STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Za pohodovou turistikou do Slovinska a Itálie

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Za pohodovou turistikou do Slovinska a Itálie

Neoficiální popis ubytování

Cena zahrnuje
dopravu klimatizovaným autobusem, 3× ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích, 3x snídani, služby průvodce, pojištění CK.
Příplatky
jednolůžkový pokoj (1 990 Kč), cestovní pojištění Uniqa.
Poznámka
Předpokládaný odjezd z Brna - 22:00, plánovaný příjezd do Brna 22:00. Uvedené údaje jsou předpokládané. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem.
Trasa
NP TRIGLAV - VOGEL - BOHINJSKÉ JEZERO - SAVICA - KAMNICKO-SAVINJSKÉ ALPY - BLED - TARVISIO - LAGHI DI FUSINE - KRAJSKA GORA - ZELENCI
Svozové trasy
A, A1, B, D, E2
1. den
Odjezd z Brna v nočních hodinách směr Slovinsko.
2. den
Naše první kroky povedou do TRIGLAVSKÉHO NP. Jediný slovinský národní park a jeden z nejstarších v Evropě se pyšní úchvatnou přírodou Julských Alp. Lanovkou se dostaneme na planinu pod vrcholem VOGEL (1 922 m), čeká nás túra s výhledem na BOHINJSKÉ JEZERO, u kterého budeme následně moci relaxovat. Budeme mít i možnost romantického výletu na lodi po jezeře. Zavítáme také k vodopádu SAVICA, který patří k největším a nejkrásnějším vodopádům, které můžeme ve Slovinsku navštívit. Impozantní výška 78 m, ze které se valí voda, nabízí jedinečnou podívanou. Poté přijedeme na ubytování.
3. den
Po snídani se vydáme na druhé nejvyšší pohoří Julských Alp - na KAMNICKO-SAVINJSKÉ ALPY, kterou jsou charakteristické množstvím dolin a tradičními dřevěnými salašemi. Tento nejvýchodnější výběžek celých Alp skrývá několik opravdu nádherných zákoutí. Největším lákadlem Kamnických Alp je Velika planina (1 800 m), na kterou nás vyveze lanovka. V místních salaších budeme moci ochutnat místní kyselé mléko a sýry. V odpoledních hodinách budeme společně objevovat kouzlo BLEDU, ikonického jezera s ostrůvkem uprostřed, nad kterým se majestátně tyčí Bledský hrad. Ve večerních hodinách přijedeme na ubytování.
4. den
Dnes se vypravíme do Itálie. Nad italským rekreačním střediskem TARVISIO se nachází kouzelné poutní místo Monte Santo di Lussari. Už od 16. století zde na 1 789 m vysoké hoře stával klášter a dnes se na hoře nachází pitoreskní vesnička. Svou pozornost si zaslouží také výhledy na okolní horské masivy. Na horu pohodlně vyjedeme pomocí lanovky a bueme mít možnost odtud podniknout túru na okolní vrchy. Odpoledne navštívíme krásná italská jezera LAGHI DI FUSINE - jezera s ledovcovým původem a nádhernou barvou vody. Tak moc obdivovaná a přesto stále ještě většině českých návštěvníků Itálie neznámá. Dvě křišťálová jezera střežená Julskými Alpami na pomezí italských hranic s Rakouskem a Slovinskem. Impozantní skalní stěna hory Mangart, která svírá obě jezera - Lago superiore (horní) a Lago inferiore (spodní) - ve svém náručí a zrcadlí se na jejich hladině, dotváří impozantní charakter tohoto místa.
5. den
Dnes budeme objevovat malebnou krajinu horského městečka KRANJSKA GORA. Toto nejznámější slovinské turistické středisko je zasazené v nádherné přírodě na úpatí Julských Alp v údolí kolem ústí říčky Pišnice do Sávy. Kousek od Kranjske Gory je malá obec Podkoren a to nesmíme minout. Nachází se zde přírodní rezervace ZELENCI. Malé zelené jezírko obklopené vysokou trávou a dřevěnými můstky. V průzračné vodě vidíme kromě velkých pstruhů i bublající prameny. Jezírko je dva metry hluboké a na jednom břehu stojí dřevěná rozhledna. Odpoledne se vydáme zpět do ČR, příjezd do Brna v nočních hodinách.
Cena nezahrnuje
pobytovou taxu, vstupy do navštívených objektů - doporučená částka cca 60 €.
Anotace
soutěsky, vrcholy a filmové scenerie slovinských velikánů

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.