STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Tajemná Indie

Indie, Indie, poznávací zájezd indie

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Tajemná Indie

Neoficiální popis ubytování

abstract

Dillí | Džajpur | Ágra | Khajuraho | Varanasi | Dillí

Program zájezdu
1. den: Odlet z Prahy s přestupem do Dillí.

2. den: Přílet v časných ranních hodinách do hlavního města Indie Dillí. Následuje snídaně. Po snídaní odjezd na celodenní prohlídku města včetně prohlídky Starého a Nového Dillí, během které navštívíme Červenou pevnost, Páteční mešitu, náhrobek Móhandáse (Mahátmy) Gándhího. Odpoledne transfer do hotelu, ubytování. Poté navštívíte Qutub Minar - muslimský komplex z roku 1199 (na seznamu památek UNESCO) byl postaven na počest vítězství muslimů nad posledním hinduistickým královstvím v Dillí. Jeho 72 m vysoká „Vítězná věž“ je nejvyšší kamennou věží Indie. Uprostřed komplexu stojí legendární a záhadný 7m vysoký nerezavějící železný sloup z guptovského období (4. stol.) , Indickou bránu, prezidentský palác a Parlament. Večeře na uvítanou. Nocleh v Dillí.

3. den:
Snídaně, odjezd do Džajpuru, hlavního města státu Rádžastán, které je charakteristické růžovou barvou fasád zdejších domů. Džajpur a jeho okolí je právem nazýváno jako nekončící muzeum. Nocleh v Džajpuru.

4. den:
Snídaně a poté odjezd do nedalekého města Amber, návštěva pevnosti spojená s jízdou na slonech. Odpoledne návrat do Džajpuru, následuje okružní jízda rikšou městem vč. návštěvy městského paláce, starověké observatoře a zastávky u nejznámější památky města – Paláce větrů, který se stal symbolem Džajpuru. Návrat do hotelu, nocleh.

5. den:
Snídaně, odjezd do Ágry. Po cestě navštívíme bájné město Fathepur Sikri, které bývalo hlavním městem Munghalské říše. Příjezd do hotelu v Agře, ubytování. Nocleh.

6. den:
Velmi brzy ráno navštívíme nádherný Taj Mahal, okouzlující mauzoleum, které nechal vybudovat císař Shahjahan, pro svou milovanou ženu, s cílem shromáždit zde vše nejkrásnější ze světa. Návrat do hotelu, snídaně. Po snídani pokračujeme v prohlídce města Ágra a jeho památek jako je Červená pevnost, kterou nechal postavit císař Akbar a patří mezi největší pevnosti na světě. Za návštěvu v pevnosti určitě stojí Khas Mahal, Sheesh Mahal (zrcadlový sál). Návrat do hotelu, volné odpoledne k odpočinku, nocleh.

7. den:
Časně ráno transfer na nádraží a přejezd vlakem do Jhansi. Snídaně ve vlaku. Následuje přejezd do Khajuraho. Po cestě navštívíme město Orchha (Orča) neboli Skryté město, kdysi významné sídlo dynastie Bundélů. Opuštěné středověké sídlo ukrývá architektonické klenoty, které turistický svět objevil úplně nedávno. Nejdůležitější části nádherného komplexu dobře zachovaných paláců a chrámů s mnoha nástěnnými malbami se nalézají za pevnostní zdí na ostrově na řece Bétva. Příjezd do hotelu, ubytování, individuální volno, nocleh.

8. den: Snídaně. Po snídani navštívíme západní a východní skupinu chrámů, která zahrnuje Kandariya Mahadeo, chrámy Yogini Chitragupta, Vishwanath a řadu dalších... Odpoledne individuální volno, návrat do hotelu, individuální volno, nocleh.

9. den: Snídaně, individuální volno, odpoledne transfer na letiště v Khajuraho a odlet do Varanasí. Transfer do hotelu, ubytování, individuální volno, nocleh.

10. den: Časně ráno plavba lodí po řece Ganga. Tato plavba je jedním z největších zážitků návštěvy Indie.  Poutníci z celé Indie provádějí za rozbřesku slunce na ghátech (= schodištích na březích řeky) rituální koupel. Poté návštěva gháty – Manikarnika, Raj, Dasaswamedha. Observatoř z 1. století a Nepálský chrám. Návrat do hotelu na snídani. Odpoledne návštěva Sarnath, večer návštěva obřadu Aarti, který se koná na Ghátech (schodech) u řeky Ganga. Návrat do hotelu, nocleh.

11. den:
Snídaně. Volné dopoledne. Následuje check out v hotelu a transfer na letiště. Odlet z Varanasi do Dillí. Přílet, ubytování v hotelu v Dillí, odpoledne individuální volno,  večeře na rozloučenou v hotelu, nocleh.

12. den:
V brzkých ranních hodinách transfer na letiště, odlet s přestupem do Prahy.


Informace
Pro vstup do Indie jsou zapotřebí dva dokumenty – platný cestovní pas (platný alespoň 6 měsíců po návratu) a turistické e-vízum. Žádost o elektronické vízum se vyplňuje prostřednictvím webové stránky https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html. Při vyplnění žádosti je třeba nahrát do systému fotografii cestujícího a sken datové stránky pasu. Součástí žádosti je platba vízového poplatku, který se hradí online. Rozhodnutí obdrží žadatel e-mailem do 72 hodin. Každý návštěvník musí předložit zpáteční letenku i doložit dostatečné finanční prostředky na dobu pobytu. Indické (e-visum) si klient vyřizuje sám.

CENA NEZAHRNUJE
:
• spropitné (personál, průvodce, řidič) cca 3 Eur/osoba/den

FAKULTATIVNÍ SLUŽBY:
• 7 večeří 4.590,- Kč
• příplatek za jednolůžkový pokoj 10.900,- Kč

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 15 osob.
Změna programu vyhrazena.

DALŠÍ DOPORUČENÍ:
• Oficiální měnou je indická rupie (INR).
  1 Kč = cca 3 INR
• Doporučená měna USD (vydané nejpozději do roku 2006), EUR (menší bankovky než 100 EUR), GBP (menší bankovky než 50 GBP).
• Výměnu peněz uskutečněte na letišti nebo v hotelu a to vždy v oficiální směnárně, pro případ zpětné výměny je vhodné mít potvrzení o směně. Při převzetí si bankovky zkontrolujte, zda nechybí např. jen růžek - tato bankovka nebude přijata ani v bance.
• V Indii je dosti striktně vyžadováno za každý (i placený) úkon - pohlídání bot, naložení zavazadla, fotografování, veslaři na lodi, vodiči slonů atd. dávat spropitné. Skupina se může dohodnout, že průvodce vybere obligátní částku na spropitné a bude vždy platit dohromady za celou skupinu za přítomnosti účastníků.
• Do Indie není žádné povinné očkování, nicméně jsou zde některá doporučená (nutno konzultovat se svým lékařem s ohledem na věk a zdravotní stav či s hygienickou stanicí) - tetanus, břišní tyfus, virová hepatitida A + B.

Cena zahrnuje
• leteckou dopravu v turistické třídě vč. tax a příplatků
• 10 noclehů v ****/***** hotelech se snídaní
• dopravu po trase zájezdu
večeře na uvítanou a na rozloučenou 
• místní přelet
vlakovou jízdenku 
• jízda rikšou v Džajpuru 
• plavba lodí po řece Ganga 
• jízda na slonech Amber, Džajpur
• vstupy a výlety dle programu
• průvodce + místní průvodce
• pojištění dle zákona č. 159/99 Sb.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.