STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

VELIKONOCE NA ISLANDU - termály a vodopády

Island, Ostatní

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

VELIKONOCE NA ISLANDU - termály a vodopády

Neoficiální popis ubytování

Popis

ISLANDSKÁ PŘÍRODA A SCENÉRIE STARÝCH I NOVÝCH LÁVOVÝCH POLÍ. KOUPÁNÍ V TERMÁLECH.

Vypravte se s námi na Island v období velikonočních svátků a zažijte nevšední atmosféru probouzejícího se jara těsně pod polárním kruhem. Projevy geotermální činnosti prudce kontrastují se stále ještě zasněženou okolní krajinou, ve které vyniknou kontury sopečných hor.

Během zájezdu navštívíme mj.:

  • nejkrásnější vodopády jižního Islandu
  • mohutné vulkány a černou sopečnou pláž
  • aktivní gejzír s horkými prameny v jeho okolí
  • či nejstarší parlament světa Alţing.

Čeká nás i prohlídka hlavního města Reykjavíku a pro zájemce koupání ve slavných geotermálních lázních Modrá laguna (viz příplatky).

Zájezd možno uspořádat kdykoliv od podzimu do jara, dle přání konkrétní skupiny!

Program

1. den: Odlet z Prahy podle dostupných leteckých spojení (aktuálně jsou k dispozici lety s přestupem). Transfer na ubytování v hotelu na poloostrově Reykjanes.

2. den: Dnes navštívíme geotermální oblast na poloostrově Reykjanes, kde uskutečníme vycházky: spatříme divoká skaliska nad mořem, geotermální pole Seltún a Gunnuhver, projdeme se k majáku Reykjanesvíti a k čerstvému lávovému poli z roku 2021. Transfer na nocleh (3 noci v chatkách).

3. den: Cestou po jižním pobřeží můžeme v dáli zahlédnout zasněžený vrcholek sopky Hekla a pod světoznámou sopkou Eyjafjallajökull se projdeme u vodopádu Seljalandsfoss, kde se dá vstoupit za jeho vodní stěnu. V soutěsce uvidíme další vodopád Gljúfrafoss a do třetice uskutečníme krátkou vycházku podél kaskády vodopádů na řece Skógá poblíž monumentálního šedesátimetrového vodopádu Skógafoss. Na nejjižnějším mysu Islandu Dyrhólaey budeme obdivovat skalní bránu a u městečka Vík vstoupíme na černou sopečnou pláž s čedičovou jeskyní.

4. den: Dnes nás čeká vrchol našeho islandského putování, tzv. zlatý trojúhelník. Nejdříve navštívíme sídlo biskupství v osadě Skálholt a pak již pojedeme do oblasti Geysiru s aktivním gejzírem Strokkur, který každých pět minut vyvrhuje vřelou vodu až do výše 20 metrů. Uvidíme i impozantní vodopád Gullfoss na řece Hvítá, kde voda padá ve dvou stupních do hloubky 32 metrů. Odpoledne se zastavíme v národním parku Ţingvellir (UNESCO). V této oblasti se rozestupuje evropská a americká litosférická deska a byl zde v 10. století založen nejstarší parlament světa - Alţing.

5. den: Dopoledne zastavíme v městečku skleníků Hveragerđi a projdeme se mezi místními horkými prameny. Poté je na programu prohlídka hlavního města Islandu Reykjavíku. Uvidíme radnici, parlament a moderní kostel Hallgrímskirkja. Nakonec budeme mít možnost se vykoupat v unikátních termálních lázních Modrá laguna - viz příplatek, nutno objednat při přihlášení, pro ostatní určí průvodce náhradní program dle zájmu a počtu lidí. Odlet - podle dostupných leteckých spojení (aktuálně jsou plánované lety po půlnoci s přestupem).

6. den: Přílet do Prahy v dopoledních hodinách.

Pozn.: Změna programu nebo pořadí dnů v případě změn časů letů, nepříznivého počasí nebo nesjízdnosti některých cest pro auto vyhrazena.

Poznámky
  • CK doporučuje cestovat s cestovním pasem i v zemích EU a Schengenského prostoru.
  • Změna programu v případě změn letových časů, nepříznivého počasí nebo nesjízdnosti některých cest pro autobus vyhrazena.
Minimální počet účastníků
11

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.