STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Perly jižní Itálie - Kalábrie a Kampánie

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Perly jižní Itálie - Kalábrie a Kampánie

Neoficiální popis ubytování

Cena zahrnuje
dopravu lux. autobusem, 7× ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích, 7× polopenzi, služby průvodce, pojištění CK.
Příplatky
1lůžkový pokoj (4 490 Kč), cestovní pojištění Uniqa.
Svozové trasy
A, A1, B, D, E2
1. den
Odjezd z Brna ve odpoledních hodinách. Průjezd Rakouskem a Itálií.
2. den
V odpoledních hodinách se ubytujeme v hotelu v oblasti Tropey a budeme mít volný den.
3. den
Po snídani se vydáme do městečka TROPEA, které se pyšní titulem nejmalebnější město celého Tyrhénského pobřeží. Navštívíme jeho historické centrum, které je proslulé zejména množstvím kostelů, ale také typickými obchůdky se suvenýry. Během dne budeme mít možnost ochutnat proslulé kalábrijské produkty, jako je např. nduja či marmeláda z místní vyhlášené cibule v rámci připravené degustace. Nenecháme si ujít možnost koupání na místních proslulých romantických plážích, které se řadí mezi nejvyhlášenější v celé Evropě. V pozdních odpoledních hodinách se přesuneme do oblasti CAPO VATICANO k místu, kde v antické době byla věštírna a dnes zde najdeme maják a nádhernou vyhlídku na Messinskou úžinu, část ostrova Sicílie a při dobré viditelnosti i několik Liparských ostrovů. Právě v těchto místech se do pobřeží zařezávají vysoké skály, které vytváří malé zátoky s romantickými písčitými plážičkami a křišťálově průzračnou vodou. Vrátíme se zpátky na ubytování.
4. den
Volný den věnujeme koupání a relaxaci u moře. Zájemci fakultativně absolvují lodní výlet na LIPARSKÉ OSTROVY (UNESCO). Liparské ostrovy - nebo též Eolské ostrovy leží v aktivním vulkanickém pásmu mezi Etnou a Vesuvem. Jsou to sopečné ostrovy, tedy vrcholky sopek vyčnívající nad hladinu. Liparských ostrovů je celkem 7, asi nejznámější je ostrov Stromboli a na něm stejnojmenná činná sopka. Sopka Stromboli předvádí své pekelné kousky každých několik minut.
5. den
Dnes budeme celý den poznávat srdce Kalábrie podél nejjižnějšího cípu Apeninského poloostrova. Jako první na nás čeká mytická SKYLLA (v řeckých bájích mořská obluda) a věhlasné městečko REGGIO DI CALABRIA s proslulým muzeem antiky a hlavně elegantní promenádou při Messinské úžině mezi Kalábrií a Sicílií. Poté budeme pokračovat na nejfotografovanější místo v Kalábrii - městečko duchů PENTEDATTILO, jehož jméno pochází z řečtiny a znamená "pětiprstý". Nad vesnicí se totiž tyčí podivný skalní útvar, který připomíná otevřenou ruku. Místo patří k seizmicky nejvíce ohroženým oblastem. Ruka prý chrání město před zemětřesením. Dále nás čeká průjezd pobřežím COSTA GELSOMINI podél Jónského moře do středověkého normanského města na vrcholku kopce GERACE, které zažilo svůj největší rozkvět za normanské vlády. Z této doby pochází největší církevní stavba v Kalábrii - zdejší katedrála. Večer se vrátíme na ubytování.
6. den
Po snídani se vydáme na cestu do kouzelného městečka DIAMANTE proslulého feferonkami, citrusem cedrát, či tzv. murales - nástěnnými malbami, které zde spatříme doslova na každém "rohu". Kulisu Diamante tvoří průzračně čisté moře s drobnými ostrůvky, které omývá skalnaté výběžky pobřeží s krásnou přírodou. Odpoledne nás čeká prohlídka starobylé části městečka SCALEA. To se rozprostírá na úbočí svahu vypínajícím se nad mysem Capo Scalea. Středověké město Scalea je jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších míst Kalábrie. Název je odvozen od teras - schodů - na kopcích, kde bylo městečko vystavěno. Samotná Scalea se dělí na dvě části: Scalea Vecchia - stará část města na kopci se starým normanským hradem, úzkými uličkami, paláci, portály, kostely, a Scalea Nuova s moderními hotely a apartmány, obchody, bary a cukrárnami. Městečko zaujme svou atmosférou dlážděných uliček, byzantskou kaplí z 11.století, nebo zříceninou normansko-aragonského hradu. Ve večerních hodinách přijedeme na ubytování.
7. den
Celý den budeme relaxovat na CEDRÁTOVÉ RIVIÉŘE. Název není odvozen od jehličnatých cedrových stromů, nýbrž podle typických místních citrusů, cedrátů. Říká se jim také Adamovo jablko a jde o plod zeleno-limetkové barvy, roste na listnatých stromech, které se vyskytují jen na několika málo místech světa a právě zde v Kalábrii se jim daří nejlépe. Z plodů se vyrábí se místní vyhlášený likér vzdáleně připomínající Becherovku, ale i limonády, sirupy, kandované ovoce a kosmetické výrobky.
8. den
Dnes nás čeká MARATEA, město ležící v regionu Basilicata. Je jediným městem tohoto regionu nacházejícího se u pobřeží Tyrhénského moře. Díky své nádherné scenérii a pobřeží nese název "Perla Tyrhénského moře". Každoročně je navštěvována kvůli své historii, kultuře a zvláště kvůli nádhernému pobřeží s útulnými plážemi, obklopenými piniemi, duby nebo jasmínem. Na kopci za městem jsou roztroušeny ruiny původního a již opuštěného města Maratea Antica. Další zajímavost města spatříme na vrcholku Monte San Biagio (624 m), kterému dominuje tzv. Redentore. Jedná se o obrovskou mramorovo-betonovou sochu Krista, který je zády otočen k moři a svůj pohled upírá k horám ve vnitrozemí. Naproti soše uvidíte svatyni postavenou na místě pohanského chrámu, kam každoročně míří procesí věřících. Po prohlídce Maratey se vydáme jižním směrem do typického plážového letoviska Praia a Mare. Zde budeme mít možnost koupání, nebo podniknout fakultativní plavbu loďkou okolo blízkého ostrůvku ISOLA DINO, který vyniká svou pestrou přírodou. Divoce zde roste myrta, ze které se v Kalábrii vyrábí tradiční likér mirto. Ostrůvek si oblíbili mořští ptáci, kteří vítají hustý středomořský porost tzv. macchií a trpasličích palem a jeskyně v útesech, které lemují ostrov. Ve večerních hodinách přijedeme zpět na ubytování.
9. den
Závěrečný den podnikneme lodní výlet, který nám zprostředkuje poznání Sorrentského poloostrova, během kterého budeme obdivovat jedinečnou krásu Amalfské riviéry - ostrůvky Galli nazývané Ostrovy Sirén, proslulé malebné POSITANO, rozložené na skalnatém svahu nad mořem s typickou krajkovou módou a konečně samotné město AMALFI, dříve centrum mocné námořní republiky, založené prý samotným Konstantinem Velikým. Toto malebné italské městečko bylo vybudováno přímo v rokli, uprostřed pohádkově kouzelné krajiny. Barevné domečky nalepené na skále vytvářejí pestrobarevnou mozaiku, nad níž ve dne v noci bdí monumentální hora Monte Cerreto. Jde o jedno z nejkrásnějších a nejromantičtějších míst Itálie. Výlet nám poskytne nezapomenutelné zážitky koupání přímo z lodě na otevřeném moři. Kdo nevyužije možnosti lodního výletu, stráví poslední den zájezdu koupáním a relaxací v Salernu. Na cestu zpět do ČR se vydáme večer.
10. den
Příjezd do Brna v odpoledních hodinách.
Cena nezahrnuje
pobytovou taxu, lodní výlety, vstupy do navštívených objektů - doporučená částka cca 150 €.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.