimah
Snídaně, pobyt v hotelovém resortu u pláže s možností koupání, v odpoledních hodinách transfer do beduínského tábora, kde si užijete jízdu džípy po písečných dunách při západu slunce. Následuje večeře formou barbeque provázená místním folklórem. Svůj zážitek můžete individuálně obohatit kouřením vodní dýmky, jízdou na velbloudu nebo malováním henou. Transfer zpět do hotelu, nocleh.

7. den Ras Al Khaimah
Snídaně, pobyt v hotelovém resortu u pláže s možností koupání, případně možnost fakultativních aktivit, například nejdelší zip line na světě (v případě zájmu doporučuji objednat předem).

8. den odlet z Dubaje
Odhlášení z hotelu, brzký ranní transfer na letiště, odbavení, odlet do Prahy.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

 • leteckou přepravu Praha - Dubaj - Praha
 • letištní a palivové poplatky
 • 7x nocleh v hotelu 3-4* se snídaní
 • 5 x večeře
 • 2 x (3. a 4. den programu) oběd v lokální restauraci
 • veškeré privátní transfery během okruhu
 • všechny prohlídky a vstupy dle programu
 • služby česky hovořícího průvodce (min. 12 osob)

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

 • spropitné a pobytová taxa cca 90,- USD
 • fakultativní služby
 • cestovní pojištění a připojištění storna

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.