STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Hotel First Millennium 4*, Oslo - letecky

Norsko, Norsko

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Hotel First Millennium 4*, Oslo - letecky

Neoficiální popis ubytování

Zájezd je určen pro individuální turisty. Cena na osobu vychází z aktuálně dostupných cen letenek v době přípravy této nabídky.

Muzeum Fram - jeho hlavním exponátem je polární loď Fram, ve které F. Nansen uskutečnil plavbu do Arktidy a R. Amundsen s ní jako první člověk dobyl jižní pól. K muzeu byla přistavěna nová budova, jež je věnována lodi Gjøa, kterou jako první Amundsen proplul Severozápadní cestou od Grónska.


Muzeum Kon-Tiki představuje zachovalý vor Kon-Tiki a také dlouhý člun z papyru Ra II., se kterým Heyerdahl přeplul Atlantik.


Muzea vikingských lodí - zde můžete obdivovat tři vzácné kusy z 9. století. Nejvzácnější je loď z Osebergu, jež je bohatě zdobena a nejlépe zachována.


Národopisné muzeum - Norsk Folkemuseum - jehož hlavní atrakcí je muzeum pod širým nebem (skanzen) - tvoří ho staré měšťanské domy, dvory, stáje a další historické objekty. Nejzajímavějším exponátem je dřevěný kostelík z Golu v Hallingdalu, který se datuje do roku 1200.

Co dále v Oslu nevynechat:Opera - Pouhých 5 minut chůze od hlavního nádraží (Oslo S) naleznete budovu Opery, na tu si nestandardně můžete i vylézt a užít si krásného výhledu na město a fjord. Jedná se o architektonicky unikátní stavbu, a to nejen zvenčí, ale i zevnitř.


Pevnost Akershus - Dnes významnou část pevnosti využívá armáda, Akershus je i přesto zčásti přístupný turistům a pevností je možné projít směrem od Opery až k Aker Brygge. Shora je pak opravdu nádherný výhled právě na přístav a Aker Brygge.


Nobelovo muzeum - Pětiminutovou procházkou z Akershusu dojdete přes přístav k Nobelovu muzeu, které zcela jistě stojí za to navštívit. Každý rok se expozice mění v závislosti na tom, kdo zrovna získal Nobelovu cenu míru.


Aker Brygge - Na dlouhé pobřežní promenádě Aker Brygge naleznete nespočet restaurací, kaváren a v případě hezkého počasí také velké množství lidí, kteří zde tráví čas se svými rodinami a venčí své mazlíčky. Na konci máte šanci načerpat sílu v galerii, rozvalit se na trávníku nebo si na chvíli sednout na uměle vytvořenou písčitou pláž.


Národní divadlo - Na hlavní třídě Karl Johans Gate naleznete mezi královským palácem a budovou parlamentu historickou budovu Národního divadla. Naproti němu se pak nachází fotogenická budova právnické fakulty Univerzity v Oslu, která se pyšní krásnými antickými sloupy.


Královský palác - U královského paláce na samém konci Karl Johans gate, v němž bydlí král Harald V. s královnou Sonjou, si můžete denně v 13:30 prohlédnout střídání stráží.


Budova parlamentu - V budově parlamentu je možné zúčastnit se prohlídky, která se koná každou sobotu, je zadarmo a trvá asi hodinu.


Katedrála Oslo Domkirke - Při procházce po hlavní třídě Karl Johan směrem k Hlavnímu nádraží narazíte po levé straně na známou katedrálu Domkirke. Tato katedrála je důležitou náboženskou i historickou stavbou a norská královská rodina ji využívá ke svatbám a pohřbům.


Vigelandsparken - Park plný známých soch zvaný Vigelandsparken je největším sochařským parkem na světě, který byl vytvořen pouze jedním sochařem, v tomto případě Gustavem Vigelandem. Park je otevřen ve dne i v noci, a tak každý turista dostane šanci vyfotit se mimo jiné se známou sochou řvoucího dítěte.Vstupné (orientačně): Nobelovo muzeum - od 120 NOK, Muzeum Fram - od 140 NOK, Muzeum Kon-Tiki - od 140 NOK
Stravování
V ceně zájezdu je snídaně.


Tipy na restaurace a bary - V Mathallenu, food courtu uvnitř bývalé továrny, najdete dokonalý protilék na neuvěřitelně drahé norské restaurace. Stánky Goodvalue street food nabízejí chutě ze všech koutů světa a odrážejí tak vliv početné přistěhovalecké skupiny obyvatelstva.
Ubytovaní
Hotel First Millennium **** se nachází 200 metrů od hlavní ulice Karl Johans Gate a 700 metrů od hlavního nádraží v Oslu. Ve všech prostorách hotelu je k dispozici Wi-Fi. Všechny pokoje mají TV a vlastní koupelnu. Pokoje v nejvyšším patře mají velkou soukromou terasu. Snídaně formou bufetu. Hotel First Millennium**** se nachází 200 metrů od hlavní ulice Karl Johans Gate a 700 metrů od hlavního nádraží v Oslu. Ve všech prostorách hotelu je k dispozici wi-fi. Všechny pokoje mají TV a vlastní koupelnu. Pokoje v nejvyšším patře mají velkou soukromou terasu. Snídaně formou bufetu.
Poznámka
Cena transferu z letiště do centra města se liší. Zpravidla se pohybují v relaci od 5790 Kč za vůz pro 1-3 osoby.
Pokud máte zájem o transfery na oba směry je potřeba transfer zvolit v objednávce dvakrát.


Upozorňujeme, že využíváme více leteckých společností (Eurowings, Norwegian,..) a každá může mít časy letů trošku jiné. Liší se také rozměry a kalkulace zavazadel.


Více informací k nabídce našich leteckých eurovíkendů nejen do Osla naleznete na:na našem webu.

Katalogové (internetové) ceny eurovíkendových zájezdů se mění v závislosti na aktuální dostupnosti letenek v ekonomické třídě i cenové nabídce hotelových pokojů. Obecně platí, že s čím větším předstihem zájezd objednáte, tím zpravidla získáte lepší (= nižší) cenu. Krátce před odletem může být cena stejného hotelu (zájezdu) již výrazně vyšší. Doporučujeme tedy objednávat tento typ zájezdů min. 1 měsíc před odletem. V případě, že objednáváte tento zájezd v kratší době, může se stát, že aktuálně dostupná cena letenek bude vyšší, než původně kalkulovaná. Což se následně projeví ve výsledné ceně zájezdu. Na tuto skutečnost bychom vás, samozřejmě, upozornili obratem, po obdržení vaší objednávky.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.