STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Advent V Reykjavíku A Zimní Krajina Na Islandu

Island, Ostatní

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Advent V Reykjavíku A Zimní Krajina Na Islandu

Neoficiální popis ubytování

Popis

NOVINKA. ZIMNÍ PRODLOUŽENÝ EUROVÍKEND S UBYTOVÁNÍM V HOTELU V REYKJAVÍKU A TRADIČNÍM I NETRADIČNÍM PROGRAMEM. V CENĚ MJ. 2x LUXUSNÍ TERMÁLY A VIRTUÁLNÍ LET NAD ISLANDEM.

Nově koncipovaný zájezd pro ty, kdo Island znají anebo alespoň jednou ho navštívili. Vyrazit v adventním čase někam na sever se už totiž stalo pro mnohé příznivce CK Periscope tradicí. A tak se tentokráte vydáme na Island, který je díky zimnímu hávu ještě magičtější. Sníh nebo námraza zvýrazňují terénní tvary, nízko položené Slunce vykouzlí specifické barvy při svítání a soumraku. Uvidíme i nové lávové pole u městečka Grindavík. Možnost spatření polární záře.

Čeká nás mimořádně atraktivní příroda s vodopády, gejzíry a sopkami, architektonické skvosty a významné budovy a muzea Reykjavíku i příjemné koupání v termálních lázních. A proletíme se i nad islandskou krajinou - i když jen virtuálně díky unikátní projekci FlyOver Iceland. Předvánoční čas na Islandu je zajímavý i množstvím a barvami světelných ozdob na místech, kde byste je nečekali...

Ubytování na 5 nocí v hotelu v docházkové vzdálenosti restaurací, parku a termálního koupaliště.

Program

1. den: Odlet z Prahy s přestupem, po příletu odjezd na ubytování. Podvečerní procházka centrem vánočně vyzdobené islandské metropole, během níž uvidíme například městskou radnici, budovu parlamentu, hlavní třídu Laugavegur i proslulou koncertní síň Harpa s výrazně barevnou skleněnou fasádou. Během vycházky se seznámíme s vánočními tradicemi včetně magické postavy islandských Vánoc, kterou je populární Vánoční kočka neboli Jólakötturinn. Ubytování na 5 nocí v hotelu v docházkové vzdálenosti restaurací, parku a termálního koupaliště.

2. den: Dnes navštívíme tzv. zlatý trojúhelník. Nejprve se zastavíme v národním parku Ţingvellir. V této oblasti, u největšího islandského jezera Thingvallavatn, se rozestupují dvě litosférické desky - evropská a americká. Právě zde byl v 10. století založen nejstarší parlament světa - Alţing. Následně navštívíme bývalé sídlo biskupství v osadě Skálholt a pak již pojedeme do oblasti Geysiru s aktivním gejzírem Strokkur, který každých 5-10 minut chrlí vroucí vodu až do výše 20 metrů. Uvidíme také impozantní vodopád Gullfoss na řece Hvítá, kde voda padá ve dvou stupních do hloubky 32 metrů. Odpoledne návštěva termálních lázní Fontana v Laugarvatnu včetně ochutnávky tradičního žitného chleba (v ceně zájezdu), při jehož pečení se využívá geotermální voda. Návrat do Reykjavíku.

3. den: Tento den nás čeká putování po jižním pobřeží, na dohled od světoznámé sopky Eyjafjallajökull. Během dne uvidíme dva impozantní vodopády Seljalandsfoss a Skógafoss padající z výšky 60 metrů. Na nejjižnějším mysu Islandu Dyrhólaey budeme obdivovat skalní bránu, v dáli potom zahlédneme čedičové útvary vystupující z vody a připomínající trojstěžník - Reynisdrangar. Nedaleko městečka Vík vstoupíme na pověstnou černou sopečnou pláž Reynisfjara s čedičovou jeskyní. V městečku navštívíme prodejnu s vlněnými výrobky známé islandské firmy Icewear a v přilehlé restauraci můžeme ochutnat pravou islandskou jehněčí polévku. Návrat do Reykjavíku se zastávkou v městečku skleníků Hveragerđi.

4. den: Dnes budeme pokračovat v prohlídce Reykjavíku. Dopoledne budete mít možnost navštívit některé z muzeí (Muzeum polární záře, Muzeum velryb) a stanete se svědky unikátní projekce FlyOver Iceland, kde se virtuálně proletíte nad islandskou krajinou (projekce je v ceně zájezdu). Poté navštívíme dominantu hlavního města Islandu katedrálu Hallgrímskirkja. Dále se zastavíme u vodojemu Perlan, sestávajícího z několika nádrží s geotermální vodou, které spojuje skleněná kopule, a naší poslední zastávkou bude Bessastadir, sídlo islandského prezidenta. Následovat bude putování po polostrově Reykjanes se zastávkami u symbolického mostu mezi kontinenty či u nejstaršího islandského majáku Reykjanesvíti. Po návratu do Reykjavíku možnost návštěvy termálních lázní Sky lagoon s výhledem na oceán vč. účasti na 7stupňovém rituálu, který vás seznámí s tradiční kulturou koupání na Islandu.

5. den: Dnešní den se vydáme na sever od Reykjavíku. Nejprve se projedeme podmořským tunelem dlouhým 5 km, poté se zastavíme v městečku Borgarnes, kde si můžeme prohlédnout Muzeum osídlení a seznámit se s ranou historií země. Potom se již vydáme do vnitrozemí k nejvydatnějšímu horkému pramenu Islandu Deildartunguhver. Nedaleko pak leží Reykholt, bývalé sídlo jednoho z největších islandských velmožů a zároveň spisovatelů - Snorri Sturlussona. Odpoledne budeme moci obdivovat dva kouzelné vodopády v lávě: Hraunfossar a Barnafoss. V podvečer se vykoupeme v lázních Hvammsvík (v ceně zájezdu) s několika termálními lávovými bazény. Návrat do Reykjavíku.

6. den: V ranních hodinách odlet přímým letem do Prahy.

Minimální počet účastníků
14

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.