STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Prodloužený víkend v New Yorku s návštěvou Washingtonu

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Prodloužený víkend v New Yorku s návštěvou Washingtonu

Neoficiální popis ubytování

Program zájezdu
1. den: Odlet z Prahy do New Yorku. Transfer do hotelu, ubytování. Při dobrých časových možnostech individuální návštěva některého ze zajímavých míst. 2. den: Dopoledne plavba na Liberty Island se světoznámou sochou Svobody a také ostrov Ellis Island s muzeem emigrace, jenž se stal symbolickým milníkem pro miliony přistěhovalců.  Pak, už suchou nohou – případně metrem, procházka po jižním Manhattanu a jeho nejznámějších místech např. finanční čtvrť Wall Street s vlivnou burzou cenných papírů, novogotický kostel Trinity Church obklopený hradbou výškových budov, rušnou Čínskou a také Italskou čtvrť či noblesní SoHo (South of Houston), která je největší čtvrtí litinových fasád na světě. Z terasy mrakodrapu Empire State Building (381 m) si v podvečer vychutnáme zvolna se rozsvěcující město. 3. den: Prohlídka oblastí v okolí Central Parku, Times Square. Navštívíme (podle možností  prohlídka) Rockefellerovo centrum, divadelní čtvrť a obchody na Páté Avenue. Večer rozzářené náměstí Times Square, všeobecně považované za místo, kde bije srdce New Yorku, nabízí ideální příležitost vstřebat jedinečnou atmosféru města. 4. den: Časně ráno odjezd do Washingtonu, hlavního města USA. Po příjezdu pěší prohlídka po nejznámějších atraktivitách města – Bílý dům, sídlo senátu a kongresu Kapitol. Lincolnův a Jeffersonův památník. Večer návrat do New Yorku. 5. den: Volný program, během odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy. 6. den: Přílet do Prahy.
Fakultativní služby
přípl. za jednolůžkový pokoj 14 990 Kč
Informace
Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 12 osob. Prohlídka New Yorku a Washingtonu je zpravidla pěšky a metrem. Autorizaci si zajistěte nejpozději tři dny před cestou; platí dva roky. Občané, kteří od března 2011 cestovali do Iránu, Iráku, Sýrie, Súdánu, Jemenu, Líbye, Somálska a po 12.01.2021 na Kubu, nemohou o ESTA registraci žádat a musí požádat o turistické vízum. Od 12.5.2023 se ruší povinnost být očkovaný proti COVID-19. Negativní test se stále doporučuje, povinný ale není.
Cena zahrnuje
leteckou přepravu Praha – New York a zpět vč. letištních tax
4 noclehy v hotelu *** v New Yorku se snídaní
transfery z/na letiště
lodní výlet k soše Svobody a na ostrov Ellis
autokarový výlet do Washingtonu
služby českého průvodce
pojištění dle zák. č. 159/99Sb.

Cena nezahrnuje: spropitné splatné na místě cca. 15-20 USD, vstupy cca. 120 USD, jízdné metrem cca. 3 USD / jedna cesta, vstupní autorizaci do USA (na vyžádání zajistíme)

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.