STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Divoká Příroda Afriky

Zanzibar a Tanzanie

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Divoká Příroda Afriky

Neoficiální popis ubytování

Program zájezdu
1. DEN: ZANZIBAR
Sraz účastníků na letišti a přelet na ZANZIBAR. Transfer do hotelu, večeře, nocleh.

2. DEN:
Snídaně. Volný čas na opalování. Večeře, nocleh.

3. DEN: KAMENNÉ MĚSTO
Snídaně. Volno na slunění nebo účast na fakultativním výletu do KAMENNÉHO MĚSTA (za příplatek na místě). Návštěva města je symbolem boje proti otroctví, protože bylo jedním z hlavních center obchodu s otroky ve východní Africe. Procházka úzkými uličkami Stone Town, návštěva městské tržnice, návštěva muzea otroctví umístěného v jednom ze sultánových paláců, volný čas na nákupy. Pak je na programu jedna z největších plantáží na Zanzibaru, kde se pěstuje hřebíček, vanilka, kokos, kardamom, zázvor, kurkuma, muškátový oříšek, bylinky, okrasné rostliny a tropické ovoce. Návrat do hotelu. Večeře, nocleh.

4. DEN: ARUŠA - PN LAKE MANYARA
Snídaně.Transfer na letiště na Zanzibaru, přelet do ARUSHA. Příjezd terénními vozy do NÁRODNÍHO PARKU MANYARA LAKE, malebně položeného na úpatí Velké tektonické trhliny. Krajina parku je především malebná savana, kterou křižují četné potoky. Svůj domov zde našly četné druhy ptáků (včetně zoborožců), hroši, žirafy, prasata bradavičnatá, paviáni, pakoně a lvi. Park je také obýván velmi početnou populací slonů. Odpolední herní projížďka je tím správným časem, kdy spatříte zvířata vycházející ze svých úkrytů před spalujícím africkým sluncem. Piknikový oběd. Transfer do lodge nedaleko parku, ubytování. Večeře, nocleh.

5. DEN: NGORONGORO
Snídaně. Odjezd směr NGORONGORO, biosférická rezervace UNESCO. Název tohoto neobvyklého místa pochází od zvuku pastýřských zvonů. Oblast Ngorongoro je považována za kolébku lidstva. V nedaleké soutěsce Olduvai byly nalezeny četné fosílie, což naznačuje, že tato oblast byla osídlena miliony let. Ngorongoro je s rozlohou přes 312 km² a průměrem až 22 km největší kalderou na světě. Nachází se v nadmořské výšce asi 1800 m. n. m. Odhaduje se, že sopka, která vybuchla a vytvořila dnešní kalderu, by mohla být až 5800 metrů nad mořem. Piknikový oběd. Návrat do lóže. Večeře, nocleh.

6. DEN: ZANZIBAR
Snídaně. Jízda směrem na Arushu, oběd cestou formou pikniku. Transfer na letiště. Přelet do ZANZIBARU. Hotelové ubytování. Večeře, nocleh.

7. DEN: MENAI BAY
Snídaně. Volno na opalování nebo účast na fakultativním výletu Safari Blue (za příplatek na místě). Přejezd do malé rybářské vesnice Fumba, která je ideálním místem pro začátek vašeho dobrodružství. Odjezd z přístavu směrem ke krásné zátoce MENAI BAY. Při plavbě tyrkysovými vodami Indického oceánu můžete obdivovat nádherné písečné pobřeží ostrovů a lagun a vidět delfíny skákavé. Zastávka na jedné z rajských pláží, čas na šnorchlování v průzračných vodách oceánu a obdivování bohatého korálového útesu. Pak opravdové plody moře, ryby a humří hody. Projděte se do tropického lesa, kde můžete vidět 500 let starý strom baobab. Krátké výlety lodí, koupání v laguně a relax. Návrat do hotelu. Večeře, nocleh.

8. DEN:

Snídaně. Volno (v závislosti na čase odletu), transfer na letiště a odlet zpět do Prahy. Pro lidi, kteří si pobyt prodlouží o týdenní odpočinek: snídaně, check-out, transfer na letiště, transfer do vybraného hotelu.
Fakultativní služby
Fakultativní poplatky:

Stone Town: cca 65 USD / osoba, Safari Blue: cca 95 USD / osoba.
Informace
Povinné platby na místě: let Zanzibar-Arusha-Zanzibar: cca 400 USD; spropitné: cca 7 USD / osoba / den během safari. Pobytová taxa: povinný poplatek vybíraný při přihlášení v hotelu (platí i pro děti): 1 USD / osoba / den.
Víza: Zanzibarský poplatek za vízum: cca 50 USD.
Podrobný itinerář safari závisí na migraci zvířat. Průvodce každý den volí trasu podle svých znalostí a zkušeností.
Anglicky mluvící průvodce.
Změna programu vyhrazena.
Lodges: komfortní resorty v místním stylu, umístěné přímo nebo v blízkosti rezervace, skryté mezi zelení, u řeky, s možností pozorování zvířat z terasy. K dispozici hostům: recepce, restaurace, bazén. Ukázkové ubytování: www.bougainvilleasafarilodge.com
Cena zahrnuje
7 nocí: 5 v **** hotelu na Zanzibaru, 2-os pokoje se sociálním zařízením; 2 v chatkách během safari, 2 osoby pokoje se sociálním zařízením
• stravování: 7 snídaní, 3 piknikové obědy, 7 večeří
• let: Česko-Zanzibar-Česko
• transfery na Zanzibar
• při výletech safari terénními vozy, vstupenka do rezervací
• asistenční služba českého delegáta na telefonu 
• během safari anglicky mluvící řidiči-průvodci
• pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.