STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Uzbekistán - Velký okruh

Uzbekistán, Uzbekistán

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Uzbekistán - Velký okruh

Neoficiální popis ubytování

Speciální nabídka:
Nechcete si připlácet jednolůžkový pokoj? Zavolejte a najdeme Vám dvojici do pokoje.
Minimální obsazenost:
10 osob.
Informace o zájezdu:
TAŠKENT - SAMARKAND - BUCHARA - CHIVA - MĚSTA Z POHÁDEK TISÍCE A JEDNÉ NOCI

• bohatý program, folklorní večer
• vstupy dle programu v ceně
• polopenze + 1x oběd
• česky hovořící průvodce
Program zájezdu:

1. DEN: Praha - Taškent

Odlet v odpoledních/večerních hodinách z Prahy do Taškentu. Let s přestupem v Istanbulu.

2. DEN: Taškent - Chimgan - Samarkand

Přílet do Taškentu kolem poledne. Odjezd do horské oblasti Chimganu k největší vodní ploše (přehradě). Odsud transfer do Samarkandu. Cestou krátké zastávky na vesnických trzích. Oběd/večeře po cestě. Nocleh v hotelu.

3. DEN: Samarkand

Po snídani celodenní prohlídka Samarkandu: náměstí Registan (náměstí tří mešit), mauzoleum Gur Amir, návštěva mešity Bibi-Khanum, bazar na hedvábné stezce, observatoř Ulug Bega, archeologické muzeum a nekropole Shakhi-Zinda. Večeře v krásném uzbeckém domě. Nocleh v hotelu.

Fakultativně návštěva divadla (cca 15-20 USD).

4. DEN: Samarkand - Buchara

Odjezd (vlakem) do Buchary. Půldenní prohlídka města: Architektonický komplex Poi Kalon s mešitou a minaretem Kalon, mešitou Mir-i-Araba, pevnost Ark - bývalá rezidence emírů Buchary, mešita Bolo-Hauz. Návštěva paláce Nadir Divan Begi s folklorním představením. Večeře na stejném místě, nocleh v hotelu.

5. DEN: Buchara

Prohlídka Buchary - Mauzoleum Ismaila Samanida, Mauzoleum Chashma-Ayub. Odpoledne obchodní kupole centra klenotníků Toki Zargaron, architektonický komplex Kosh-madrasa s medresou Ulugbek a Abdul-Aziz chána, obchodní kupole Toki Telpak, mešita Magoki Attori, obchodní kupole směnárníků Toki Sarrafon, architektonický komplex Laybi-Hauz s medresou Nadir Divan Begi a medresou Kukeldash. Při dostatku času a zájmu skupiny, možnost návštěvy farmy v okolí Buchary. Večeře v tradiční restauraci. Nocleh v hotelu.

6. DEN: Buchara - Chiva

Po snídani odjezd do Urgenče přes poušť Kyzylkum. Cestou několik zastávek na zajímavých místech pouště a na břehu řeky Amudarji. Přestávka na oběd formou pikniku. Příjezd do Chivy, ubytování v hotelu. Večeře v tradiční restauraci, nocleh v hotelu.

7. DEN: Chiva

Po snídani prohlídka Chivy (památka UNESCO). Návštěva Ichan Kala: minaret Kalta Minor, pevnost Kunya Ark, medresa Rakhim Khan, mauzoleum Pakhlavan Makhmud, minaret a muzeum Islam Khoja, páteční mešita a palác Tač-chauli. Nocleh v hotelu.

8. DEN: Chiva - Chórezm - Urgenč - Taškent

Po snídani výlet k archeologickým památkám starověkého Chórezmu, kde navštívíte starověké sídliště Toprak-Kala, které bylo hlavní město Chórezmu. Dále se podíváme na Ayaz-Kala - jednu z největších pevností (2. století n. l.) a pevnost Kysyk-Kala do Kushan-Afrigidní z období antické historie. Poté následuje transfer do Urgenče, přímo na letiště k odletu do Taškentu. Nocleh v hotelu.

9. DEN: Taškent

Po snídani okružní jízda Taškentem: Divadelní náměstí, Khast Imam Komplex, tržnice Chorsu, řemeslnické dílny a velmi krásné stanice metra. Pozdní oběd nebo večeře, poté volno. Pozdně večerní transfer na letiště.

10. DEN: Taškent - Praha

V brzkých ranních hodinách odlet zpět do Prahy.

Cena zahrnuje:
letenku Praha - Taškent - Praha (do ceny letenky 14 000 Kč, 1 přestup), přelet Urgenč - Taškent, 7x ubytování ve dvoulůžkových pokojích v hotelích 2-3*** nebo penzionech, snídaně a večeře dle programu, 1x oběd formou pikniku, všechny transfery po cestě klimatizovaným autobusem a vlakem, česky hovořícího průvodce, vstupy do objektů s místním průvodcem, folklorní večer v Buchaře, pojištění CK dle zákona č. 159/1999.
Cena nezahrnuje:

komplexní cestovní pojištění (balíček A60 Pandemic 130 Kč/os./den), osobní výdaje, spropitné, fakultativní vstupy.

Minimální počet účastníků:
8 osob, CK si vyhrazuje právo na změnu programu

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.