STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Zlaté pobřeží

Recenze

Recenzi k hotelům mohou přidávat všichni zákazníci, kteří si u nás zakoupili zájezd. Po návratu z dovolené je jim zaslán odkaz na webovou stránku, kde mohou recenzi na hotel přidat.

Hodnocení hotelů probíhá formou 1 – 10, kdy 1 znamená nejmenší spokojenost a 10 naprostou spokojenost. Výsledné skóre je vypočítáno průměrem všech hodnocení. Recenze se zobrazují podle data přidání od nejnovější po nejstarší.

Hodnocení hotelů neověřujeme.

U textových recenzí upravujeme gramatické a pravopisné chyby, jejich sdělení a obsah ponecháváme beze změny.

V rámci zachování bezpečnosti na internetu nezobrazujeme recenze, které:

  • Obsahují osobní a citlivé údaje
  • Obsahují nadávky, sexuální, rasové, diskriminační a další amorální narážky
  • Obsahují nevhodný, propagační a podvodný obsah nebo spam
  • Obsahují informace, které nesouvisí s pobytem

Vzhledem k neustálé modernizaci hotelů a vylepšování služeb si vyhrazujeme právo nezobrazovat recenze starší 48 měsíců.

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Zlaté pobřeží

Neoficiální popis ubytování

Neoficiální právně nezávazný popis ubytování má pouze informativní charakter. Popis ubytování a rozsah služeb se může u jednotlivých cestovních kanceláří lišit.
Popis hotelu

Hotely 3*
Pokoje: komfortně zařízené dvoulůžkové pokoje s koupelnou (sprcha/vana, WC, ručníky).
Strava: v hotelových restauracích jsou servírovány snídaně a večeře podobné evropským, samozřejmě lze také objednat i regionální jídla.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program

Ghana - bouřlivá historie zlaté rudy • Národní park Kakum - procházka po visutých mostech • stepi, savany, vodopády • sloni, hroši, krokodýli - safari v Národním parku Mole • věžové domy v Togo • odpočinek u Guinejského zálivu

Den 1
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště CK. Přelet charterovým letadlem do Akkry (přes Paříž nebo Amsterdam). Transfer do hotelu, ubytování, večeře a přenocování. Časy odletů jsou orientační a mohou se změnit. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den 2
Po snídani navštívíme konzulát Toga za účelem získání víza (cena cca 63 EUR/os.). Následně prohlídka Akkry - hlavního města Ghany. Uvidíme: Nkrumahovo mauzoleum věnované prvnímu prezidentu nezávislé Ghany, Vítězný oblouk, hlavní tepny města a vládní budovy. Navštívíme místní bazar s rukodělnými výrobky. Následně doporučujeme krátkou procházku po čtvrti Jamestown, kde uvidíme, jak dnešní Akkru formovaly britské, holandské, skandinávské, africké a dokonce i brazilské vlivy. Po krátkém odpočinku v obchodě se starožitnostmi se vydáme do centra města. Čas na oběd a následně volný čas na hlavní nákupní ulici - Oxford Street. Návrat do hotelu, večeře a přenocování.

Den 3
Časně ráno odjezd směrem k Národnímu parku Kakum, jedinému parku v Africe s tzv. "canopy walkway" neboli mosty z lián (z filmů Indiana Jones), pověšenými téměř 40 metrů nad zemí! V parku žije 40 druhů savců, včetně slonů, antilop a levhartů. Procházka liánovými mosty bude trvat cca 1,5 - 2 hodiny. Následně přejezd do města Cape Coast. Město se nachází u Guinejského zálivu. Je na seznamu Světového dědictví UNESCO a jeho symbolem je majestátní hrad Cape Coast. Pobřeží Ghany objevili v 15. století Portugalci. Později jej rozvíjeli Holanďané, Švédové a Britové. Bylo to dávné místo obchodu s otroky a s obrovským množstvím zlata. Bohatství Ghany přitahovalo později mnoho Evropanů, kteří získali obrovské jmění. Vzniklo zde mnoho konfliktů, proto hrad a město, jako místo pro trhy, byly často předávány z ruky do ruky. Odhaduje se, že v 16. století až 35% obchodů se zlatem probíhalo na území dnešní Ghany. Po prohlídce krátký odpočinek u oceánu a následně přejezd do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 200 km)

Den 4
Časně ráno se vydáme na sever ke královskému Kumasi. Návštěva druhého největšího města Ghany, známého také jako zahradní město a jeho barevného rušného trhu. Je to hlavní město Ašantů - velkých obchodníků se zlatem, kmenových vládců, kteří vytvořili monarchii pokrývající území mimo oblast Ghany. Do dnešního dne byla kontinuita královské moci zachována, i když je již čistě reprezentativní. Symbolem vládce je "Zlatá stolička" - královský trůn Ašantů. Král je držitelem titulu "Kumasehene", čili vládce města Kumasi. Během prohlídky města navštívíme bývalý královský palác, který je nyní historickým muzeem Ašantů a centrem lidové kultury, kde navštívíme etnografické muzeum. Večeře a přenocování v hotelu. (Trasa cca 350 km). Tento den možnost realizace části přejezdu ve směru Národního parku Mole.

Den 5
Snídaně. Časně ráno odjezd z Kumasi směrem k Národnímu parku Mole, jež je znám velkým výskytem slonů. Kromě slonů zde žijí hroši, buvoli, zebry, hyeny, bušboky, mnoho druhů antilop například: oribi, kobi nebo chocholatky. Kromě toho se zde lze setkat se s mnoha druhy ptáků, nejzajímavějšími jsou: orel bojovný a zajímavě zbarvený pták z čeledi čápovitých, čáp sedlatý africký. Celá trasa tohoto dne má cca 380 km a prochází zemědělskými oblastmi Ghany. Cestou navštívíme tradiční vesnici, poznáme její obyvatele, uvidíme, jak žijí a pracují. V polovině cesty zastávka v opičí rezervaci Baobeng-Fiema. Opice jsou zde chráněny před zabíjením. Vzhledem k tomu, že jsou považovány za posly boha Daworoha, mají zde zvláštní postavení, což vyžaduje zorganizování oficiálního pohřbu. Kolem rezervace nejsou ploty. Bude příležitost vidět guerézy (primáty z čeledi makakových - colobus). Následně budeme obdivovat nádherné vodopády v nedalekém Kintampo. Zastavíme u vodopádů, volný čas na relax a odpočinek během cesty. Příjezd do hotelu, večeře a přenocování.

Den 6
Časně ráno safari a prohlídka Národního parku Mole s průvodcem, snídaně, krátký přejezd do Larabangi. Je to místo známé svou původní mešitou, postavenou z běleného bláta, uznávanou za jeden z afrických zázraků. Je nejstarší mešitou v Ghaně a jednou z nejstarších v západní Africe. Byla postavena v první polovině 15. století a do dnešního dne si uchovala svůj původní vzhled. Zajímavým faktem je, že se každý rok renovuje po období dešťů, které ji pravidelně ničí. Věřící doplňují chybějící hlínu, díky tomu budova mohla přežít staletí. Následuje přejezd do důležitého města Tamale, které má více než půl milionu obyvatel a je tak třetím největším městem Ghany. Bylo umístěno na trase jedné z dávných, nejdůležitějších obchodních cest. Současný hlavní trh města je pokračováním několik staletí staré tradice. Ubytování v hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 130 km)

Den 7
Po snídani odjezd z Tamale do města Yendi. Historie Yendi je spojena se středověkým královstvím Dagomby - lidí, kteří žili v povodí řeky Volty. Dnešní obyvatele Dagomby patří do etnické skupiny s téměř milionem lidí. Současní obyvatelé jsou hlavně stoupenci animismu. Během přejezdu krátká zastávka a návštěva typické osady. Přejezd k hranici s Togem, vízové ​​formality a příjezd do vesnice Kara. Celý region Kary byl zapsán na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO. Večeře a přenocování v hotelu. (Trasa cca 260 km)

Den 8
Po snídani navštívíme oblast Kara. Přejezd do Koutammakou. Je to oblast severního Toga, kde žije kmen Batammariba. Jako etnická skupina je známá především díky budování charakteristických patrových hliněných válcovitých věží krytých slámou - nazývaných tzv. takyenta, které jsou také jedním ze symbolů země. Obyvatelé Batammariba žijí po staletí v souladu s přírodou na kopcovité ploše 50 000 ha. Následně přejezd do Sokodé. Druhé největší město v Togu leží na křižovatce obchodních cest s Burkinou Faso a Beninem. Důležitým prvkem místního folklóru jsou různé slavnostní tance okolních národů ze skupiny Kotokoli. Před večeří se zúčastníme tzv. tance koní, kde uvidíme, jak jezdci na barevně vyzdobených koních předvádějí různé figury při rytmech afrických bubnů. Pozdě večer, po ubytování a večeři, se vydáme do okolní vesnice na tzv. ohňový tanec. Večeře a přenocování. (Trasa cca 240 km)

Den 9
Po snídani přejezd přes město Atakpamé do Lomé, hlavního města Toga. Během cesty budeme překonávat malebné hory Akwapim. Odpoledne dorazíme do hlavního města a navštívíme slavný trh fetiše (voodoo trh). Ubytování v hotelu na okraji Lomé, večeře, přenocování. (Trasa cca 160 km)

Den 10
Po snídani pokračování v prohlídce Lomé: velký bazar s rukodělnými výrobky (poslední příležitost ke koupi suvenýrů!), návštěva neogotické katolické katedrály a odpočinek na přímořské promenádě. Přejezd z Lomé k hranici s Ghanou. Následně přejezd do hlavního města Ghany - Akkry na letiště. Pozdě odpoledne odbavení na letišti a odlet do Polska (s přestupem v Paříži nebo Amsterdamu).

Den 11
Přílet do Polska.

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Očkování
Je vyžadováno očkování proti žluté zimnici a nutnost mít při sobě tzv. žlutý Mezinárodní očkovací průkaz potvrzující toto očkování. Doporučuje se antimalarická prevence, očkování proti hepatitidě typu A a hepatitidě typu B, tyfu, záškrtu a tetanu. Je nutno vzít s sebou repelenty a moskytiéru.

Víza

Vízum do Ghany
Pro vstup do Ghanské republiky potřebují občané ČR vízum.
Platnost cestovního pasu musí minimálně o 6 měsíců přesahovat platnost uděleného víza.
Více info v CK.

Vízum do Toga
Při vstupu do Toga je nutné mít vízum. Požadovaná platnost cestovního pasu musí být min. 12 měsíců od data návratu. Vízum je možné získat na hraničním přechodu. Je nutné mít 2 pasové fotografie.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet pravidelnou linkou (s přestupem v Paříži nebo Amsterdam), letištní taxy, vízum do Ghany, ubytování v hotelech dle specifikace: ve dvoulůžkových pokojích (s možností přistýlky), 9 nocí, stravování: snídaně a večeře, turistický program (viz níže), transfery: letiště - hotel - letiště, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, průvodce - vedoucího skupiny během prohlídky, služby místních průvodců, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, spropitné - cena cca 250 EUR/os. (povinný poplatek průvodci), fakultativní výlety uvedené v programu, další jídla (které nejsou uvedeny v programu) a jiné osobní výdaje. Vízum do Toga (cca 63 EUR, poplatek placený na místě).

Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Złote wybrzeże
Kód zájezdu: GHA

trip-detail:TripDetail.ShareTripByEmailForm.title

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.

Cookie předvolby

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Vlastní preference

Funkční soubory cookie

Tyto soubory cookie umožňují základní funkce webu, jako je například přihlášení a dokončení objednávky. Tyto soubory cookie neshromažďují osobní údaje pro marketingové účely a nelze je zakázat.

Soubory cookie pro zvýšení výkonu

Pomáhají sledovat počet návštěvníků a také z jakého zdroje provoz pochází, což nám umožňuje zlepšovat výkon stránky. Můžeme s nimi určovat, které stránky jsou nejoblíbenější a které nejsou oblíbené, a také sledovat, jakým způsobem se návštěvníci na webu pohybují. Všechny informace, které soubory cookie shromažďují, jsou souhrnné a anonymní. Pokud soubory cookie nepovolíte, nebudeme vědět, kdy jste navštívili naši stránku.

Cílené soubory cookie

Tyto soubory cookie mohou být využívány k uchovávání záznamů o určitém uživatelském chování nebo vašich preferencích, aby nabízený obsah lépe odpovídal vašim zájmům a aby se vám na ostatních webech zobrazovaly relevantní reklamy. Tyto soubory cookie mohou být nastaveny prostřednictvím našeho webu námi nebo našimi reklamními partnery. Neukládají přímo osobní údaje, ale využívají jedinečnou identifikaci vašeho prohlížeče a zařízení použitého pro přístup k internetu. Jestliže tyto soubory cookie zakážete, nabízené reklamy nebudou přizpůsobeny vašim zájmům.

Požadované soubory cookie

Tyto soubory cookie zajišťují pokročilejší funkce stránek. Tyto soubory cookie neshromažďují údaje, pomocí nichž by bylo možné určit identitu jednotlivých uživatelů.

Poskytnutí uživatelských dat za účelem reklam

Tato data napomáhají společnostem třetích stran, aby cílila relevantní reklamu a nezobrazovala obsah, který vás nezajímá.

Poskytnutí dat pro personalizovanou reklamu

Tímto souhlasíte, že se vám čas od času zobrazí reklamy na naše služby poté, co jste byli na našem webu.