STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Velký okruh Irskem

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Velký okruh Irskem

Neoficiální popis ubytování

abstract

Dublin | Wicklow Mountains | Powerscourt | Powerscourt Waterfall | Glendalough | Holly Gross Abbey | Rock of Cashel | Cahir Castle | Jameson Heritage Centre | Cork | Mizen Head | Bantry | Killarney | Ring of Kerry | Muckross House | Bunratty | Burren | Galway | Clonmacnoise

Program zájezdu
1. den: Odlet z Prahy do Dublinu, okružní jízda městem pro základní orientaci a seznámení se s nejdůležitějšími atraktivitami města, procházka města s průvodcem – Dublinský hrad, návštěva pivovaru Guinness, Christ Church Cathedral, radnice vystavěná v korintském stylu, největší irský kostel sv. Patrika, individuální volno, odjezd na ubytování, fakultativně večeře, nocleh.
2. den: Po snídani odjezd do Wicklow Mountains – zahrady Irska s úchvatnými přírodními scenériemi. Území bylo vyhlášeno národním parkem, a přestože se nachází v blízkosti Dublinu, je zde k vidění typická irská divoká příroda, která okouzlila i irského básníka Thomase Moorea. Powerscourt – dříve zde stálo rozlehlé panství, místní zámek sice vyhořel v roce 1974, ale v jeho sousedství se dochovaly jedny z největších zahrad v západní Evropě. K vidění jsou travnaté terasy, japonské či italské zahrady, okrasná jezírka s fontánami včetně hřbitova domácích psů a koček. Zhruba pět kilometrů od zahrad se z výšky 121 metrů valí po úbočí zdejších skal nejvyšší vodopád v Irsku – Powerscourt Waterfall. Následně prohlídka klášterního komplexu Glendalough ležícího v údolí dvou řek uprostřed hor, založen byl údajně již v 6. století. Z kláštera se dochovalo několik budov – kuchyně, oratoř s kulatou zvonicí, kamenná věž, hřbitov, vstupní brána, která je v Irsku zcela ojedinělá. Odjezd do Kilkenny – půvabné historické „mramorové město“ ležící nad řekou Nore. Mramorové proto, že je vystavěno z vápence, který má po opracování typický černý lesk. Mezi památky města patří hrad, normanská pevnost, St. Canice Cathedral - opatství ze 13. století vystavěné z černého mramoru, středověké uličky ze 17. století vedoucí do centra města, volno, odjezd na ubytování, fakultativně večeře, nocleh.
3. den: Po snídani odjezd k prohlídce Holly Gross Abbey – opatství ze 12. století. Rock of Cashel – „ďáblův kámen“ je pozoruhodná románská pevnost na 60 metrů vysoké vápencové skále. Na skále se rozkládá románský kostel, hrad, katedrála, středověká věž a několik irských křížů. Cahir Castle – jeden z největších hradů v Irsku, původně pevnost umístěná na skalnatém ostrově řeky Suir. Samotný název Cahir znamená v překladu pevnost. Hrad pochází ze 13. století, ale byl často přestavován, takže současná podoba je z 18. - 19. století. Odjezd do Jameson Heritage centre v Midletonu k prohlídce palírny whisky s ochutnávkou, odjezd na ubytování, fakultativně večeře, nocleh.
4. den: Po snídani přejezd na nejjihozápadnější bod Irska – mys Mizen Head s ojedinělou podívanou na skalnaté příkré útesy, o nějž se opírají vlny Atlantského oceánu. Často jsou odsud pozorováni volně žijící živočichové – delfíni, velryby a další. Zastávka v městečku Bantry ležícím ve východní části zálivu Bantry Bay naproti ostrovu Whiddy Island. Dominantou města je Bantry House vystavěný v roce 1700 a byl sídlem rodiny Whiteů. Zahrady přiléhající k zámku se skládají ze sedmi teras, majitelé při budování této rezidence čerpali inspiraci během svých cest po Evropě. Následně průjezd oblastí Národního parku Killarney, který bývá právem označován za „horský ráj západu“. Návštěvníky nadchne rozmanitým přírodním bohatstvím, především množstvím řek, vodopádů, rašelinišť, zelených dubových lesů a také malebných horských scenérií. Zdejším přírodním krásám vévodí tři nádherná jezera: Lough Leane, Muckross Lake a Upper Lake. Na jejich březích se nachází malebné zříceniny hradů a opatství. Návrat na ubytování do oblasti Killarney, fakultativně večeře, nocleh.
5. den: Po snídani polodenní vyjížďka na poloostrov Iveragh, který je spíše známý pod označením Ring of Kerry. Také se mu přezdívá „Malé Finsko“, protože celá oblast je poseta menšími či většími jezery. Zde uvidíte vše, co je pro Irsko typické – místní krajina a přírodní scenérie jako z filmu či pohlednice, proto je tato oblast oblíbená malíři a spisovateli. Muckross House – zámek „mezi dvěma jezery“ navržený významným skotským architektem Williamem Burnem. V neotudorovském stylu byl zbudován pro Henryho Arthura Herberta a jeho ženu Mary. Rodina Herbertů v okolí své rezidence vytvořila nádhernou zahradu a také rozlehlý park. R. 1861 došlo k stavebním úpravám, které probíhaly v souvislosti s nadcházející návštěvou královny Viktorie. Přejezd na ubytování v oblasti Limmerick, fakultativně večeře, nocleh.
6. den: Po snídani odjezd k Bunratty – hradu, který vybudovali Vikingové ve 13. století na strategickém místě při ústí řeky Shannon, dnešní podoba je z 15. století z typickou středověkou citadelou a stěnami silnými tři metry. Hrad se nachází nedaleko malé vesničky Bunratty a součástí hradu je i skanzen, ve kterém je k vidění cca 30 typických irských venkovských domků. Přejezd k západnímu pobřeží na Mohérové útesy – přes 200 metrů vysoké útesy (nejvyšší v Evropě) s délkou kolem osmi kilometrů. Na nejvyšším místě stojí O´Brienova věž z roku 1835, ze které jsou krásné výhledy na Atlantik i vnitrozemí – za příznivého počasí lze spatřit Aranské ostrovy či Galwayský záliv. Návštěva „skalnaté země“ Burren, oblasti krasových plošin vypadajících jako „měsíční krajina“ se vzácnou irskou flórou. Vzhled krajiny vytvořil pohyb ledovce, proto je zde mnoho mohyl, hrobů, podzemních pevností a dolmenů – z nichž je nejznámější Poulnabrone z doby bronzové, říká se mu malý Stonehenge. Přejezd do nedalekého přístavního a významného hradního města Galway, založeného ve 13. století. Město leží na řece Corrib tekoucí z největšího irského jezera Lough Corrib. Galway je centrum západního Irska, jsou zde dvě univerzity, banka sídlící v budově Lynchova hradu. Prohlídka centra města s průvodcem, volno k nákupům a individuálním prohlídkám, ubytování, fakultativně večeře, nocleh.
7. den: Po snídani odjezd do Clonmacnoise, ležícího v meandru řeky Shannon se zbytky středověkého klášterního komplexu, který byl založen v roce 548 sv. Ciaránem, dnes jsou zde k vidění pozůstatky 20 metrů vysoké O´Rourkeovi věže z 10. století a zbytky kostelů. Tullamore – administrativní centrum hrabství Offaly, kde se nachází palírna Tullamore Dew, která patří mezi nejznámější producenty whisky na světě; ročně se na celém světě prodá více než dva miliony lahví. Přejezd do Dublinu, ubytování, fakultativně večeře, nocleh.
8. den: Po snídani Dublin – dokončení prohlídky města nebo individuální volno, transfer na letiště a odlet do Prahy.
Informace
K rezervaci nutno dodat: datum narození, státní příslušnost, číslo pasu a platnost pasu do od každého účastníka.

Změna programu vyhrazena.
Minimální počet účastníků pro realizaci je 20 osob. 
Povinný doplatek 100 eur u průvodce na místě. Přesná částka bude upřesněna v cestovních informacích. 
V Irsku je běžné dávat řidiči spropitné.

CENA NEZAHRNUJE: 
• vstupné do památkových objektů nezahrnutých v ceně zájezdu
• přepravu MHD

FAKULTATIVNÍ SLUŽBY:
• příplatek za jednolůžkový pokoj 9.990,- Kč
• 7 večeří 5.790,- Kč

Doporučujeme zakoupit si veškeré fakultativní služby ve Vaší cestovní kanceláři. Bohužel není vždy možné požadovat zajištění a finanční vyrovnání těchto služeb na místě u průvodce zájezdu. V případě, že k nákupu dojde, požadujte vždy doklad o zaplacení.

ORIENTAČENÍ NĚKTERÝCH CENY VSTUPŮ (V EUR):
Rock of Cashel - cca 6 €
Cahir Castle - cca 4 €
Powerscourt Garden - cca 10 €
Glendalough - venkovní areál zdarma
Dublin Castle - cca 4,50 €
Saint Patrick cathedral Dublin - cca 6 €
hrad v Kilkenny - 5 €
Muckross house - cca 9 €
Clonmacnoise - cca 6 €
Cena zahrnuje
• leteckou přepravu v turistické třídě vč. tax a příplatků Praha-Dublin-Praha
• 7 noclehů s irskou snídaní v hotelech **/*** ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
• autokarovou dopravu dle programu 
návštěva palírny whisky Jameson Distillery
návštěva pivovaru Guinness
vstup na útesy Moher Cliffs
• služby průvodce
• pojištění dle zákona č. 159/99 Sb.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.