STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Luxusní Tanzanie - Tarangire, Ngorongoro a Serengeti s pobytem na Zanibaru

Zanzibar a Tanzanie, Tanzanie

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Luxusní Tanzanie - Tarangire, Ngorongoro a Serengeti s pobytem na Zanibaru

Neoficiální popis ubytování

Proč jet na tento zájezd
OBJEVTE LUXUSNÍ SAFARI V TANZANII - ZAŽIJTE SETKÁNÍ S DIVOKOU ZVĚŘÍ

Zájezdy do Tanzanie mohou mít mnoho podob. Tanzanie nabízí celou řadu národních parků a nepřeberné množství ubytování ve všech možných kategoriích. Během této cesty bychom Vám rádi představili dva národní parky a představili vám "glamping - glamour camping" v té nejlepší podobě - tedy ubytování na vynikající úrovni. Vybrali jsme pro tento zájezd tři parky, které se vzájemně velmi liší a dokazují úžasnou pestrost divoké přírody Tanzanie.

Každý park má svůj jedinečný charakter. V Národním parku Tarangire, známém jako "ráj slonů a baobabů", vás čeká ubytování, kde zažijete pohodlí glampingu uprostřed divoké přírody. Kráter Ngorongoro, světové přírodní dědictví, nabízí pestrou skladbu zvěře a ptactva, zatímco luxusní Neptune Ngorongoro Luxury Lodge poskytuje skvělé služby a má nádhernou polohu.. V Národním parku Serengeti, domovu Velké migrace, se v Kirurumu Serengeti Camp dostanete blízko přírodě a zvířecímu světu. Naše safari je navrženo tak, aby se vyhnulo přelidněným místům, čímž zaručuje exkluzivní a autentický zážitek v srdci Afriky.

Po safari odletíte ze Serengeti na Zanzibar a odpočinete si ve výborném plážovém resortu.
D1 Stručný přehled programu
1.den - Odlet do Tanzanie
D2
2. den - Přílet do Tanzanie, transfer do Tarangire
Po příletu na letiště Kilimanjaro a po celních a pasových formalitách se setkáte s řidičem a vydáte s vstříc tanzanskému dobrodružství.

Cesta do národního parku Tarangire trvá cca 3 hodiny a naštěstí vede zajímavou krajinou, takže se určitě nebudete nudit. Příjezd do ubytování před večeří, ubytování a odpočinek.
D3
3. den - Tarangire a přejezd do Ngorongoro
Budíček za svítání. Ranní káva a odjezd na ranní safari . Na dnešní safari vyrazíte podél řeky Tarangire. V některých lokalitách žijí početné komunity lvů a ráno bývají šelmy nejaktivnější. Za svítání a při východu slunce nabízí Tarangire nádherné pohledy na obrovské baobaby, dominanty zdejší krajiny.

S sebou budete mít obědový balíček, který si sníte na vhodném piknikovém místě v parku. Poté přejedete do oblasti kráteru Ngorongoro do hotelu Neptune Ngorongoro Luxury Lodge. Cesta je dlouhá 173 km a trvá cca 3 hodiny. Pojedete opět zajímavou krajinou tentokrát v okolí jezera Manyara. Opustíte krajinu baobabů a vystoupáte na náhorní plošinu nad 2 000 m n.m.

Do hotelu, který je jen pár minut od vstupní brány kráteru Ngorongoro, přijedete v podvečer. Zbytek dne si odpočineme v systému all inclusive ve svých nádherných pokojích, nebo u bazénu s výhledem do údolí, zarostlého plantážemi kávy.
D4
4. den - Kráter Ngorongoro a přejezd do Serengeti
Velmi brzy ráno budete mít budíček, snídaně a ještě za tmy vyrazíte směrem kráter Ngorongoro. Nejprve vystoupáte na náhorní planinu, po které přejedete k bráně do rezervace. Po nutných formalitách vjedete do rezervace a budete stoupat až do nadmořské výšky více než 2 400 m.n.m. To už budete na hraně kráteru. Užijete si nádherný výhled na dno kráteru a začnete sestupovat dolů. Tady je onen vyhlášený ráj zvířat.

Na oběd se zastavíte na piknikovém místě přímo v kráteru (budete mít balíčky s sebou) a poté budete pokračovat v poznávání kráteru (kaldery) Ngorongoro.

Po poledni vyjedete ven z kráteru a vyrazíte směrem do národního parku Serengeti. Celou dobu se budete pohybovat v chráněném území, která zaručuje divoké zvěři vysokou míru ochrany. Většinou se během cesty setkáte se zebrami, pakoni a žirafami.

Odpoledne vjedete do národního parku Serengeti a celou cestu do lodže budete mít safari. Podle toho, kdy dorazíte do lodže (záleží to na tom, jakou zvěř potkáte a jak dlouho ji budete pozorovat), se ubytujete a domluvíte se s řidičem, kdy vyrazíte na odpolední safari. Vrátíte se na večeři do kempu.
D5
5. den - Safari v Serengeti
Brzy po svítání se vydáte na ranní safari. Je to doba, kdy jsou ještě predátoři aktivní a je tedy velká šance na setkání s velkými kočkami. Ráno má v buši veliké kouzlo. Slunce začíná pomalu prohřívat krajinu a ten, kdo byl aktivní v noci, si hledá místo k odpočinku. Je to skvělý čas pro fotografy, protože ranní světlo dává obrazu hloubku a barvy.

Doporučujeme snídaňový balíček sebou na safari. Do kempu se vrátíte před obědem a až do oběda můžete odpočívat.
Po obědě se vydáte na odpolední safari. Vrátíte se opět na večeři do kempu.
D6
6. den - Ze Serengeti na Zanzibar
Brzy po snídani se rozloučíte s kempem a odjedete na polní letiště, odkud odletíte na Zanzibar. Cestou samozřejmě budete mít ještě safari.

Po příletu na Zanzibar vás bude čekat na letišti řidič a odveze vás do vašeho hotelu. Ubytujete se a budete si užívat pobytu u moře.
D7
7. až 10. den - Pobyt u moře
D8
11. den - Dopoledne u moře a odpoledne odlet do Evropy
D9
12. den - Přílet do Prahy/Vídně
Cena zahrnuje
Letenku na trase Praha/Vídeň - Kilimanjaro a Zanzibar - Praha/Vídeň v nejnižší knihovací třídě vč. tax a odbaveného zavazadla
Přeletová letenka Serengeti - Zanzibar
1x ubytování v Tarangire Simba Lodge s plnou penzí
1x ubytování v Neptune Ngorongoro Luxury Lodge s plnou penzí (včetně nealkoholických a vybraných alkoholických nápojů)
2x ubytování v Kirurumu Serengeti Camp s plnou penzí (včetně nealkoholických a vybraných alkoholických nápojů)
5x ubytování ve 4* hotel s all inclusive (Sandies Baobach Beach nebo Neptun Pwani)
Safari dle programu
Transfery dle programu
Anglicky mluvící licencovaný řidič-průvodce
Zákonné pojištění CK proti úpadku
Zákonný odvod do Garančního fondu
Cena nezahrnuje
Vízum do Tanzanie (vyřizuje se elektronicky, v případě zájmu vyřídíme - cena na vyžádání)
Fakultativní výlety
Pojištění a připojištění
Spropitné (10 USD/os./den pro místního průvodce na safari, 5 USD/os./noc v kempech a lodžích na safari)
Osobní výdaje

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.