STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Klenoty Norska A Islandu

Island, Ostatní

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Klenoty Norska A Islandu

Neoficiální popis ubytování

Popis

V příštím roce 2025 se účastní cestovatel Jiří Kolbaba. Můžete si nezávazně a bezplatně rezervovat váš zájem.

DOVOLENÁ V NORSKU A NA ISLANDU S MNOHA NEJ:

  • nejkrásnější období roku
  • fjordy jako nejatraktivnější oblast Norska
  • nejznámější islandské gejzíry a vodopády
  • a nejlepší poměr ceny zájezdu a navštívených lokalit v Norsku a na Islandu

Součástí ceny je také 7x večeře a vyhlídková plavba po fjordu (UNESCO).

Zajímavý program od CK, která se více než čtvrt století specializuje na Skandinávii.

Termínu v příštím roce 2025 se účastní cestovatel Jiří Kolbaba.

V Norsku spatříte mj. dvě největší a tolik rozdílná norská města - Oslo a Bergen, jeden z nejkrásnějších vodopádů Tvindefossen, jeden z nejhezčích ledovcových splazů na světě Nigardsbreen a dramatickou krajinu v pohoří a NP Jotunheimen.

Na Islandu se dotknete několika mohutných vodopádů, uvidíte masív světoznámé sopky Eyjafjallajökull, navštívíte proslulou černou sopečnou pláž i čerstvé lávové pole nedaleko letiště. Nakonec se můžete vykoupat v termálních lázních Modrá laguna.

Ubytování v Norsku je v hotelech, na Islandu se ubytujeme v chatách ve dvoulůžkových pokojích s WC, sprchou, povlečením.

Program

1. den: Ráno odlet s přestupem do druhého největšího města Norska Bergenu. Přelet nad jihozápadem Norska (fjordy, ledovce) a přílet do Bergenu jsou za pěkného počasí prvním pěkným zážitkem. Po příletu a dopravě do centra se projdeme po nábřeží Bryggen s hansovními domy (UNESCO) a starou čtvrtí dřevěných domů Gamle Bergen. Nakonec navštívíme vyhlídku Flřyen, kam lze, podobně jako na pražský Petřín, vystoupat pěšky nebo se svézt pozemní lanovou dráhou. Ubytování v centru města. Večeře je v ceně.

2. den: Po snídani opustíme Bergen a vydáme se na severovýchod. Zastavíme se u krásného vodopádu Tvindefossen. V Gudvangenu na břehu fjordu se nachází replika vikingské vesnice, kterou budeme mít možnost navštívit. Vyhlídkovou lodí vyplujeme do úzkého Nćroyfjordu (UNESCO). Plavba (je v ceně) pak pokračuje po nejdelším norskému fjordu Sognefjorden do přístavu Kaupanger. Zde si prohlédneme sloupový kostel z poloviny 12. století a přesuneme se na ubytování. Večeře je v ceně.

3. den: Dnešek bude hlavně ve znamení největšího ledovce evropské pevniny Jostedalsbreen. Kolem Lustrafjordu a proti proudu ledovcové řeky dojedeme na dosah nádherného ledovcového splazu Nigardsbreen. Nejprve se přeplavíme lodičkou po ledovcovém jezeře a následně dojdeme až na dosah mohutného čela ledovce. Po návratu opustíme oblast fjordů a nejvýše položenou horskou silnicí vystoupáme za výhledy na nejvyšší skandinávské pohoří Jotunheimen. Přes obec Lom dojedeme do olympijského města Lillehammer na ubytování. Večeře je v ceně.

4. den: Dopoledne se přesuneme do hlavního města Oslo. Velkým pojmem pro všechny návštěvníky je poloostrov muzeí Bygdřy. Zde našla svůj trvalý domov polární loď Fram, na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Můžeme si též prohlédnout vor Kon Tiki a papyrovou loď Ra II výzkumníka Thora Heyerdahla a do centra se vrátit individuálně lodičkou, ze které je pěkný pohled na světoznámou budovu radnice. Budeme také obdivovat moderní architekturu čtvrti Barcode a bělostnou budovu Opery na břehu Oslofjordu. Závěrem našeho pobytu v Oslo se podíváme na vrcholek sportovního areálu Holmenkollen s moderním skokanským můstkem s ozdobou polární záře a vyhlídkou na Oslo. Ubytování.

5. den: Brzy ráno odjezd na letiště a odlet na Island (podle letového řádu r. 2023 možno i s přestupem), před polednem přílet do Keflavíku. Naším autobusem odjedeme do hlavního města Islandu - Reykjavík. Prohlédneme si největší pamětihodnosti města: radnici, parlament a moderní kostel Hallgrímskirkja. Přejezd do oblasti města Selfoss na ubytování (3 noci) v dobře vybavených dvoulůžkových chatách s vlastním příslušenstvím (WC, sprcha). Večeře je v ceně.

6. den:Cestou po jižním pobřeží možná spatříme sopku Hekla a pod světoznámou sopkou Eyjafjallajökull se projdeme u vodopádu Seljalandsfoss, kde se dá vstoupit za jeho vodní stěnu. V soutěsce uvidíme vodopád Gljúfrafoss a do třetice uskutečníme krátkou vycházku podél kaskády vodopádů na řece Skóga poblíž monumentálního šedesátimetrového vodopádu Skógafoss. Na nejjižnějším mysu Islandu Dyrhólaey budeme moci obdivovat skalní bránu a u městečka Vík navštívíme černou sopečnou pláž. Také se zastavíme u splazu ledovce Sólheimajökull. Večeře je v ceně.

7. den: Dnes nás čeká tzv. zlatý trojúhelník. Navštívíme sídlo biskupství v osadě Skálholt a pak již pojedeme do oblasti Geysiru s aktivním gejzírem Strokkur, který každých 5 až 10 minut vyvrhuje vřelou vodu až do výše 20 metrů. Uvidíme i impozantní vodopád Gullfoss na řece Hvítá, kde voda padá ve dvou stupních do hloubky 32 metrů. Odpoledne se zastavíme v národním parku Ţingvellir (UNESCO). V této oblasti se rozestupuje evropská a americká litosférická deska, zde byl v 10. století založen nejstarší parlament světa - Alţing. Večeře je v ceně.

8. den: Dopoledne absolvujeme nenáročnou turistiku na sopečném poloostrově Reykjanes, uvidíme geotermální pole Krísuvík, útesy u majáku Reykjanesvíti, horké prameny Gunnuhver a projdeme se též k čerstvému lávovému poli z roku 2021. Nocleh na poloostrově v hotelu. Dnešní večeře je v ceně.

9. den: Dopoledne se můžeme vykoupat v unikátních termálních lázních Modrá Laguna (viz příplatek, nutno objednat při přihlášení), pro ostatní určí průvodce náhradní program dle zájmu a počtu lidí. Odlet z Islandu odpoledne, přílet do Prahy večer - podle nabídky letecké společnosti v den uvedení zájezdu do prodeje se jedná o přímý let, může se však změnit.

Poznámka: Změna programu v případě změn letových časů, nepříznivého počasí nebo nesjízdnosti některých cest pro autobus vyhrazena.

Poznámky
  • CK doporučuje cestovat s cestovním pasem i v zemích EU a Schengenského prostoru.
  • Změna programu v případě změn letových časů, nepříznivého počasí nebo nesjízdnosti některých cest pro autobus vyhrazena.
  • Předpokládané ceny letenek, lodních lístků a ubytování jsou stanoveny na základě posledních známých cen a zkušeností CK v době tvorby katalogu (zájezdu).
Minimální počet účastníků
30

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.