STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Nejkrásnější kouty Švýcarska panoramatickými drahami

Švýcarsko, Berner Oberland, Saanen, poznávací zájezd austrálie

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Nejkrásnější kouty Švýcarska panoramatickými drahami

Neoficiální popis ubytování

Program zájezdu
1. den: Odjezd v podvečerních hodinách přímým lůžkovým vagónem z Prahy do Švýcarska.  

2.den: Snídaně ve vlaku. Po příjezdu do Švýcarska pokračujeme do Landquartu a červenými vagónky úzkorozchodné adhezivní trati Rhétských drah do Sagliains a dále nejkrásnějším údolím východního Švýcarska Engadin do světoznámého střediska zimních sportů, které hostilo zimní olympijské hry, Svatého Mořice. Zde můžeme udělat zajímavou procházku kolem jezera či jen posedět na vyhlídce nad ním nebo se projít uličkami tohoto mondénního města. Pokračujeme Albulskou tratí, kde vláček pomocí velkoryse plánovaných spirálových tunelů a viaduktů překonává výškový rozdíl a dále Údolím hradů dojedeme do Reichenau Tamins na soutoku Horního a Dolního Rýna, odkud další soupravou pojedeme Velkým kaňonem Švýcarska proti proudu Rýna do Disentisu, kterému vévodí nádherný klášter. Dále nás červenobílé vagónky ozubnicové úzkorozchodné trati Matterhorn Gotthard Bahn dopraví přes Oberalppas do srdce Alpské pevnosti města Andermatt. Sjedeme k ústí Gotthardského tunelu a místa ubytování v oblasti Erstfeldu. Večeře, nocleh. Ve Svatém Mořici, Andermatu je možnost uložení zavazadel za poplatek 10,-CHF, který není v ceně zájezdu.  
3. den: Po snídani pojedeme do Arth-Goldau, odkud nás modrobílé vagónky ozubnicové železnice vyvezou na vrchol Rigi. Kromě nádherných vyhlídek jistě oceníte i možnost nenáročné turistiky na náhorní planině, či návštěvu sýrárny kus cesty pod vrcholem. Druhá větev této železnice nás svými červenými vagónky dopraví k Vierwaldstätterskému jezeru do Vitznau. Po krátkém pobytu, který si můžeme obohatit nedlouhou vycházkou po jezerní promenádě či posezení v jedné z četných kavárniček nabízejících typické švýcarské speciality, pokračujeme lodí přes Vierwaldstätterské jezero do letoviska Brunnen. Možnost návštěvy prodejny Victorinox. Přeplavíme se na louku Rütli, kde byla podepsána smlouva, jež je považována za počátek historie této země. Lodí pokračujeme do Flüelenu, odkud vlakem dojedeme do místa ubytování. Večeře, nocleh.    4. den: Po snídani pojedeme Gotthardskou drahou, systémem točitých tunelů, ramp a viaduktů vystoupáme k severnímu portálu patnáct kilometrů dlouhého Gotthardského tunelu, který podjíždí stejnojmenný alpský průsmyk a je již od roku 1882 spojnicí mezi severní a jižní stranou Alp. Klesáním horskou krajinou v kantonu Ticino, přes město tří hradů Bellinzonu, dojedeme do Locarna, města na Lago Maggiore, které je díky své nenapodobitelné atmosféře nazýváno též švýcarským Monte Carlem. Možnost výjezdu lanovkou k poutnímu chrámu Madonna del Sasso, kde je slavný Bramantův obraz Útěk do Egypta. Cestou zpět projedeme nejdelším železničním tunelem světa, 57 kilometrů dlouhým Gotthardským úpatním tunelem. Celková doba jízdy v tunelu je 20 minut (od začátku roku 2024).  Dojedeme zpět do místa ubytování. Večeře, nocleh.   5. den: Po snídani odjedeme do Luzernu, zavazadla si dáme do úschovny a pak nás červené vagónky Brünigské dráhy dopraví do Alpnachstadtu. Nejstrmější ozubnicovou železnicí na světě se stoupáním až 38 % vyjedeme na pověstný Pilatus. Možnost nenáročné turistiky. Po návštěvě tohoto místa sjedeme lanovkami do Kriens a místní dopravou do Luzernu. Volný program v jednom z nejkrásnějších měst Švýcarska se známým Kapličkovým mostem. Možnost návštěvy největšího dopravního muzea na světě, kde se mohou pochlubit nádhernou sbírkou slavných švýcarských lokomotiv i řadou dalších zajímavostí z říše dopravy. Milovníci hudby jistě neopomenou navštívit muzeum Richarda Wagnera, kde je uložena řada originálů partitur jeho slavných oper. V pozdních odpoledních hodinách pokračujeme do Curychu, odkud nás přímý lůžkový vlak dopraví zpět do ČR.    6. den: Snídaně ve vlaku. Příjezd do ČR v dopoledních hodinách.
Fakultativní služby
příplatek za jednolůžkový pokoj od 3290 Kč (v hotelu)
čtyřlůžkový pokoj - na vyžádání 
příplatek za kupé pro 1 osobu  od 6 990 Kč


Informace
Swiss Travel Pass garantuje přepravu zdarma v síti SBB a některých lokálních drahách, MHD v některých městech a lodní dopravu na některých jezerech. Na privátních či poloprivátních drahách, jako např. na Pilatus Jungfrau, Gornergratt nebo Rigi Bahn, je garantována pouze sleva. V případě uzávěry horských průsmyků, omezení provozu některých lanovek nebo dalších neovlivnitelných skutečností změna programu vyhrazena (např. výluky na železnici, které jsou řešeny náhradní autobusovou dopravou) Od 9.5.2024 do 20.05.2024 a 8.6.2024 z důvodu výluky bude cesta z/do Švýcarska řešena náhradní autobusovou dopravou. Z důvodu stavebních prací a poškození trati na trase přímých vozů Praha - Curych  (EN50466 a EN50467) nejsou tyto vozy do odvolání vedeny. Předpoklad obnovení jízdy vozů je polovina srpna 2024. V tomto období budou klienti přepraveni náhradním spojem přes Německo či náhradní autobusovou dopravou přímo do Curychu. Za příplatek možnost odjezdů z Vídně a Bratislavy. K dispozici též kupé lux s vlastním sociálním zařízením (za příplatek). V zimních a jarním měsících je omezený provoz na ozubnicové železnici na Pilatus. Skupina obě cesty absolvujeme lanovkou. 
VZHLEDEM K ČASTÝM PŘESTUPŮM A NUTNÉMU PŘENÁŠENÍ ZAVAZADEL NENÍ ZÁJEZD VHODNÝ PRO OSOBY SE SNÍŽENOU POHYBLIVOSTÍ. 
Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 15 osob.

Cena zahrnuje
železniční jízdenku Praha - Švýcarsko // Švýcarsko - Praha v lůžkovém voze ve dvoulůžkových kupé (popř. třílůžkových kupé)  včetně snídaně.
4 denní skupinový Swiss Travel Pass 
3 noclehy v hotelu*** s polopenzí 
služby průvodce 


Cena nezahrnuje:
vstupy a lanovky cca 50 CHF

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.