STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Krajinou fjordů z Osla do Bergenu - vlakem

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Krajinou fjordů z Osla do Bergenu - vlakem

Neoficiální popis ubytování

Program zájezdu
1.den : Odlet z Prahy do hlavního města Norska – Osla. Transfer do hotelu. Večeře. Nocleh.

2. den: Ráno prohlídka Osla, kde nebude chybět návštěva centra města – Norská národní opera, Národní muzeum či návštěva známého muzea Fram na poloostrově Bygdøy (jízdné loďkou není v ceně), ojedinělý Frognerův park se sochami významného norského sochaře Gustava Vigelanda, moderní radnice v centru města. Večeře. Nocleh. 

3. den: Po snídani transfer na nádraží a odjezd Bergenskou železnicí, jednou z nejmalebnějších vlakových tras na světě, která nás doveze do horské stanice Myrdal (866 m n. m.). Dále budeme pokračovat slavnou Flamskou železnicí, jednou z nejkrásnějších a nejstrmějších železničních tratí na světě se standartním rozchodem. Cestou vlak projíždí velkolepou scenérií, hornatými svahy s vodopády a 20 tunely. Z Flamu plavba lodí fjordem se strmými svahy a zasněženými vrcholky, malebnými vesničkami (UNESCO). Nocleh v Stahlheimu. Večeře.

4. den: Po snídani odjezd vlakem do Bergenu, brány do norských fjordů. V odpoledních hodinách prohlídka města -  Bryggen - stará dřevěná část hanzovního města z počátku 18. stol. s malými obchůdky, dílnami řemeslníků a výtvarníků, rybí trh, při dostatku času výjezd lanovou dráhou na Floyen, odkud je nádherný výhled na celé město. Večeře, nocleh.

5. den: Individuální volno, možnost vlastního poznávání Bergenu či výletu lodí do Hardangerfjordu. Pro zdatnější je možnost treku královny Sonji Dronningstien, jedné z nejkrásnějších túr v Norsku. Večeře. Nocleh.

6.den:  Snídaně, volno v závislosti na letovém řádu, transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.
Fakultativní služby
příplatek za jednolůžkový pokoj od 6790 Kč 
sleva pro dítě na přistýlce (do 12 let): 7500 Kč
Informace
Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 25 osob.  Změna programu dle aktuální situace vyhrazena (např. počasí).  Každému účastníku zájezdu doporučujeme, aby se vybavil platební kartou (Visa, Mastercard, American Express). Většina hotelů totiž kartu automaticky vyžaduje coby záruku pro případ, že klient nad rámec předplaceného ubytování využije některou z nadstandardních služeb (telefon, pokojový bar, placené televizní programy a filmy apod…). Dále mnoho obchodníků již nepřijímá hotovost.
Cena zahrnuje
leteckou dopravu Praha – Oslo a zpět  Bergen – Praha (s přestupem) 
dopravu vlakem Oslo-Myrdal, Myrdal-Flam a Voss-Bergen, transfery autokarem dle programu
plavbu lodí Flam-Gudvangen
5 noclehů v hotelech *** s polopenzí
skužby českého průvodce

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.