STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Nejkrásnější Místa A Řecka

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Nejkrásnější Místa A Řecka

Neoficiální popis ubytování

abstract

Novinka

Program zájezdu
1.DEN 
Sraz účastníků na letišti. Přímý let do Kavaly. Transfer do hotelu, ubytování. Volný čas (v závislosti na čase příjezdu). Večeře a nocleh.

2.DEN METSOVO
Snídaně. Projeďte malebnou cestou mezi půvabnými, malými horskými vesničkami směrem na METSOVO - město ležící v nadmořské výšce 1150 m nad mořem, chráněné vrcholky pohoří Pindos. Město má původní dřevěnou a kamennou architekturu z 18.-19. století, je známé tkalcovstvím, řezbářstvím a místními produkty. Ochutnávka vynikajících místních sýrů a vína. Ubytování v hotelu, večeře, nocleh.

3.DEN METEORA
Snídaně..Návštěva jedné z největších turistických atrakcí pevninského Řecka - klášterního komplexu METEORA. Tento komplex zapsaný na seznam UNESCO je mimořádnou cestou do dob středověkého života mniců. Mystické kláštery zasazené do neobyčejné krajiny skalních štítů jsou jednou z nejvíce fascinujících památek v Řecku. Na programu je návštěva dvou klášterů a návštěva dílny byzantských ikon, kde se seznámíte s technikou psaní ikon (možnost nákupů). Poté průjezd horami Parnasu do okolí Delfy. Ubytování v hotelu, večeře, nocleh.

4. DEN DELFY - OSSIOS LUKAS
Snídaně.  Přejezd do starověkého DELFY zapsaného na seznamu UNESCO, nejoblíbenějšího řeckého archeologického naleziště, obklopeného skalami Parnasu. Návštěva centra Apollónova kultu, kde Pýthias předpovídali budoucnost.Návštívíte pozůstatky athénských pokladů, posvátný kruh, Apollónův chrám, divadlo zasvěcené Dionýsovi, stadion s tribunami pro 7000 diváků. diváků, kde se konaly Pýthijské hry. Přejezd do okolí Distomo. Návštěva OSSIOS LUKAS - klášterního komplexu blahoslaveného Lukáše zapsaného na seznamu UNESCO, který se nachází na svazích Helikonu, který je považován za jeden z nejlepších příkladů středověké architektury v Řecku a je známý svými nádhernými, dobře zachovalými zlatými mozaikami. Transfer do hotelu, ubytování, večeře, nocleh.

5. DEN ATÉNY
Snídaně. Návštěva Athén, hlavního města Řecka. Program zahrnuje: majestátní Akropoli dominující městu, symbol města  (seznam UNESCO), s dokonalým tvarem Parthenonu, Erechtheion s krásnými karyatidami. Návštěva muzea v Akropoli s nádhernými poklady starověku. Návrat do hotelu. Večer fakultativně (za příplatek na místě): noční město, večeře a folklorní show v taverně v Plaka - historické čtvrti Atén. Večeře, nocleh.

6. DEN THERMOPYLES - THESSALONIKI
Snídaně. Krátká návštěva Thermopyl, místa slavné bitvy mezi Sparťany a Peršany v roce 480 př. n. l. Přejezd do Soluně, hlavního města řeckého regionu Makedonie, které se pyšní velkolepými památkami z římské, raně křesťanské a turecké doby. Letovisko je známé svými neocenitelnými mozaikami v kostelech, nádhernými muzei a tržištěm Modiano, které připomíná orientální bazary. Thessaloniki byla založena v roce 316 př.nl králem Kassandrosem a pojmenována po jeho manželce, Thessaloniki je úžasný přístav spojující Evropu se zeměmi Východu. Prohlídka: archeologické nebo byzantské muzeum, St. Demetrius. Ubytování, večeře, nocleh.

7. DEN OURANOPOLI - ATHOS 
Časná snídaně. Odjezd směr OURANOPOLI - poslední město před hranicí se zemí mnichů. Donedávna ospalá rybářská vesnička, dnes příjemný turistický cíl, na který shlíží věž Fosfori, která v dávných dobách střežila nedaleké kláštery. Přejezd do přístavu a plavba okolo západní části poloostrova ATHOS - východním cípu poloostrova Chalkidiki, s fascinující krajinou a místem mnichů, do které mají turisté omezený přístup. Tajný stát mnichů byl založen v 10. století a dodnes se řídí středověkými pravidly. Stále platí vyhláška, která ženám a dětem zakazuje vstup na místo úplně, a pro muže je vyžadována vízová procedura. V současnosti žije asi 2000 lidí ve 20 klášterech, klasických byzantských sakrálních stavbách. mnichy. Hora Athos – svatá hora pravoslaví – je na seznamu UNESCO. Návrat do hotelu, večeře a nocleh

8. DEN

Snídaně. Volný čas (v závislosti na čase odjezdu), transfer na letiště a odlet do Prahy. Pro ty, kteří si prodlužují pobyt u moře, transfer na letiště a poté do vybraného hotelu.
Fakultativní služby
Fakultativní poplatky: večeře v taverně v Place: cca 55 EUR.
Informace
Povinné poplatky na místě: vstupenky, místní průvodci, plavba okolo Athosu, degustace,  průvodce: cca 155 EUR.
Povinná pobytová taxa (platí se na místě v hotelu): 0,5-4 EUR/den/pokoj/v závislosti na kategorizaci hotelu.
Při návštěvě Meteory je vyžadováno vhodné oblečení: muži - dlouhé kalhoty a zakrytá ramena, ženy - sukně nebo šaty (ne kalhoty) délka ke kolenům nebo delší, zakrytá ramena a bez výstřihu.
Cena zahrnuje
7 nocí v hotelech**/*** ;
 2-lůžkové pokoje  s koupelnou a klimatizací 
stravování:7 snídaní, 7 večeří
česky mluvícího průvodce 
transfery letiště - hotel - letiště
leteckou přepravu v turistické třídě včetně tax a příplatků
pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.
Tipy pro správnou volbu
* Exkluzivně u Čedoku:  Prodlužte si dovolenou na Thassosu a zarezervujte si navazující pobyt u moře v hotelu dle Vašeho výběru

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.