STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Nejkrásnější místa Norska

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Nejkrásnější místa Norska

Neoficiální popis ubytování

abstract

Oslo | Lillehammer | Romsdalen | cesta Trolů | fjord Geiranger | Dalsnibba | Jostedalsbreen | Briksdalsbreen | Sognefjord | Borgund | Kodaň Nástupní místa autokaru:  Praha, Litoměřice, Ústí nad Labem

Trasa: Praha - Ústí nad Labem
5.-11.7.2024 - doprava je realizována společností Dataexpress
14.-20.8.2024 - doprava je realizována společností Car-tour

Bližší informace o dopravcích naleznete na našich webových stránkách v kategorii ,,S kým jezdíme autobusem".

Program zájezdu
1. den: Odjezd z Prahy v ranních hodinách, možnost nástupu z nástupních míst po trase zájezdu, přejezd přes Německo na trajekt Rostock - Gedser a Helsingör - Helsinborg.

2. den: Pokračování kolem největšího přístavu Švédska Göteborg. Do Norska vstoupíme hraničním přechodem ve Svinesundu, po 420 m dlouhém mostu. Po příjezdu do norské metropole Osla nás čeká pěší prohlídka centra města, cesta nás povede kolem známé radnice, uvidíme královský palác, projdeme po hlavní třídě Karl Johan Gatan, k parlamentu a opeře, individuální volno. V odpoledních hodinách se lodičkou (není v ceně, cca. 99 NOK) přeplavíme na ostrov Bygdoy kde navštívíme známá muzea severských mořeplavců, uvidíme mimo jiné i bájné lodi FRAM a KON TIKI, návrat do centra města, individuální volno. V odpoledních hodinách odjezd k jezeru Mjosa. Ubytování a nocleh.

3. den: Po snídani se vydáme směrem na Lillehammer, známé městečko ze zimních olympijských her, ze skokanského můstku je krásný výhled na okolní krajinu a dále pokračujeme zemědělskou krajinu Gudbrandsdalen mezi pohořím Romsdalen a četnými vodopády. Čekají nás i závratné serpentiny pověstné cesty Trolů, soutěska Gudbrandsjuvet, trajekt přes Norddalsfjord a dále zastávka u fjordu Geiranger. Geiranger je nejslavnější přírodní atraktivitou a jeho návštěva patří k vrcholným zážitkům při každé cestě do Skandinávie. Nocleh v oblasti Videseteru.

4. den: Po snídani se vydáme ke druhému největšímu norskému ledovci Jostedalsbreen, abychom se dotkli jeho výběžku Briksdalsbreen. Led je tu modrý a s bublinkami, prostě zážitek. Poté nás čeká panoramatická cesta horami a trajekt Manhiller - Fodnes přes mohutný Sognefjord do malebného Laerdalského údolí, při dostatku času krátká zastávka u nejznámějšího dřevěného kostela v Borgundu. Nocleh v oblasti pohoří Hemsedalsfjella.

5. den: Romantickým údolím Hallingdal dojedeme přes Honefoss do Osla, metropole Norského království malebně rozložené v závěru stejnojmenného fjordu v jižní úrodné části Norska a navštívíme jedno z nejznámějších míst Osla, Frognerův park se zajímavými sochami mistra Vigelanda, navštívíme Holmenkollen, areál známý ze zimních olympijských her, ze skokanského můstku je nádherný výhled na město a fjordy. Odjezd do Strömstadu, nocleh v okolí Gőteborgu.

6. den: Po snídani cesta podél západního pobřeží Švédska na trajekt Helsinborg - Helsingor, kolem slavného Hamletova zámku Kronborg, prohlídka Kodaně, hlavního města Dánského království, která díky svým skvostným historickým palácům a dalším budovám je považována za klenot skandinávské historické i moderní architektury. Pitoreskní přístav Nyhavn, při dostatku času možnost vyhlídkové plavby lodí městem, královský palác Amalienborg, nové budovy Opery, Gefjoniny fontány, radničního náměstí a pěší zóny Stroget pokud čas dovolí. U sošky Andersenovy Malé Mořské víly se s Kodaní rozloučíme a odjedeme na noční trajekt do Německa.

7. den: Návrat do ČR.
Fakultativní služby
přípl. na jednolůžkový pokoj od 5 990 Kč
příplatek na 3 večeře: 3890 Kč (nutno objednat nejpozději 1 měsíc před odjezdem, podmínka min. 20 osob)
Informace
Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 35 osob. Cena nezahrnuje vstupy do muzeí, a jiných objektů. (cca. 400 NOK, 50 DKK). Doporučujeme dokoupení večeří (dvouchodové menu nebo bufetové stoly, nejpozději 1 měsíc před odjezdem). Změna programu dle aktuální situace vyhrazena.
Cena zahrnuje
• dopravu autokarem po trase zájezdu
• 4 noclehy v hotelech *** se snídaní
•  trajekty mezi SRN, Dánskem a Švédskem
• trajekty v Norsku
• průvodce
• pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.