STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Fit týden pro zdraví v Ensana Health Spa hotel Pacifik****

Česká republika, Slavkovský les, Mariánské Lázne

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Fit týden pro zdraví v Ensana Health Spa hotel Pacifik****

Neoficiální popis ubytování

Poloha

Mariánské Lázně tvoří spolu s městy Karlovy Vary a Františkovy Lázně proslulý západočeský lázeňský trojúhelník, kam jezdí upevňovat svoje zdraví desetitisíce pacientů z nejrůznějších končin světa. Dějiny města jsou poměrně mladé - ještě před cca 250 lety zde převládaly neprostupné bažiny, porostlé hustým lesem. Zásluhy o založení lázní připadají klášteru v Teplé, na jejichž území zdejší zřídla po staletí ležela. R. 1766 se poprvé uvádějí jména tří pramenů - Ambrožova, Křížového a Mariina, s názvem Marienbad - Mariánské Lázně se poprvé setkáváme r. 1788. Zlatým věkem Mariánských Lázní byla druhá polovina 19.století, kdy do lázní přijížděl bezpočet korunovaných hlav i slavných osobností. Snad nejznámější z nich byl anglický král Eduard VII., který zde od r. 1897 pobýval celkem devětkrát - sešel se zde i s císařem Františkem Josefem I. Dále zde pobývali a léčili se mj. J.W.Goethe (zde údajně poprvé potkal svoji poslední lásku Ulriku), I.S.Turgeněv, N.V.Gogol, I.A.Gončarov, F.Chopin, R.Wagner, M.Twain, S.Freud, F.Kafka, J.Strauss i T.A.Edison. Mariánské Lázně vrátí zdraví a poskytnou odpočinek i Vám!

Secesní hotel Pacifik byl postaven teprve na počátku 20. století (1905), prošel výraznou rekonstrukcí a modernizací, což ovšem neubralo nic na jeho historickém kouzlu. Patří mezi historické skvosty města Mariánské Lázně. Hotel je skvěle situován v docházkové vzdálenosti od slavné kolonády (400 metrů), a v blízkosti Lesního pramene, Karolinina pramene, památníku Frederika Chopina. Hotel má vlastní minerální pramen, vyvěrající v hotelu a který se používá na ozdravné pobyty.

Ubytovaní

prostorné klimatizované dvoulůžkové pokoje s možností přistýlek se sociálním zařízením, TV, telefonem, Wi-Fi, minibarem, trezorem, fénem, županem a pantoflemi. Balkón na vyžádání.

Stravování

: polopenze formou bufetových stolů.

Vybavení

recepce, klimatizace, restaurace s akváriem a krásným výhledem, lobby bar, salonek Captain´s James Cook s konferenčním vybavením, dětský koutek, parkoviště, půjčování kol, aut. Celý hotel má bezbariérový přístup.

Cena zahrnuje

7dní/6nocí ubytování, uvítací nápoj, polopenzi formou bufetu, Wi-Fi, lékařské vstupní a závěrečné vyšetření, 1x klasickou masáž částečnou, 1x minerální koupel s přírodním CO2, 1x suchou plynovou lázeň CO2, 2x parafínový zábal, volný vstup do hotelového bazénu, volný vstup do fitness, Marienbad kartu výhod, 20% slevu na další lázeňské, wellness a beauty procedury zakoupené v hotelu. Děti do 12 let bez procedury.

Cena nezahrnuje

lázeňskou taxu Kč 21/noc od 18 let - platba na místě, příplatky za balkon.

Ostatní

Dominantou města je Zpívající fontána, která je v provozu od května do října, ve večerních hodinách s osvětlením.

Město obklopují lesy s velkým počtem vyhlídek a turistických tras a také geologický park.

Park Boheminium s naučně poznávacím okruhem s dokonalými maketami významných stavebních a technických památek České republiky kam se můžete nechat vyvézt kabinkovou lanovkou.

Přírodní park u Prelátova pramene s vyžitím hlavně pro děti.

Nedaleko města najdeme přírodní rezervaci Smraďoch s Farskou kyselkou a také je zde Kladská s naučnou stezkou, která vede kolem rašelinového jezera.

Ve vzdálenosti do 30Km od města naleznete:

Premonstrátský klášter Teplá s nejstarší knihovnou v Evropě.

Zámek Kynžvart, kde žil rod Metternichů.

Zámek a hrad Bečov, kde je vystaven relikviář svatého Maura.

Starobylé město Loket s hradem, který obtéká řeka Ohře.

Město Cheb s hradem, starobylým centrem a zvláštním domem zvaný Špalíček.

Františkovy Lázně s aqaparkem, nedalekým motýlím domem a přírodním rašeliništěm Soos.

Chodová Planá je zajímavá rodinným pivovarem Chodovar a restaurací Ve Skále.

Jasan pana Šolce s kapličkou, která byla vysvěcena 4.4.-2016 farářem Řehořem. Jasan s kapličkou naleznete v Chodovské Huti a cestou můžete navštívit židovský hřbitov a rozhlednu na Panském vrchu s nádherným výhledem.

Parkování

kryté placené cca 300 metrů od hotelu - Kč 120/den.

Domácí mazlíčci

jsou vítáni - poplatek Kč 300/noc - na místě.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.