FARAON 5
Egypt, Hurghada a okolí
Recenze
Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.
O hotelu
FARAON 5
Neoficiální popis ubytování
Informace o hotelu
Hurghada - Káhira - Alexandrie - Káhira - Luxor - Karnak - Údolí králů - Edfu - Kom Ombo - Asuán - Philae - Asuán - HurghadaProgram zájezdu
1. den: Česká republika - Hurghada
Odlet z České republiky, přílet do Hurghady, transfer do hotelu, ubytování.
2. den: Hurghada
Volný den u Rudého moře.
3. den: Hurghada - Káhira
Po snídani odjezd do Káhiry, po příjezdu ubytování v hotelu, možnost fakultativně navštívit působivý program "Sound and Light" v areálu Velkých pyramid v Gíze, večeře a nocleh v hotelu.
4. den: Káhira - Alexandrie
Po snídani odjezd do Alexandrie, města založeného v roce 331 př. n. l. Alexandrem Velikým. Navštívíte zde pevnost Citadel Qaitbay, která se nachází na východě ostrova Pharos, byla postavena v roce 1480 na místě slavného majáku, který patřil mezi Sedm starověkých divů světa. Maják byl 110 m vysoký a na jeho vrcholku se nepřetržitě udržoval oheň viditelný i ze vzdálenosti 50 km. Po velkém zemětřesení ve 14. stol. byl zcela zničen. Kromě ohromujícího výhledu, kde máte Alexandrii jako na dlani, zde bylo vybudováno námořnické muzeum. Dalším navštíveným místem bude Pompeiův sloup, žulový monument měřící 25 m s obvodem 9 m, který byl postaven císaři Diokleciánovi. Pokračujete návštěvou Římského amfiteátru, který je egyptským unikátem. Toto půlkruhové divadlo má 13 řad a bylo schopno pojmout až 800 diváků a je ve velmi zachovalém stavu. Další unikátní památkou na programu jsou katakomby, které patří mezi největší známé římské pohřebiště v Egyptě. Jedná se o třípatrový komplex pohřebních komor a hrobů vytesaných do skály. Následuje návštěva slavného paláce Montazah s jedinečnými královskými botanickými zahradami. Poslední zastávka je u Alexandrijské knihovny, nejslavnější a největší knihovny starověku, která se stala dominantou celé Alexanrdie. Původní knihovna byla založena v roce 283 př. n. l. a jako jediná byla otevřena vědcům a akademikům z celého světa. Následuje návrat do Káhiry. Oběd v Alexandrii, večeře a nocleh v hotelu.
5. den: Káhira
Po snídani začnete prohlídkou Egyptského muzea, které uchovává více než 120 tisíc starověkých exponátů a egyptských artefaktů, je tak největší institucí svého druhu na světě. Základy této jedinečné kolekce položil francouzský archeolog Auguste Mariette v roce 1858, kterému se podařilo nashromáždit první sbírku egyptských artefaktů, nalezených během výzkumů v Edfu, Denaře, Luxoru či Karnaku. Svou vlastní budovu muzeum však získalo až v roce 1902, kde se nachází dodnes. Další cesta vede do Gízy k nejznámějším a nejnavštěvovanějším pyramidám v Egyptě. Nejstarší a největší je Cheopsova (nebo také Chufuvova) pyramida, která je jedním ze sedmi divů světa. Poblíž jsou vidět tři malé pyramidy manželek. Uprostřed je umístěna Chefrenova (Rachefova) pyramida, která je zajímavá tím, že na její špičce zůstala část původního vápencového obložení. Nejmenší z pyramid je Mykerinova (Menkaureova), její zvláštností je, že byla obložena růžovou žulou, což byl v té době velmi drahý materiál a těžil se v okolí Asuánu. Návštěvu zakončíte u dominantní sochy Sfingy, která byla vytesána z jednoho kusu kamene a působí jako strážce Gízy. Socha zobrazuje záhadné stvoření s tělem lva a lidskou tváří. Poté budete mít možnost navštívit výrobnu papyru, kde uvidíte jeho tradiční zpracování. Po prohlídkách ve večerních hodinách transfer na nádraží a odjezd vlakem do Luxoru. Oběd v Káhiře, večeře a nocleh ve vlaku.
6. den: Luxor
Den začíná v Luxoru, který byl ve středověku známý jako Théby, hlavní město Egypta v období Nové říše a slavné město boha Amon-Rea ("krále bohů"). Město bylo starověkými Egypťany nazýváno Veset nebo také "Ta Ipet", což znamená "Svatyně". V pozdější době ho Řekové přejmenovali na Théby. Současný název Luxor pochází z arabského názvu al-Uksur (v překladu "Město paláců"). Po příjezdu do Luxoru Vás čeká oběd na lodi. V odpoledních hodinách následuje prohlídka východního břehu Nilu - chrámové komplexy v Karnaku a Luxoru. Večeře a nocleh na lodi.
7. den: Luxor - Údolí králů
Po snídani navštívíte Údolí králů, které v dobách starověkého Egypta sloužilo jako pohřebiště faraonů a mocných šlechticů. Údolí králů je rovněž Araby nazýváno Bibán el-Mulúk "Brány králů", leží nedaleko Luxoru v hluboké severozápadně orientované rozsedlině ve vápencovém masivu Libyjského pohoří. Nachází se na západním břehu řeky Nil, v samotném srdci thébské nekropole. Údolí králů společně se zbytkem thébské nekropole bylo zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Následuje prohlídka chrámu královny Hatšepsut, která se nechávala vyobrazovat jako muž a byla druhou doloženou královnou Egypta. Další zastávkou boudou Memnonovy kolosy. Uprostřed obdělávaných polí se tyčí dva obří kamenné kolosy, stojící nad západním břehem Nilu, proti Karnaku a Luxoru. Za jejich zády se rozkládá skalnaté úbočí, v němž byly po staletí budovány slavné skalní hrobky thébského pohřebiště. Kolosální dvojčata zpodobňují jednu a též osobu - faraona Amenthotepa III, v ptolemaiovské době začali Řekové severní z obou kolosů považovat za podobu Memnona, velitele etiopského vojska. Následuje prohlídka dílny na výrobu alabastru. Dále bude pokračovat prohlídka do Údolí královen. V dobách starověkého Egypta zde byly pohřbívány manželky faraonů, také sloužilo jako pohřebiště pro prince a princezny z královské krve. Po obědě plavba lodí proti proudu Nilu, večeře a nocleh na lodi.
8. den: Edfu - Kom Ombo - Asuán
Tento den započne v Edfu, kde navštívíte chrám zasvěcený Horovi z Behdetu (Edfu), staroegyptskému bohu nebes, slunce a světla, též nazývanému božský vládce Egypta. Stavba započala v roce 237 př.n.l. a byla dokončena v roce 57 př.n.l. Tento gigantický chrám je složen z Prvního pylonu, Předního nádvoří, Hypostylových sálů, komnat za Druhým hypostylovým sálem (jinak také síň obětin), Vnější chodby (Chrámového ochozu). Chrám je zdoben reliéfy a nástěnnými malbami. Po obědě pokračuje plavba lodí do Kom Ombo, kde je plánována prohlídka chrámu zasvěcenému dvěma bohům: Horovi se sokolí hlavou a krokodýlímu bohovi Sobekovi. Díky dvojímu zasvěcení je chrám často nazýván "dvojitým chrámem". Následuje přesun do Asuánu. Večeře a nocleh na lodi.
9.den: Asuán - Philae - Asuán
Dopoledne je volný program, fakultativně možnost návštěvy skalních chrámů v Abu Simbel nebo Núbijské vesnice. Po návratu na loď oběd a v odpoledních hodinách následuje prohlídka chrámu ve Philae, který je zasvěcen bohyni Eset (Isis). Jedná se však o chrámový komplex a třebaže hlavní chrám byl zasvěcen Eset, nacházeli se v něm i další svatyně. Poté bude možnost si prohlédnout nedokončený obelisk královny Hatšepsut ve staroegyptském lomu. Další na programu je romantická projížďka felukou, ze které lze pozorovat nádherná panoramata Asuánu. Večeře, nocleh na lodi.
10. den: Asuán - Hurghada
Ráno volný program v Asuánu s možností fakultativních výletů. V dopoledních hodinách odjezd do oblasti Hurghady, ubytování v hotelu, večeře, nocleh.
11. den: Hurghada
Volný den u Rudého moře.
12. den: Hurghada - Česká republika
Snídaně, transfer z hotelu na letiště a odlet zpět do České republiky.
Upozornění: Změna programu vyhrazena. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu jsou 4 osoby.
V ceně zájezdu je zahrnuto: Letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků
ubytování a stravování dle programu (4 noci v hotelu v Hurghadě s All Inclusive, v případě okruhu 5* v 5* hotelu, 2 noci ve 4* hotelu v Káhiře s polopenzí, 4 noci s plnou penzí na lodi, 1 noc v lůžkovém vlaku s polopenzí),
možnost přikoupení si all inclusive na lodi
služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce
místní průvodce
transfery autobusem
prohlídky dle programu včetně vstupů
povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zák. č. 159/99 Sb.
V ceně zájezdu není zahrnuto: cestovní a covid pojištění,fakultativní služby
povinné bakšišné (nosiči zavazadel, personál lodi atd.) 33 USD/os./okruh.