STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Poklady Unesco - Let

Španělsko, Pevnina

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Poklady Unesco - Let

Neoficiální popis ubytování

1. den
Odlet z Prahy, přílet do Španělska, transfer z letiště do hotelu v oblasti Costa Brava/Maresme, ubytování.
2. den
Snídaně. Vydáme se k návštěvě cisterciáckého kláštera Santa Maria de Poblet (UNESCO), založeného ve 12. století barcelonským hrabětem Ramónem Berenguerem IV. Tato jedinečná ukázka vrcholného románského, gotického i renesančního stavitelství Aragónie nás ohromí svojí monumentálností. Jedná se o opevněný klášter, ve kterém spočívají ostatky 8 aragónských králů. Po prohlídce kláštera přejedeme vnitrozemím Katalánska, Aragónie a Kastilie do nejstaršího španělského univerzitního města Alcalá de Henarés (UNESCO). Město se stalo vzorem pro zakládání měst španělskými misionáři v Latinské Americe. Vévodí mu slavná universita založená již v roce 1499 s proslulým průčelím budovy Colegio Mayer de San Idelfonso. Projdeme se po Calle Mayor, která je nejdelší ulicí s podloubími v Evropě a uvidíme i rodný dům nejslavnějšího španělského spisovatele Miguela Cervantese. Odjezd k ubytování, večeře.
3. den
Snídaně. Dnes navštívíme španělskou metropoli Madrid, abychom podnikli okružní prohlídku, během které se necháme okouzlit všemi důležitými náměstími: Plaza de Espaňa, kde si připomeneme slavného spisovatele Cervantese prostřednictvím sousoší jeho románových hrdinů - Dona Quijota a věrného služebníka Sancha Panzy, Plaza Mayor - hlavní náměstí, centrum života Habsburků 17. století s historickými budovami, obchůdky, terasami a tapas bary. V blízkosti je střed města - Puerta del Sol (Sluneční náměstí). Dále uvidíme Královský palác, přestavěný z bývalé arabské pevnosti. Zájemci mohou navštívit i slavnou obrazárnu El Prado, centrum moderního umění Centro de Arte Reina Sofia, park El Retiro. Návrat do hotelu, večeře.
4. den
Snídaně. Nejdříve vyjedeme do San Lorenza de El Escorial (UNESCO) k prohlídce jedinečného díla španělské architektury - monumentálního královského paláce a kláštera El Escorial s bazilikou a panteonem španělských králů. Tento palác, svým významem a rozsahem soupeřící snad jen s palácem Versailles, dal postavit na úpatí pohoří Sierra de Guadarrama král Filip II. v 16. století. Po prohlídce El Escorialu přejedeme zajímavou hornatou krajinou Sierra Guadarrama do Segovie (UNESCO). Hradbami obehnané město na skalním ostrohu nad řekou Rio Frío s dominantou Alcázaru a katedrály na straně jedné a slavného římského akvaduktu na straně druhé nás ohromí. Projdeme se tedy královskou cestou od římského akvaduktu pnoucím se nad městem svými 166 oblouky složenými z 20 000 pískovcových kvádrů k úchvatné gotické katedrále nedaleko Plaza Mayor až k hradu Alcázar. Odjezd k ubytování, večeře.
5. den
Snídaně. Dnes si prohlédneme Ávilu (UNESCO), nádherný běloskvoucí komplex staveb schovaných za nejzachovalejším městským opevněním v Evropě. Historické město je celé ukryto v mohutných hradbách, dokonce i katedrála, nejstarší gotický chrám ve Španělsku, tvoří se svými věžemi součást opevnění. Ávila je rodným městem svaté Terezie z Ávily, která je ve městě připomínána na každém kroku (dokonce oblíbené místní cukroví se jmenuje Yemas de Santa Teresa). Z Ávily budeme pokračovat k návštěvě dalšího ikonického španělského města, do Toleda (UNESCO). Celé město má mimořádně působivou historickou atmosféru; malebné kavárničky, obchody se suvenýry nabízejí výrobky z toledské oceli, typické toledské šperky. Uchvátí nás architektura města - na malém prostoru jsou zde křesťanské kostely a kláštery, židovské synagogy a mešity. Dominantní památkou je Katedrála La Primata či Alcazar, kdysi vizigótský, pak římský palác, později sídlo španělského krále, vojenská akademie a dnes muzeum. Obdivovat budeme slavnou toledskou Katedrálu La Primata, náměstí Zocodóver i muzeum slavného malíře El Greca, kostel Sv. Tomáše (Santo Tomé) s jedinečnou mudéjarskou věží a zejména se slavným obrazem El Greca - "Pohřeb hraběte z Orgazu". V židovské části města nás upoutá Sinagoga del Tránsito - Museo Sefardí , bývalá synagoga dnes kostel Santa María la Blanca či kostel s klášterem San Juan de los Reyes. Odjezd k ubytování, večeře.
6. den
Snídaně. Dnes odjedeme k prohlídce pevnostního města Cuenca (UNESCO), postaveném na skalnatém ostrohu mezi soutěskami dvou řek - Júcar a Huécar. Kouzelná je procházka městem od barokní radnice na Plaza Mayor okolo katedrály Nuestra Seňora de Gracia v anglo-normanském slohu, úzkými uličkami historického jádra města. Církevní stavby, ale i obytné domy na samém okraji propasti ("tzv. "zavěšené domy") postavené tak, jako by se vznášely ve vzduchu. Z Cuency se vydáme úchvatnou hornatou krajinou do horského města Teruel, proslulého mudéjarskou aragonskou architekturou (UNESCO). Mudéjarská architektura vznikla spojením křesťanské evropské architektury a prvků islámského stavitelství a umění. Prohlédneme si historické jádro města s mudéjarskou věží San Salvador, náměstím Carlos Castel (plaza de Torico), mudéjarskou katedrálu Santa María de Mediavilla, mudéjarské kostely a věž San Pedro, také mauzoleum "Amantes de Teruel" (milenci z Teruelu). Odjezd k ubytování, večeře.
7. den
Snídaně, hornatou krajinou Aragónu a Katalánskem dojedeme do metropole Barcelony (UNESCO). Při panoramatické cestě tímto velkoměstem se zastavíme u nejznámější stavby geniálního katalánského architekta Antoni Gaudího - chrámu Sagrada Família. Panoramatická cesta městem nás dále zavede k bývalé aréně býčích zápasů, Arc de Triomf, na náměstí Placa Catalunya, Passeig de Grácia (s Gaudího domy Casa Batlló, Casa Milá - La Pedrera, nejvýznamnějšími modernistickými památkami města). Dále budeme pokračovat k náměstí Placa d´Espanya, Palau Nacional, olympijskému stadionu na vrchu Montjuic, odtud si vychutnáme nádherný výhled na celé město i s přístavem, Královské loděnice, památník Kryštofa Kolumba. Následuje krátké individuální volno k prohlídce středu města - např. moderní přístav sportovních lodí, slavné ulice Las Ramblas s pouličními umělci a živými sochami s přilehlým náměstím Placa Reial. Cesta k ubytování na pobřeží Costa Brava/Maresme, večeře.
8. den
Snídaně, dle letového řádu transfer na letiště, odlet do Prahy.
Cena zahrnuje - program A
 • 7 ubytování v hotelech ***,
 • 7 polopenzí,
 • leteckou přepravu - Praha/Španělsko/Praha,
 • transfer do/z hotelu, letištní taxy a poplatky,
 • dopravu autokarem po Španělsku,
 • služby českého průvodce,
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje - program A
 • cestovní pojištění včetně storna zájezdu,
 • předpokládaná částka na vstupy cca 80 EUR,
 • fakultativní služby, pobytová taxa, místní doprava,
 • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
Obecný popis
Klášter POBLET • ALCALA DE HENARES • MADRID • EL ESCORIAL • SEGOVIA • TOLEDO • CUENCA • TERUEL • BARCELONA
Ubytovaní
Ubytování je zajištěno v okolí navštívených měst, v hotelech ***, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím . Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce.
Stravování
Polopenze - snídaně a večeře
Povinné poplatky na místě
pobytová taxa

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.