STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Kouzlo Štýrska rychlovlakem Railjet

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Kouzlo Štýrska rychlovlakem Railjet

Neoficiální popis ubytování

Popis
GRAZ • MEDVĚDÍ SOUTĚSKA (LURGROTTE, STÜBING) • WEIZ • JÍZDA PARNÍM VLÁČKEM • BIRKFELD • EGGENBERG
Cena zahrnuje
• dopravu vlakem v základní vozové třídě do Grazu a zpět (Railjet Ekonomy) • 3× ubytování v hotelu 3* ve 2lůžkových pokojích s přísluš. • 3× snídani • průvodcovské služby
Cena nezahrnuje
• jednolůžkový pokoj 2.900 Kč • Komplexní pojištění ERV včetně léčebných výloh a storna 490 Kč • Připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa 290 Kč • připojištění Extra+ k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa včetně osobní karantény 540 Kč Předpokládaná částka na vstupy cca 120 €.
1. den
V ranních hodinách odjedeme z Prahy (cca 06:40) komfortním rychlovlakem Railjet (dále možný nástup Brno, Břeclav) do metropole Štýrska Grazu. Během jízdy přes Rakousko nás čekají impozantní vyhlídky na nové futuristické vídeňské nádraží Wien Hauptbahnhof. Vydáme se po nejstarší horské železnici světa vedené 15 tunely a 16 viadukty - po Semmeringké železnici. Ojedinělý projekt vytvořený v 19. století Carlem von Ghegem byl technický div své doby, dnes je zapsán na listině UNESCO. Během cesty se budeme kochat velkolepými výhledy do alpských údolí a soutěsek. Odpoledne přijedeme do Grazu (Štýrský Hradec), ubytujeme se a poté se projdeme historickým centrem města ležícím na řece Mur, které je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO, s bohatě zdobenou radnicí, hodinovou věží s překrásnými výhledy do okolí, palácem s nádherným gotickým schodištěm.
2. den
Dnes můžeme podniknout fakultativně výlet (s průvodcem) za dalšími nej Štýrska: místním busem se vydáme na nejstarší fungující cisterciánský klášter na světě - klášterní komplex Rein v krásné přírodní scenérii byl založen r. 1129 Leopoldem I., zakladatelem Štýrska, S průvodcem navštívíme baziliku, knihovnu a hrob markraběte Leopolda I., návrat do centra GRAZU. Lanovou dráhou vyjedeme na vrh Schlossberg, procházka parkem s kouzelnými výhledy na město, hodinová věž Uhrturm, a procházka parkem či posezení na štýrském vínku s výhledy na město pod Vámi, Mauzoleum císaře Ferdinanda II., zvonkohra s orlojem Glockenspiel, individuálně návštěva galerií a muzeí, Landeszeughaus (Zbrojnice) s nejrozsáhlejší expozicí zbraní a brnění na světě (32.000 exponátů, Kunsthaus (Dům umění, architekti Peter Cook a Colin Fournier, příležitostné výstavy, Murinsel (klenot moderní architektury - umělý ostrov na řece Mur a architektura moderního domu Argos (od architektky Zaha Hadid), ale doporučit lze i malou růžovou zahradu či posezení v některé kavárničce.
3. den
Po snídani se budeme věnovat kouzlu regionální železnice s jízdenkou Freizeit-Ticket Styria za přírodními krásami kraje do oblasti PEGGAU k jeskyni Lurgrotte - nejrozsáhlejší jeskyně Rakouska (2 km trasa podzemních chodeb, medvědí kostra, krápníková výzdoba a byla zde nalezena nejstarší ženy Štýrska, jeskyně je též vyhlášená jako místo výskytu několika vzácných druhů netopýrů, dále vlakem do STÜBINGU, prohlídka největšího rakouského skanzenu s řadou budov ze všech spolkových zemí Rakouska i z jižního Tyrolska, ukázky řemesel, dýňové speciality, sýpky, mlýny, statečky i hospůdky a dáte si i něco z štýrské gastronomie. Je možný též individuální pobyt v GRAZU, návštěva muzeí a galerií, atmosféra ulic a relax v několika městských parcích či růžové zahradě, možno též využít vláčkovou zajímavost - u Schlosbergu se nachází největší podzemní skluzavka na světě, se svými 170 metry délky, po ní pojede až 30 km/hod. rychlostí
4. den
Tramvajovou linkou přejedeme k honosnému zámku Eggenberg, sídlu slavného rodu Eggenbergů, který v 17. století sídlil i v jižních Čechách. Během prohlídky budeme obdivovat barokní interiéry, malované stropy a projdeme se také velká zahradou s historickými odrůdami růží. Poté se přesuneme na nádraží v Grazu a opět komfortním vlakem Railjet se vydáme na cestu do ČR. Výstup v Břeclavi, Brně, příjezd do Prahy ve večerních hodinách.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.