STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Prázdniny u Balatonu

Maďarsko, Maďarsko

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Prázdniny u Balatonu

Neoficiální popis ubytování

Cena zahrnuje
dopravu klimatizovaným autobusem, 2× ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích, 2× polopenzi, služby průvodce, pojištění CK.
Příplatky
jednolůžkový pokoj (1 990 Kč), cestovní pojištění Uniqa.
Trasa
KESZTHELY - TAPOLCA - SIÓFOK - TIHANY - VESZPRÉM
Svozové trasy
A, H
1. den
Odjezd z Brna v ranních hodinách. Kolem poledne přijedeme do KESZTHELY, jednoho z nejnavštěvovanějších míst Balatonu. Keszthely je jednou z perel Maďarska. Kulturní město, které se pro mnohé stalo synonymem pohodové dovolené na břehu Balatonu, se chlubí velmi přívětivou atmosférou, pěší zónou se středomořským nádechem, desítkami muzeí, výborným marcipánem, radovánkami u "maďarského moře" i skvostným zámkem, který bývá často připodobňován k francouzskému Versailles. My si rozdělíme čas ve městě na odpočinek na pláži a abychom poznali Balaton důvěrněji, necháme se také povozit lodí na dvouhodinové projížďce po Balatonu. Ve volném čase budeme moci také navštívit zámek Fesceticsi. Ve večerních hodinách přijedeme na ubytování.
2. den
Po snídani odjedeme za netradičním zážitkem do jezerní jeskyně v TAPOLCI. Jeskyně byla objevena v roce 1902 a její třípodlažní systém je částečně zatopen 19 °C vodou pocházející z pramenů zdejšího krasu. V tomto pohádkovém podzemí budeme moci jednotlivými komorami projíždět loďkou a díky průzračné vodě uvidíme i zatopené vstupy do dalších prostor. Můžeme se také projít k vodnímu mlýnu u romantického jezera Malom nebo obchodní zónou lemovanou kavárnami v městečku. Poté nás čeká relaxace u Balatonu v letovisku SIÓFOK. Město je nejrušnější oblastí na jižním břehu Balatonu, dokonce se mu říká hlavní město Balatonu. A není se čemu divit, má krásné pláže, mělkou vodu a písečné dno. Navíc nabízí spoustu vyžití přes den i večer a je oblíbenou destinací pro rodiny a děti. Ve večerních hodinách se vrátíme na ubytování.
3. den
Až do odpoledního odjezdu zpět do ČR budeme relaxovat v TIHANY, kterému se přezdívá maďarská Provence a je považováno za jedno z nejkrásnějších na Balatonu i v celém Maďarsku. Kromě své polohy místo proslulo pěstováním levandule. Městečku dominuje benediktínské opatství založené uherským králem Ondřejem I. v roce 1055. Od kláštera, který stojí na téměř nejvyšším bodě poloostrova, je nejkrásnější výhled na Balaton. Po cestě zpět navštívíme ještě VESZPRÉM - "Město královen" s malebnou hradní čtvrtí a Benediktýnský vrch s úžasným panoramatickým výhledem na údolí Sedu a na Bakoňský les. Podle legendy bylo město, stejně jako Řím, založeno na sedmi pahorcích. Hradnímu vrchu na dolomitovém skalisku, který je pokládán za muzeum barokní architektury, dominuje katedrála sv. Michala - tradiční místo korunovace uherských královen. Příjezd do Brna ve večerních hodinách.
Cena nezahrnuje
pobytové taxy, vstupné do navštívených objektů cca 25 000 HUF.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.